Kauno „Žalgiris“ žygį vienuoliktojo titulo iš eilės link pradėjo nelengva, bet įtikinama pergale.

Martino Schillerio auklėtiniai pirmajame ketvirtfinalio mače namuose 81:74 (28:20, 24:16, 21:19, 8:19) pranoko Pasvalio „Pieno žvaigždes“ ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

„Žalgiris“ iniciatyvą perėmė antrajame kėlinyje. Joffrey Lauvergne‘as įkrovė iš viršaus, Lukas Lekavičius bei Paulius Jankūnas smeigė po tritaškį, Marius Grigonis realizavo baudas, o kauniečiai laimėjo atkarpą 20:7 bei susikrovė solidų pranašumą – 52:34.

Po ilgosios pertraukos ant parketo geriau atrodė „Pieno žvaigždės“, kurioms buvo pavykę sumažinti deficitą iki 11 taškų (45:56), tačiau Lauvergne‘o, Walkupo bei Rubito vedamas „Žalgiris“ prieš prasidedant lemiamam ketvirčiui atstatė 18 taškų pranašumą – 71:53.

Vis dėlto „Pieno žvaigždės“ sugebėjo atsitiesti dar kartą. Paulius Petrilevičius bei Jahennsas Manigat pataikė po dvitaškį, Karolis Giedraitis smeigė tritaškį ir likus žaisti tris minutes ekipas skyrė 9 taškai – 69:78.

Nors žalgiriečiai ir toliau strigo puldami, tačiau rezultatyvių išpuolių gausa negalėjo pasigirti ir svečiai. Likus 26,4 sekundės Tomas Lekūnas dar realizavo baudas ir sušvelnino „Pieno žvaigždžių“ deficitą iki 7 taškų (74:81), tačiau rimčiau užsikabinti pasvaliečiai nebesuspėjo.

„Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidęs Grigonis per 28 minutes pelnė 16 taškų (1/1 dvit., 3/7 trit., 5/5 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas, 3 sykius suklydo bei surinko 20 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 16 (3/7 trit., 5/5 baud.), Joffrey Lauvergne'as (7/11 dvit., 8 atk. kam.), Lukas Lekavičius (3/4 trit.) po 14, Thomas Walkupas 11 (1/5 trit., 7 rez. perd., 3 per. kam.), Nigelas Hayesas 8 (2/5 trit., 3 per. kam., 4 kld.), Augustine'as Rubitas 7.

„Pieno žvaigždės“: Karolis Giedraitis 19 (4/6 trit., 7/7 baud.), Paulius Petrilevičius (4/7 dvit., 6/7 baud., 5 rez. perd.), Edgaras Želionis (5/5 dvit., 8 atk. kam.) po 14, Arvydas Šikšnius 8 (2/3 trit., 4 rez. perd.), Tomas Lekūnas 7 (1/6 trit.).