Nuotr.:

Skirtingi lietuvių pasirodymai, D'Angelo Russello kuriozas, Kyrie Irvingo praleistas smūgis į galvą, Mike'o Jameso efektingas momentas – tai ir dar daugiau – gegužės 12-osios NBA pulse.

Gegužės 12-osios NBA pulsas

UŽSITIKRINO. Nikola Jokičius ir Michaelas Porteris surinko po 30 taškų, o jų vedama Denverio „Nuggets“ (45-24) nuskynė dvigubai saldžią pergalę. Kolorado valstijos klubas 117:112 įveikė Šarlotės „Hornets“ ir tuo pačiu užsitikrino mažiausiai ketvirtąją vietą Vakarų konferencijoje.

Ši pozicija „Nuggets“ suteiks namų aikštės pranašumą mažiausiai vienoje atkrintamųjų serijoje. Likus sužaisti trejas rungtynes, Denverio ekipa (45-24) nuo trečioje pozicijoje esančios Los Andželo „Clippers“ (46-23) atsilieka per pergalę, o nuo antroje vietoje esančios Finikso „Suns“ (48-21) – per tris.

Tuo metu „Hornets“ praėjusią naktį sulaukė Čikagos „Bulls“ nesėkmės prieš Bruklino „Nets“, kuri Šarlotės klubui garantavo teisę žaisti įkrintamosiose.

VIRTUOZAS. Facundo Campazzo dar sykį privertė aiktelėti visus savo galimybėmis atlikti perdavimą. Susižvalgęs su į greitą ataką pabėgusiu Aaronu Gordonu, argentinietis maždaug nuo vidurio pažeme pasiuntė kamuolį į priekį ir taip permetė net tris „Hornets“ krepšininkus.

Jį sugriebęs Gordonas pelnė lengvus taškus iš po krepšio.

NBA debiutantas 30-metis Campazzo dvikovoje su Šarlotės ekipa per 37 minutes įmetė 8 taškus (1/2 dvit., 2/7 trit.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, 3 kartus suklydo ir 2 kartus prasižengė.

KRIKŠTAS. Nuo 2018-ųjų Šarlotės „Hornets“ vadovaujantis Jamesas Borrego pirmąkart karjeroje buvo išvarytas iš aikštės. 43-ejų strategas pratrūko įsibėgėjus trečiajam kėliniui, kada žengė į aikštę ir ėmė plūsti teisėjus.

Arbitras iš karto skyrė dvi technines pražangas ir „Hornets“ liko be vyr. trenerio.

TECHNINĖ LAMELO. Jau kitoje atakoje techninės pražangos sulaukė „Hornets“ talentas LaMelo Ballas. 19-metis ties tritaškio linija išprovokavo Austino Riverso pražangą, bet vis tiek veržėsi į „Nuggets“ baudos aikštelę ir atliko metimą.

Besileidžiantį žaidėją teisėjas sustabdė rankomis, bet LaMelo nebuvo gerai nusiteikęs ir demonstratyviai patraukė arbitro ranką. Teisėjas tuoj pat sureagavo ir skyrė krepšininkui techninę pražangą.

RITME. Pačioje sezono pabaigoje į pagrindinę rotaciją įtrauktas Deividas Sirvydis vėl sulaukė nemažai laiko aikštėje.

20-metis vilnietis rungtynėse su Minesotos „Timberwolves“ žaidė 19,5 minutės, prametė dvitaškį, du metimus iš toli, atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir 2 kartus prasižengė.

„Pistons“ savo aikštėje 100:119 nusileido „Timberwolves“ bei šiuo metu yra antra prasčiausia lygos komanda. Likus dviem rungtynėms Detroito ekipa turi 20 pergalių per 70 mačų bei Rytuose rikiuojasi paskutinė.

Blogiausia pirmenybių ekipa – Hjustono „Rockets“ su 16 pergalių per 69 susitikimus.

NESUSIPRATIMAS. Per minutės pertraukėlę prisėsti norėjęs D’Angelo Russellas apsijuokė lygioje vietoje. „Timberwolves“ žvaigždė galvojo galinti prisėsti ant šalia aikštės esančio reklamos stendo, bet jis neatlaikė krepšininko jam vos atsirėmus.

Russellas parkrito ant žemės, o prie žaidėjo tuoj pat pripuolė keli personalo nariai.

Į ATKRINTAMĄSIAS. Akį susižeidęs Jimmy Butleris nebepasirodė aikštėje po ilgosios pertraukos, tačiau tai nesutrukdė Majamio „Heat“ laimėti Bostone.

Eriko Spoelstros auklėtiniai svečiuose 129:121 įveikė „Celtics“ ir užsitikrinto vietą atkrintamosiose, pergalėmis susilygindami su Niujorko „Knicks“ (38-31) ir Atlantos „Hawks“ (38-31).

Tuo metu „Celtics“ (35-34) rikiuojasi septintoje pozicijoje bei dar turi teorinius šansus išstumti arba „Knicks“, arba „Hawks“, taip išvengiant įkrintamųjų serijos.

SUSTABDĖ. Ilgiausią aktyvią pergalių seriją fiksavusi Filadelfijos „76ers“ netapo kliūtimi vėl įsibėgėjančiai Indianos „Pacers“.

Domantas Sabonis surinko devintą sezono trigubą dublį ir pagerino asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą, o Indianapolio klubas namie laimėjo 103:94 ir nutraukė varžovų aštuonių pergalių seriją.

25-erių puolėjas per 40 minučių įmetė 16 taškų (5/7 dvit., 2/2 trit.), atliko 15 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 13 kamuolių.

