Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

NBA pasaulį sudrebinus naujienai, kad Indianos „Pacers“ gali atsisveikinti su vyriausiuoju treneriu Nate‘u Bjorkgrenu dėl jo nesutarimų su žaidėjais ir personalo nariais, dar išsamesnę situaciją nupasakojo „Bleacher Report“ žurnalistas Jake‘as Fischeris.

„Jis yra kitoks, – apie Bjorkgreną sakė su juo dirbęs komandos vadovas. – Jis nėra blogas žmogus, tačiau visiškai neturi lyderio savybių.“

Fischerio teigimu, Bjorkgreno komunikacijos stilius buvo apibūdintas kaip agresyvus ir įžūlus. Šią problemą pripažino ir pats strategas.

„Bendravimas yra didelė darbo dalis, – po nesėkmės prieš Sakramento „Kings“ sakė Bjorkgrenas. – Asmenybių valdymas yra kur svarbiau nei taktinės detalės. Šioje vietoje turiu pasitempti.“

Kruopščias trenerio paieškas vykdę „Pacers“ vadovai turėjo net 20 kandidatų, tarp kurių buvo Greggo Popovichiaus asistentė Becky Hammon, buvęs komandos treneris Dave‘as Joergeris ir ilgą laiką favoritu laikytas Mike‘as D‘Antoni.

Teigiama, kad Bjorkgrenas interviu metu pakerėjo savo pozityvia energija, o G lygoje karjerą pradėjęs strategas užsitarnavo komandos ir žaidėjų rezultatus pakeliančio specialisto reputaciją. Pažymima, jog Domantas Sabonis fiksuoja geriausius asmeninius rodiklius per savo karjerą NBA.

Nuotr. USA Today Sports – Scanpix

Vis tik pridedama, kad galutiniam sprendimui pasamdyti Bjorkgreną įtakos turėjo ir bičiulystės ryšiai. Bjorkgrenas ir generalinis „Pacers“ vadybininkas Chadas Buchananas yra laikomi gerais draugais dar nuo koledžo laikų, kuomet kartu žaidė NCAA pirmenybėse.

„Pacers“ taip pat į konsultacijas pasikvietė ir Nicką Nurse‘ą. Būtent prieš pereinant į Indianos klubą, Bjorkgrenas buvo Nurse‘o asistentu ir su „Raptors“ klubu tapo NBA čempionu 2019 m.

Šį sezoną metami tritaškiai

36%
12,3
Pataiko: 12,3
Taiklumas: 36,3%
Vieta lygoje: 18
Geriausias pasiekimas: 21
Blogiausias pasiekimas: 7
Daugiausia pataiko: Malcolm Brogdon

Vis dėlto Fischeris prideda, kad Indianos vadovai nesusisiekė su Finikso „Suns“ atstovais – klubo, kuriame Bjorkgrenas dirbo 2015-2017 m. „Pacers“ taip pat nepaklausė ir vieno iš komandos lyderio T.J. Warreno patarimo.

Warrenas žaidė „Suns“ gretose, kai Finikso ekipoje darbavosi Bjorkgrenas, o krepšininkas savo lūžio sezoną sužaidė būtent palikęs Arizonos klubą ir persikėlęs į „Pacers“. 

Teigiama, kad sužinojęs naujienas apie Bjorkgreno pasamdymą, Warrenas pasiprašė mainų. Warrenui gruodžio mėnesį buvo atlikta sezoną užbaigusi operaciją, taigi krepšininkas su savo treneriu trinties išvengė.

Tiesa, pats Warrenas nuo tokių kalbų atsiribojo parašydamas žinutę tviteryje: „Nenaudokite manęs neteisingam naratyvui.“

Pridedama, kad Warrenas yra linkęs grįžti į „Pacers“ ir pradėti ruoštis 2021-2022 m. sezonui.

