Vienuoliktą pergalę iš eilės Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo Kauno „Žalgiris“ (32-3).

Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje 93:63 (21:13, 26:19, 26:11, 20:20) sutriuškino Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (12-24) krepšininkus.

Tarpusavio reguliariojo sezono seriją „Žalgiris“ laimėjo 4-0.

Žalgiriečiai jau kurį laiką yra užsitikrinę pirmąją turnyrinės lentelės vietą. Tuo metu septintą kartą paeiliui pralaimėjusios „Pieno žvaigždės“ aukščiau aštuntosios vietos nepakils.

Tikėtina, jog būtent „Žalgiris“ ir „Pieno žvaigždės“ susitiks viename iš ketvirtfinalių. Kortas dar galėtų sumaišyti „Dzūkijos“ pergalė prieš „Lietkabelį“ bei „Šiaulių“ 2 pralaimėjimai iš eilės. Tuomet šiauliečiai nepatektų į atkrintamąsias ir aštuntąją vietą užimtų dzūkai.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje spurtavo 9:3 ir po Lekavičiaus dvitaškio įgijo 8 taškų persvarą (21:13).

Antrąjį ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo atkarpa 11:0, o Lekavičiaus tolimas metimas sukrovė LKL čempionams 17 taškų pranašumą (32:15). Vis dėlto iki ilgosios pertraukos perlaužti rungtynių nepavyko, kėlinio pabaigoje pasvaliečiai spurtavo 6:2 bei turėjo 15 taškų deficitą (32:47).

Mačo lūžis įvyko trečiojo kėlinio pradžioje, kuomet kauniečiai spurtavo 8:0 ir po Mariaus Grigonio 5 taškų paeiliui persvara pasiekė 30 taškų – 62:32.

Per likusį laiką „Žalgiris“ išlaikė triuškinančią persvarą ir iškovojo pergalę.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Kauniečiai šiandien prapliupo tritaškiais, realizavo 16 tolimų metimų iš 34 (47 proc.) ir buvo netoli šio sezono LKL rekordo – 19, kurį užfiksavo Vilniaus „Rytas“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Grigonis, kuris per 21 minutę pelnė 20 taškų (3/6 dvit., 4/8 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

„Žalgiris“ reguliarųjį sezoną užbaigs pirmadienį, kai svečiuose žais su Prienų „CBet“.

Po mačo „Žalgirio“ vyr. treneris Martinas Schilleris išskyrė gerą pataikymą.

„Puikiai pataikėme, ypač pirmoje pusėje ir tai atvėrė mums kelius. Metėme daug tritaškių – juos pataikėme, per pirmuosius du kėlinius laikėme gerą ritmą, iš kurio pasistatėme pergalę“, – kalbėjo Schilleris.

Tuo metu Pasvalio ekipa išgyvena labai sunkią reguliariojo sezono pabaigą ir prieš „Žalgirį“ patyrė septintąjį pralaimėjimą iš eilės.

Po mačo spaudos konferencijoje kalbintas „Pieno žvaigždžių“ treneris Gediminas Petrauskas teigė, jog dėl tokio nesėkmingo komandos žaidimo susidėjo daug veiksnių.

„Daug niuansų, aš nenoriu išsiplėsti, nes dar laukia atkrintamosios. Norisi, kiek įmanoma atgaivinti komandą, dvasią. Šiandien buvo momentų, kur vėl praradome savikontrolę, azartą, bet buvo daug gerų momentų. Noriu už to kabintis ir pabaigti sezoną kovoje.“

„Pieno žvaigždės“: Edgaras Želionis 15 (4/6 dvit., 5 atk. kam., 4 kld.), Paulius Petrilevičius 13 (5/11 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Yannickas Franke 10 (7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 20 (4/8 trit.), Lukas Lekavičius 14 (3/5 trit.), Thomasas Walkupas 10 (2/4 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Nigelas Hayesas 9 (5 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 8 (5 rez. perd.).