Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Paskutinėmis sekundėmis Kauno „Žalgiris“ (31-3) buvo priverstas gelbėtis ir Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo dramatišką pergalę.

Fotogalerija

Martino Schillerio auklėtiniai namuose po įtemptos kovos 70:68 (19:18, 16:15, 14:12, 21:23) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“ (21-13) krepšininkus.

Tarpusavio seriją reguliariajame sezone „Žalgiris“ laimėjo 3-1.

Likus 3 minutėms žalgiriečiai pelnė 6 taškus be atsako ir po Nigelo Hayeso dvitaškio nutolo per 8 taškus (63:55), tačiau svečiai spurtavo 7:0 bei po Džodrže Gagičiaus baudų metimų kvėpavo varžovams į nugaras (62:63).

Netrukus Margiris Normantas mesdamas tritaškį išprovokavo pražangą, sumetė 3 baudas ir prasidėjus paskutinei minutei rezultatas tapo lygus – 65:65.

Thomasas Walkupas atsakė baudų metimais, tačiau kitoje atakoje Vytenis Lipkevičius smeigė tritaškį bei likus 34 sekundėms persvėrė rezultatą (68:67).

Vis dėlto žalgiriečiai nepasidavė ir tritaškį iš kampo likus 19 sekundžių smeigė Walkupas (70:68), lemiamas Gyčio Masiulio tritaškis buvo labai netikslus ir kauniečiai triumfavo.

Mačo herojus Walkupas buvo naudingiausias LKL čempionų gretose. Amerikietis per 30 minučių pelnė 11 taškų (3/3 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 4 kamuolius, atliko 11 rezultatyvių perdavimų, 3 sykius suklydo, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 27 naudingumo balus.

„Lietkabelio“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Normantas, kuris per 28 minutes pelnė 19 taškų (2/4 dvit., 4/5 trit., 3/3 baud.), atkovojo 3 bei prarado 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Rezultatyvūs perdavimai 11

Po mačo vyriausiasis žalgiriečių treneris Martinas Schilleris pasidžiaugė savo auklėtinių pergale.

„Esame laimingi dėl pergalės, buvo sunki kova, kurios ir tikėjomės, – sakė Schilleris. – Viskas susidėjo į kelis kertinius epizodus tiek puolime, tiek gynyboje, su kuriais susitvarkėme ir tai leido laimėti.“

Tuo metu po nesėkmės „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas akcentavo smulkias detales, kurios neleido šiandien išsivežti pergalės iš Kauno.

„Intensyvus mačas tiek mums, tiek varžovams, pabaigoje vienas metimas nusprendė rungtynes. Jeigu nori įveikti „Žalgiri“, turi sekti visas instrukcijas. Neperskaitėme paskutinės gynybos, paskutinio puolimo ir jie mus nubaudė. Šiose rungtynėse patys sau prisidarėme daug problemų, kurias privalome pašalinti“, – kalbėjo specialistas.

Kauniečiai jau kurį laiką yra užsitikrinę pirmąją vietą reguliariajame sezone, tuo metu „Lietkabelis“ kovoja dėl trečiosios pozicijos, kurią dabar užima Utenos „Juventus“ (22-13).

Norėdami sugrįžti ant trečiojo laiptelio „Lietkabelio“ krepšininkai turi laimėti paskutines dvejas reguliariojo sezono rungtynes prieš Alytaus „Dzūkiją“ bei Vilniaus „Rytą“.

Jeigu „Juventus“ paskutiniame ture nusileis „CBet“, panevėžiečiams užteks vienos pergalės.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas (3/5 trit.) ir Joffrey Lauvergne'as (5/7 dvit., 6 atk. kam.) po 12, Thomasas Walkupas (5 atk. kam., 11 rez. perd., 4 per. kam., 27 naud.) ir Rokas Jokubaitis (3/4 trit.) po 11, Marius Grigonis 9.

„Lietkabelis“: Margiris Normantas 19 (4/5 trit., 4 rez. perd.), Paulius Valinskas 13 (4/12 dvit.), Vytenis Lipkevičius (4/7 trit., 5 atk. kam.) ir Gytis Masiulis (2/6 trit., 7 atk. kam.) po 12.

Trenerių komentarai:

Atrinkti (0) Visi (12)
2 min. iki 3kėl galo sako 12.... nu jo įdomu būtų patikrinti blaivumą ;D
2021-05-05
+1
Jums normalu klausyti išpurtusio girto kunigėlio komentavimas? Tai jam laksto Garino, tai jis sako 4 kėlinio pradžioje .. tuo metu buvo 2 kėlinio pradžia. Tuo labiau Karolis sėdi šalia su kauke, o tas priputęs ant kaklo užsidėjęs.. tai gal taisyklės visiems vienodos?
2021-05-05
dabar jo komentaras per tv.....vie,..na... na Karolis irgi turbūt ne pirmo šviežumo su tuo veikėju suėjęs.. ;D
2021-05-05
+4
Tikrasis lkl derbis, kurio pačiam lkl\'ui nereikia.
2021-05-05
-1
Na nežinau ar kabelis stipresnis už rytą.. viskas tarsi ir neblogai, bet šiais metais man kažko trūksta..
2021-05-05
-1
:DD
Kaip Marekui sekasi ?
2021-05-05
Normaliai, nors titulų pasirinks, Mindaugo taurė, lkl čempionas, eurolyga pažiūrėjo ne vien tik per televizorių, nereikėjo vaikščioti nuleidus akis iš gėdos po pasiekto fibos turnyrelio dugno, žodžiu, akivaizdus žingsnis į priekį....