Nuotr.: USA Today – Scanpix
Nuotr. USA Today – Scanpix

Kosminis Nikola Jokičiaus kėlinys, dominavę jaunuoliai, Andersono Varejao sugrįžimas, minusinis Kevinas Love'as – tai ir dar daugiau – gegužės 6-osios NBA pulse.

Gegužės 6-osios NBA pulsas

VAGIS. Denverio „Nuggets“ argentinietis Facundo Campazzo tapo pirmuoju klubo krepšininku nuo 1989 metų Fato Levero, kuriam dvejose rungtynėse paeiliui pavyko perimti po 5 kamuolius. 30-metis šį sezoną perima po 1,1 kamuolio. Jis taip pat pelnė 16 taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 metimus, o Denverio klubas namie 113:97 įveikė Niujorko „Knicks“.

NESUSTABDOMAS. Nikola Jokičius pirmajame kėlinyje pelnė net 24 iš 32 savo rungtynių taškų. Serbas per pirmąsias 12 minučių iš žaidimo pataikė 8 metimus iš 9, o nuo baudų metimų linijos – 8 šūvius iš 10. Jis per ketvirtį taip pat atkovojo 6 kamuolius ir blokavo 2 metimus, o „Nuggets“ pirmavo 34:12.

MINUSINIS. Kevinas Love'as per 26 žaidimo minutes užfiksavo -45 +/- rodiklį, o jis Klivlando „Cavaliers“ klube buvo blogiausias nuo Antawno Jamisono rungtynių 2012 metais.

Puolėjas tapo tik aštuntuoju krepšininku NBA istorijoje nuo 1997 metų, kuris žaidžiant 26 arba mažiau minučių pasiekė tokį prastą plius-minus rodiklį.

+/- statistikos eilutė pradėta skaičiuoti nuo 2007-2008 metų, o antirekordas priklauso kitam „Cavaliers“ atstovui Manny Harrisui, kuris 2011 metais užfiksavo -57 rodiklį.

Love'as pelnė 18 taškų (3/4 dvit., 4/10 trit.) ir atkovojo 8 kamuolius, bet „Cavs“ namie 105:141 neturėjo šansų prieš Portlando „Trail Blazers“. „Blazers“ užfiksavo klubo sezono rezultatyvumo rekordą.

Antras blogiausias +/- rodiklis Klivlando komandoje buvo -29, o jį užfiksavo 13 minučių žaidęs ir 8 taškus surinkęs Isaiah Hartensteinas.

SUGRĮŽIMAS. Daugiau nei ketverius metus, nuo 2017 m. vasario 3 dienos NBA nežaidęs Andersonas Varejao grįžo į stipriausią pasaulio lygą. Klivlando „Cavaliers“ papildęs 38-erių 211 cm ūgio brazilas per 6 minutes pelnė 1 tašką (0/4 dvit., 1/2 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir blokavo 1 metimą.

DUBLIS. Orlando „Magic“ 213 cm ūgio ilgarankis centras Mo Bamba aikštėje darė viską: pelnė 19 taškų, atkovojo 15 kamuolių, perėmė 3 kamuolius ir blokavo 4 metimus. Jis tapo pirmuoju „Magic“ krepšininku nuo 2011 metų, surinkusiu tokią statistiką. Prieš tai tuo pasižymėjo Dwightas Howardas. Visgi „Magic“ namie 96:132 neprilygo Bostono „Celtics“.

MINUTĖS. Ignas Brazdeikis antrose rungtynėse „Magic“ gretose gavo 30,5 minutės, o tai yra antras didžiausias rezultatas jo karjeroje NBA. Puolėjas įmetė 7 taškus (2/7 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 4 kartus prasižengė ir sykį suklydo.

NUPŪTĖ. Po trijų kėlinių Atlantos „Hawks“ prieš Finikso „Suns“ turėjo 9 taškų persvarą (97:88), tačiau per lemiamą ketvirtį ėmė triuškinti svečius. Paskutinių dvylikos minučių atkarpą „Hawks“ laimėjo net 38:15 ir vieną iš Vakarų konferencijos lyderių sutriuškino 135:103.

Atlantos komandoje septyni krepšininkai pelnė nuo 13 iki 18 taškų. „Hawks“ su Nate'u McMillianu laimėjo 23 mačus ir suklupo 10 sykių. Rytų konferencijoje Atlantos ekipa (37-30) užima penktą poziciją.

