Nuotr.: Scanpix
Nuotr. Scanpix

Kevinas Pangosas dar iki ilgosios pertraukos pelnė 14 taškų, o po to suspindo kertinėje atkarpoje, bet kanadiečio pastangų neužteko Sankt Peterburgo „Zenit“ pergalingam startui pusfinalyje.

Xaviero Pascualio auklėtiniai pirmajame VTB Vieningosios lygos serijos mače savo aikštėje 3,489 žiūrovų akivaizdoje 73:78 (15:18, 25:24, 16:21, 17:15) nusileido Maskvos CSKA ir kovoje iki trijų pergalių atsilieka 0-1.

Antrasis mačas trečiadienį taip pat bus žaidžiamas Sankt Peterburge.

Pangosas finišavo su 23 taškais (3/4 dvit., 4/9 trit., 5/5 baud.), 7 rezultatyviais perdavimais, 3 atkovotais kamuoliais, 6 klaidomis ir 21 naudingumo balu per 33 žaidimo minutes.

Tornikei Šengelijai pataikius baudas, CSKA ketvirtojo kėlinio viduryje pirmavo dviženkle persvara – 71:61.

Tada Pangosas pelnė du taškus, paskui išprovokavo Šengelijos nesportinę pražangą ir realizavo baudas, Vladislavas Truškinas pridėjo taiklų dvitaškį ir šeimininkai priartėjo iki 67:71.

Billy Baronui smeigus tritaškį, „Zenit“ atsilikimas sumažėjo iki 70:73, o jau kitoje atakoje snaiperis turėjo progą išlyginti rezultatą, bet tolimas šūvis nepasiekė tikslo.

Pražanga sustabdytas Tarikas Blackas prametė abi baudas, Willas Clyburnas pelnė du taškus ir CSKA laikė iniciatyvą – 76:70.

Likus žaisti 3,2 sekundės Clyburnas vos neprisižaidė, kai išmetinėdamas kamuolį iš už šoninės linijos šveitė jį į varžovą, Baronas sugavo sviedinį, bet nesėkmingai atliko perdavimą ir suklydo.

Naudingiausiai žaidęs Johannesas Voigtmannas realizavo baudas ir uždarė rungtynes – 78:73.

Vokietis per 28 minutes pelnė 13 taškų (3/3 dvit., 0/1 trit., 7/7 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 26 naudingumo balus.

Šengelija su 17 taškų (7/14 dvit., 0/2 trit., 3/3 baud.) buvo rezultatyviausias CSKA gretose. Puolėjas taip pat sugriebė 7 kamuolius.

Artūras Gudaitis dėl čiurnos traumos dar negali padėti „Zenit“. Pascualio kariauna taip pat verčiasi be traumuoto vedlio Mateušo Ponitkos.

Rungtynėms teisėjavo iš užsieniečių arbitrų sudaryta brigada, kurioje – ir lietuvis Saulius Račys. Jis darbavosi kartu su slovėnu Damiru Javoru ir lenku Tomašu Trawicki. Ši trijulė priklauso Eurolygos teisėjų komandai.

„Zenit“: Kevinas Pangosas 23 (7 rez. perd., 6 kld.), Tarikas Blackas 16 (8 atk. kam., 4/11 baud.), Willas Thomasas 10.

CSKA: Tornikė Šengelija 17 (7/14 dvit.), Johannesas Voigtmannas 13 (10 atk. kam.), Danielis Hackettas 11 (5 kld.), Darrunas Hilliardas 10.