Rimto pasipriešinimo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalyje sulaukęs Kauno „Žalgiris“ po atkaklios kovos žengė į pusfinalį.

Taškai 12
Taiklumas 5-5
Atkovoti kamuoliai 9
Rezultatyvūs perdavimai 2

Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje, antrame ketvirtfinalio mače 100:81 (30:24, 17:25, 27:13, 26:19) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus ir seriją laimėjo 2-0.

Pirmąjį serijos mačą žalgiriečiai namuose laimėjo 81:74.

Pusfinalyje Lietuvos čempionai susitiks su Utenos „Juventus“ ekipa, kuri serijoje iki 2 pergalių 2-0 nugalėjo Prienų „CBet“ krepšininkus.

Pasvalio ekipa šiame mače buvo nepilnos sudėties. Negalėjo žaisti traumuoti Danielis Amigo, Stevenas Haney ir Branko Mirkovičius, o maža „Pieno žvaigždžių“ rotacija dar labiau išretėjo antrajame kėlinyje, kuomet Edgaras Želionis nesėkmingai nusileido ant parketo bei patyrė čiurnos traumą.

„Žalgiriui“ negalėjo padėti prieš rungtynes sunegalavęs Marius Grigonis.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie išsiveržė į priekį (17:13), tačiau per 10 minučių 15 taškų pelniusio Nigelo Hayeso vedami žalgiriečiai spurtavo 11:3 bei po Luko Lekavičiaus tolimo šūvio paskutinėmis ketvirčio sekundėmis pirmavo 30:24.

Antrąjį kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo pasvaliečiai, kurie surengė įspūdingą spurtą 14:1 ir po Pauliaus Petrilevičiaus baudos metimo įgijo dviženklį pranašumą (44:34). Vis dėlto pavojaus varpus išgirdę svečiai prieš ilgąją pertrauką atsakė atkarpa 13:5 bei po dviejų kėlinių atsiliko vienu metimu (47:49).

Po pertraukos surengtas žalgiriečių spurtas 11:2 padėjo perlaužti rungtynes, o jį tolimu šūviu užbaigė Rokas Jokubaitis (70:59). Iniciatyvą Schillerio auklėtiniai išlaikė iki pat trečiojo kėlinio pabaigos ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo 12 taškų pranašumą (74:62).

Daugiausia pataiko: Marius Grigonis

Per paskutines 10 minučių šeimininkai bandė rodyti dantis, tačiau kontrolę išlaikęs „Žalgiris“ iškovojo pergalę ir žengė į LKL pusfinalį.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Hayesas, kuris per 32 minutes pelnė 23 taškus (4/5 dvit., 3/7 trit., 6/9 baud.), atkovojo 4 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo ir surinko 22 naudingumo balus.

Pasvalio ekipos nuo nesėkmės neišgelbėjo Manigat, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 23 taškai (3/4 dvit., 5/10 trit., 2/4 baud.), 4 atkovoti bei 1 perimtas kamuolys, 1 rezultatyvus perdavimas, 4 klaidos ir 15 naudingumo balų.

„Pieno žvaigždės“: Jahennsas Manigat 23 (5/10 trit., 4 kld.), Arvydas Šikšnius 16 (2/5 trit., 6/8 baud., 6 rez. perd.), Yannickas Franke 11 (6/6 baud., 7 rez. perd.), Redas Venclovas 9, Edgaras Želionis 7.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 23 (4/5 dvit., 3/7 trit., 6/9 baud.), Lukas Lekavičius 19 (5/6 dvit., 2/4 trit.), Karolis Lukošiūnas 17 (5/9 trit., 4 per. kam.), Joffrey Lauvergne'as 12 (5/5 dvit., 9 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 10 (4 rez. perd.), Martinas Gebenas 9 (5 atk. kam.).