MONSTRAS. Joelis Embiidas žaidė tris kėlinius ir vos per 25 minutes užfiksavo monstrišką statistiką: pelnė 34 taškus (10/15 dvit., 14/16 baudų), atkovojo 12 kamuolių ir blokavo 1 metimą. Filadelfijos „76ers“ svečiuose 135:115 neturėjo vargo su Hjustono „Rockets“ ir laimėjo šeštą kartą paeiliui.

Embiidas tapo pirmuoju krepšininku „76ers“ istorijoje, kuris žaidžiant 25 minutes arba mažiau pelnė bent 30 taškų ir atkovojo bent 10 kamuolių.

NESĖKMĖS. Domantas Sabonis su 17 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyviais perdavimais buvo arti trigubo dublio, bet Indianos „Pacers“ ir toliau stringa. Šįkart „Pacers“ namie 93:104 pripažino Sakramento „Kings“ ekipos pranašumą.

Per pastarąsias penkerias rungtynes „Pacers“ laimėjo tik sykį ir Rytuose užima devintąją vietą. „Pacers“ šį sezoną namuose laimėjo 11 mačų ir patyrė 20 nesėkmių.

JAUNUOLIO ŠOU. Minesotos „Timberwolves“ naujokas Anthony Edwardsas pralaimėtame mače su Memfio „Grizzlies“ surinko 42 taškus (9/13 dvit., 8/9 trit.) ir pakartojo karjeros rekordą. Jis tapo antruoju NBA naujoku, kuris pelnė bent 40 taškų ir neatliko nė vieno baudos metimo. 1987 metais tokias rungtynes sužaidęs Chuckas Personas tapo metų naujoku.

Edwardsas taip pat tapo jauniausiu NBA krepšininku, užfiksavusiu 40 taškų ir 5 pataikytų tritaškių rezultatą. Tai jis padarė būdamas 19 metų ir 273 dienų amžiaus, o mažiausiai nuo jo atsiliko Ericas Gordonas, tokią statistiką surinkęs būdamas 20 metų ir 29 dienų amžiaus.

VIENINTELIS. Ja Morantas Memfio „Grizzlies“ istorijoje tapo vieninteliu krepšininku, kuris jau penktą sykį sužaidė 30 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų rungtynes. Likę „Grizzlies“ krepšininkai klubo istorijoje yra sužaidę daugiausiai po du tokius mačus. Įžaidėjas surinko 37 taškus (13/23 dvit., 1/2 trit., 8/11 baudų) ir sėkmingai asistavo 10 sykių.

NESĖKMĖS. San Antonijaus „Spurs“ nusileido Jutos „Jazz“ krepšininkams ir suklupo jau penktą kartą iš eilės bei Vakarų konferencijoje atsidūrė dešimtoje vietoje. Vienuoliktoje vietoje esanti Naujojo Orleano „Pelicans“ atsilieka tik viena pergale. Dešimta vieta yra paskutinė, iš kurios komandos pateks į įkrintamąsias varžybas.

APLENKĖ. Vašingtono „Wizards“ klube Bradley Bealas 29-ą sykį pelnė bent 40 taškų ir pagal šį rodiklį tapo komandos rekordininku. Prieš tai daugiausiai 40 taškų rungtynių buvo sužaidęs Gilbertas Arenasas (28). Bealas vien šį sezoną 17 sykių pasiekė 40 įmestų taškų ribą, o praėjusią naktį į Milvokio „Bucks“ krepšį sumetė 42 taškus. Visgi „Wizards“ krito 134:135.

ARTĖJA. Russellas Westbrookas surinko 29 taškus, 12 atkovotų kamuolių ir 17 rezultatyvių perdavimų bei karjeroje įsirašė 179-ąjį trigubą dublį. Pirmoje vietoje NBA istorijoje su 181 trigubu dubliu yra Oscaras Robertsonas.

BLOKŲ VAKARĖLIS. Bostono „Celtics“ 231 cm ūgio bokštas Tacko Fallas per kiek daugiau nei minutę blokavo net keturis metimus, o vieną iš jų skyrė Ignui Brazdeikiui. Iš viso jis žaidė penkias minutes, pelnė 2 taškus, atkovojo 3 kamuolius ir blokavo 4 metimus.