Žūtbūtinį mūšį LKL reguliariojo sezono finiše laimėjęs Panevėžio „Lietkabelis“ (23-13) triumfavo savų sirgalių akivaizdoje nuskindamas trečiąją vietą galutinėje rikiuotėje.

Nenado Čanako auklėtiniai dramatiškoje kovoje 85:79 (27:17, 17:25, 20:22, 21:15) antrąkart sezone nukovė Vilniaus „Rytą“ (27-9) ir išstūmė Utenos „Juventus“ (23-13) iš trečiosios pozicijos.

Uteniškiai ir panevėžiečiai turnyrinėje lentelėje susilygino pergalėmis, bet „Lietkabelis“ liko aukščiau dėl tarpusavio pranašumo.

„Lietkabelio“ ketvirtfinalyje iki dviejų pergalių lauks Klaipėdos „Neptūnas“, o „Ryto“ – „Šiauliai“. Atkrintamųjų pradžia – jau trečiadienį.

Likus žaisti pustrečios minutės Ivanas Buva įmetė abi baudas ir „Ryto“ atsilikimas siekė du taškus – 73:75.

Kitoje atakoje Džordže Gagičius pasinaudojo antruoju bandymu po vilniečių krepšiu, Mindaugas Girdžiūnas prametė dvitaškį, Paulius Valinskas smeigė tritaškį ir padidino šeimininkų persvarą – 80:73.

Mindaugui Girdžiūnui pataikius vieną baudą iš dviejų, sostinės klubas dar priartėjo iki 77:81. Visgi po to Vytenis Lipkevičius pelnė du taškus su Andrew Goudelocko pražanga ir panevėžiečiai šėlo „Cido“ arenoje – 85:79.

Rezultatyviausias LKL žaidėjas Kyle'as Vinalesas (vid. po 16,9 tšk.) nepadėjo „Lietkabeliui“ ketvirtose rungtynėse iš eilės.

Likus keturioms minutėms koją susitrenkė Martynas Echodas, kuris nebegalėjo tęsti rungtynių.

Andrew Goudelockas pirmoje dvikovos dalyje sumetė 4 iš 4 tritaškių ir į ilgąją pertrauką išėjo su 15 taškų, o finišavo su 5 taikliais tolimais metimais iš 9 ir 20 taškų.

Vilniečiai šiame mače suklydo 19 kartų, kai panevėžiečiai – 12.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 17 (4/8 dvit., 2/5 trit.), Vytenis Lipkevičius (3/6 trit.), Margiris Normantas (4/7 dvit., 2/8 trit., 4 kld.) po 16, Gytis Masiulis 11 (6/8 baud., 6 atk. kam., 2 blok.), Džordže Gagičius 10 (4/9 dvit., 9 atk. kam.), Marius Valinskas 9.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 20 (5/9 trit., 4 rez. perd.), Mindaugas Girdžiūnas 14 (3/6 trit.), Ivan Buva 12 (4/5 dvit., 9 atk. kam., 4 kld.), Gytis Radzevičius 11 (5/7 dvit., 5 atk. kam.), Martynas Echodas 8 (4/5 dvit.), Arnas Butkevičius 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd.).