„Jie neatliko detalios paieškos, kas per žmogus yra Bjorkgrenas ir kaip jis dirba su kitais, – „Bleacher Report“ teigė stratego paieškose dalyvavęs asmuo. – Buvo kalbama tik apie krepšinį.“

„Kuomet jis buvo pasamdytas, aš nustebau, nes jis nėra vyrukas, su kuriuo lengva dirbti, – teigė buvęs Bjorkgreno auklėtinis G lygoje. – Jis yra kažkiek užsispyręs, prastas klausytojas, nors vyksta ir geras pokalbis. Jis mėgsta kontroliuoti smulkiausius dalykus ir tikrai netinka visiems žaidėjams.“

Teigiama, kad atsilikus nuo treniruotės grafiko ar ne vietoje pastatyto stovo su kamuoliais, Bjorkgrenas be jokio įspėjimo pakeldavo balsą ir išliedavo savo nepasitenkinimą žaidėjais ar personalo nariais.

Toronte Bjorkgrenas buvo įvardijamas kaip pilkasis kardinolas, kuris neleisdavo bendrauti kitiems treneriams ar žaidėjams su Nurse‘u tol, kol pokalbis nebūdavo įvykęs su pačiu Bjorkgrenu.

„Jis buvo atsakingas už komandos grafiką išvykose, tačiau vienas dalykas yra, kai tokią atsakomybę patiki pats vyriausiasis treneris, tačiau tai visai kas kita, kai atrodo, kad šias pareigas asmuo pasiskiria pats“, – pasakojo vienas iš generalinių vadybininkų.

Iš pradžių Bjorkgreno atvykimas nieko blogo nežadėjo ir interviu metu rodyta pozityvi energija persimetė į visą komandą. Treniruočių stovyklos pradžioje komanda geranoriškai priėmė specialisto idėjas.

Kai kurie strategai per ikisezonines treniruotes ramiai stebi įvykius iš šalies, tačiau Bjorkgrenas buvo aktyviai įsijungęs į visą procesą nuo pat pradžių.

„Jis viskam dirigavo, plojo, šaukė paraginamuosius šūksnius, – pasakojo treniruočių procese dalyvavęs asmuo. – Jis nesibodėjo pats sudalyvauti deriniuose, jeigu kažkas nesigaudavo. Visi sakė, kad jis pats pozityviausias asmuo ir tai buvo užkrečiama.“

„Pacers“ sezoną pradėjo 6 pergalėmis per 8 susitikimus, o po trečiosios pergalės Sabonis savo strategą pavadino genijumi.

„Jis išmano žaidimą ir pasitiki mumis, – tąkart sakė „Pacers“ žvaigždė.

Vis dėlto laikui bėgant Sabonis pajautė, kad jam metas įsikišti ir paprašė Bjorkgreno elgtis mandagiau su kitais komandos nariais. Maža to, specialisto noras aktyviai keistis ginamaisiais privertė Sabonį dengti kur kas didesnę aikštės dalį, nei to norėtų lietuvis, teigia „Bleacher Report“ šaltiniai.

Sabonis šiuo metu yra tarp daugiausiai atstumo gynyboje nubėgančių žaidėjų NBA.

Nuotr. USA Sports Today-Scanpix

Žaidėjus galvas krapštyti privertė ir Bjorkgreno prašymai Dougui McDermottui bei Justinui Holiday nuolat išsikeisti prieš aukštesnius varžovus, turinčius tiek ūgio, tiek greičio pranašumą.

„Nate‘as bando treniruoti komandą, kurios neturi, – teigė vienas iš „Pacers“ narių. – Jis bando pritaikyti žaidėjus prie sistemos, o ne atvirkščiai.“

Bjorkgrenas įspūdžio nepaliko ir per patį pirmąjį nuotoliniu būdu vykusį susitikimą, kuris turėjo būti prisistatomasis.

Dauguma tikėjosi pakankamai ilgo monologo, kuriame treneris pristatys save ir savo viziją, tačiau nieko panašaus nebuvo. Bjorkgreno kalba tetruko apie 90 sekundžių ir tuo pokalbis buvo baigtas.

„Jo kalba nesudarė natūralumo įspūdžio, – teigė neįvardytas „Pacers“ narys. – Buvo keista.“

„Pacers“ atstovai kiek daugiau apie stratego idėjas sužinojo iš pirmosios Bjorkgreno spaudos konferencijos.