Ankstesnis Sabonio geriausias rezultatyvių perdavimų rezultatas siekė 14 perdavimų.

Sulig pergale prieš „76ers“ Indianos ekipa užsitikrinto vietą įkrintamosiose.

NEBEŽAIDĖ. Kovodamas dėl atšokusio kamuolio Kyrie Irvingas trečiojo kėlinio pradžioje pasigavo besileidžiančią Nikola Vučevičiaus alkūnę.

Skaudų smūgį į galvą praleidęs „Nets“ įžaidėjas kurį laiką gulėjo ant parketo užsidengęs veidą, o aplink savąją žvaigždę staigiai subėgo visa Bruklino komanda.

Irvingas po šio epizodo neberungtyniavo, atlikti tyrimai smegenų sutrenkimo neparodė. Artimiausiu metu laukia pakartotiniai tyrimai.

Gynėjas per 21 minutę pelnė 13 taškų (1/5 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei atkovojo 3 kamuolius. „Nets“ be Irvingo laimėjo 115:107.

EFEKTINGAI. Nuo suolo kilęs Mike’as Jamesas aikštėje sukūrė sirgalius aiktelėti privertusį momentą. „Nets“ įžaidėjas klaidinamu judesiu pargriovė „Bulls“ gynėją Tomašą Satoransky, įsiveržė į baudos aikštelę ir sėkmingai asistavo Nicolasui Claxtonui.

Jamesas per 27 minutes pelnė 11 taškų (0/3 dvit., 1/4 trit., 8/8 baud.), sugriebė 7 kamuolius ir išdalino 6 rezultatyvius perdavimus. Jo sąskaitoje – viena klaida.

NEUŽTEKO. „Nets“ gynybą pjaustęs Zachas LaVine’as surinko 41 tašką (9/16 dvit., 6/11 trit., 5/7 baud.) ir 3 atkovotus kamuolius, bet „Bulls“ žvaigždės pastangos negarantavo pergalės.

NUŠLAVĖ. Be Jono Valančiūno rungtyniavusi Memfio „Grizzlies“ savo aikštėje 133:104 nepasigailėjo Dalaso „Mavericks“.

Lietuvis negalėjo padėti komandai dėl nugaros skausmų, nežaidė ir jo dubleris Jarenas Jacksonas, kurio krūviai po kelio traumos yra ribojami.

Ja Morantas pelnė 24 taškus (4/7 dvit., 3/6 trit., 7/8 baud.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir sugriebė 7 kamuolius.

Strigęs Luka Dončičius per 26 minutes iš žaidimo pataikė tik 4 metimus iš 16 ir surinko 12 taškų, taip pat 5 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 5 klaidas.

GRŪDINASI. Orlando „Magic“ gretose daug laiko pasireikšti gaunantis Ignas Brazdeikis praėjusią naktį su Milvokio „Bucks“ sužaidė prasčiausias rungtynes.

22-ejų lietuvis aikštėje praleido 20,5 minutės, pasižymėjo 5 taškais (0/3 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą bei 3 kartus prasižengė.

Dominavęs Giannis Antetokounmpo per 32 minutes sumetė 27 taškus (11/15 dvit., 0/3 trit., 5/8 baud.), sugriebė 12 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

„Bucks“ savo aikštėje laimėjo 114:102.

PASITEMPĖ. Aštuoniese žaidę „Golden State Warriors“ krepšininkai 122:116 nukovė vienus iš Vakarų konferencijos lyderių, Finikso „Suns“ žaidėjus. Ši pergalė San Fransisko ekipai garantavo teisę žaisti įkrintamosiose.

„Warriors“ į priekį vedęs Andrew Wigginsas pelnė 38 taškus (15/18 dvit., 2/6 trit., 2/3 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir išdalino 3 rezultatyvius perdavimus.

Draymondo Greeno sąskaitoje – šeštas sezono trigubas dublis: 11 taškų, 11 rezultatyvių perdavimų ir 10 atkovotų kamuolių. Puolėjas per karjerą yra atlikęs 29 trigubus dublius.

Antrose rungtynėse paeiliui metimus iš toli pro šalį svaidęs Stephenas Curry pataikė tik 1 tritaškį iš 11, o iš viso surinko 21 tašką (6/11 dvit., 1/11 trit., 6/6 baud.), 6 rezultatyvius perdavimus ir 3 atkovotus kamuolius.

SIEKIA IŠVENGTI. Iki pratęsimo pabaigos likus 21,1 sekundės, Talenas Hortonas-Tuckeris smeigė tritaškį ir garantavo Los Andželo „Lakers“ pergalę 101:99 prieš Niujorko „Knicks“.

Septintoje vietoje žengiantys NBA čempionai per laimėjimą atsilieka nuo Dalaso „Mavericks“ (40-29) ir Portlando „Trail Blazers“ (40-29), žengiančių atitinkamai šeštoje ir penktoje pozicijose. Pastarosios leidžia išvengti papildomos serijos kovojant dėl atkrintamųjų.

„Lakers“ vis dar vertėsi be LeBrono Jameso, kuris gali grįžti į aikštę jau artimiausiame mače su Hjustono „Rockets“.

Ant ilgai lauktų atkrintamųjų slenksčio balansuojanti „Knicks“ (38-31) likus trejoms rungtynėms dar nėra garantuota dėl vietos tarp geriausiųjų. Pergalė prieš „Lakers“ Niujorko ekipai būtų atnešusi vietą atkrintamosiose, į kurias ji turi tvirtus šansus patekti po aštuonerių metų pertraukos.