Kai žaidėjai apšilinėja prieš rungtynes ir atlieka tam tikrus individualius pratimus, Bjorkgrenas mėgsta pereiti per visą apšilimo procesą bei pažiūrėti, kas ir kuo yra užsiėmęs. Vis dėlto, jeigu kažkas ne taip, Bjorkgrenas visada leis tai žinoti.

„Jis nesibodi sugėdinti savo trenerių“, – teigė aplinkai artimas asmuo.

Nuo 2016 m. „Pacers“ klube asistentu dirbęs Billas Bayno iš komandos savo noru pasitraukė vasario mėnesį. Ir nors tuomet buvo teigiama, kad specialistas pasitraukė dėl asmeninių priežasčių, tačiau Fischerio teigimu, Bayno tokį sprendimą priėmė, nes nebegalėjo dirbti su Bjorkgrenu.

Nors galutinis sprendimas dėl Bjorkgreno ateities nėra priimtas, tačiau jeigu su 45-erių specialistu bus atsisveikinta, pagrindiniu favoritu perimti „Pacers“ vairą yra laikomas Mike‘as D‘Antoni.

„Buvo sunkūs metai, – po dvikovos su „Kings“ sakė Bjorkgrenas. – Būnant vyriausiuoju treneriu šioje lygoje sutinki daug iššūkių. Nenoriu teisintis. Esu treneris ir vis dar mokausi bei bandau būti geresnis.“


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (12)
Sofo
Paskaičius apibūdinimus apie 90 proc. atrodo, kad apie Jasikevičių kalbėtų. Palyginus, suprantama, kad nebūtų jam lengva NBA. O dar ypač kai komanda rezultatus pradeda rodyti tik antroje sezono pusėje, tai būtų be galo sunku išsilaikyti šioje žaidėjų lygoje.
2021-05-07
+1
Atsakyti
Anonimas
Tai kad visiskai nepanasus jis i Jasikeviciu. Cia kazkoks plikis korporacinis meme kuris neranda bendros kalbos su zaidejais ir vos pasneka, introvertas kazkoks pasirinkes ne ta profesija. Jasikeviciu gerbia Europos zaidejai, nors jis ir grieztas bet jis sukalba su zaidejais ir moka motyvuot.
2021-05-07
+1
Atsakyti
asmeniskai dzin, nelabai simpatiska komanda.. o jei cia dar vidines problemos problemeles verda, tai paaiskina ju amerikietiskus kalnelius tarp su-dinu - pu velnio- su-dinu - puikiu ir vel nuo pradziu
2021-05-07
-1
Atsakyti
Anonimas
Pagrindine eilute sitoj rasliavoj yra ta kad fizrukas yra geras biciulis su komandos vadybininku. Nu tai pagal svogerizma ir gavo kontrakta keliems metams. Zaidejai jo nemegsta ir jis pats vos pasneka, tai nafik jo reikia? Cia ne ofiso darbas pildyt lenteles, cia reikia tureti gerus komunikacinius igudzius.
2021-05-07
+1
Atsakyti
ciongas
Tai žaidėjų lyga, o ne trenerių ir visi tai puikiai supranta. trenerių lyga yra NCAA, ten treneris yra dievas, gauna milijonus, o žaidėjo jo klauso ir tyli, nes traumos atveju net draudimo normalaus neturi, jie juk atlyginimo net negauna.
2021-05-07
+1
Atsakyti
Nū jo
Mano svajonė pamatyti Sara už nba komandos vairo. Manau NUGGETS būtų pats tas
2021-05-07
-1
Atsakyti
tab
kas per zmones tokias nesamones rasineja. Saras grieztas bet jis geras zmogus ir nezemins darbuotoju ir krepsininku, kitu atveju jis nebutu taip gerbiamas visoje europoje, tuo labiau barsa treniruotu. cia visai skirtingi dalykai, kas vyksta su pacers treneriu
2021-05-07
+3
Atsakyti
Anonimas
Lyg apie Sara butu straipsnis
2021-05-07
-1
Atsakyti
lol
imagine saras in nba
2021-05-07
Atsakyti
Spectre
gerai sakai, suvaldyt zaidejus šaras sugebėtu, bet ka daryt su princesem kurios po 25+ milijonus gauna? kaip su jais kalbet, kai šaras to nemoka.
2021-05-07
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.