Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Nuotr. USA Today Sports – Scanpix

Svarbiausiose sezono rungtynėse spindėjęs Jonas Valančiūnas karaliavo po krepšiais, o jo vedama Memfio „Grizzlies“ įveikė pirmųjų išgyvenimo rungtynių barjerą.

Rezultatyvūs perdavimai 1

Tayloro Jenkinso auklėtiniai įkrintamųjų serijos starte savo aikštėje 100:96 (38:19, 18:30, 16:16, 28:31) pranoko San Antonijaus „Spurs“ ir užbaigė Teksaso klubo sezoną.

„Grizzlies“ lemiamame mače dėl aštuntosios pozicijos Vakaruose ir dėl atkrintamųjų kovos San Fransiske su „Golden State Warriors“, kuri kitoje įkrintamųjų poroje 100:103 dramatiškai krito prieš Los Andželo „Lakers“.

Vakarų konferencijoje aštuntoje vietoje likusi komanda pirmajame atkrintamųjų etape žais su geriausia lygos ekipa – Jutos „Jazz“.

Valančiūnas per 38 minutes pelnė 23 taškus (10/15 dvit., 0/1 trit., 3/6 baud.), atkovojo net 23 kamuolius (asmeninis sezono rekordas) ir blokavo 3 metimus.

Uteniškio karjeros atkovotų kamuolių rekordas – 25 kamuoliai.

29-erių centras „Grizzlies“ istorijoje tapo pirmuoju krepšininku, 20+ taškų ir 20+ atkovotų kamuolių surinkusiu per tris kėlinius. Remiantis „Elias Sports“, tokį rezultatą šį sezoną lygoje pavyko užfiksuoti tik kitam lietuviui Domantui Saboniui (sausio 10-osios dvikovoje su Finikso „Suns“).

Tuo pačiu Valančiūnui tai buvo ketvirtasis 20+ taškų ir 20+ atkovotų kamuolių mačas šį sezoną. Pagal šį aspektą Lietuvos rinktinės centras neturi lygių visoje NBA.

Apskritai tokių rungtynių JV „Grizzlies“ gretose yra sužaidęs šešerias ir klubo istorijoje nusileidžia tik Zachui Randolphui, kuris 20+ taškų ir 20+ atkovotų kamuolių pasirodymų per karjerą buvo surengęs vienuolika.

Komanda: Memphis Grizzlies
Pozicija: C
Amžius: 29
Ūgis: 211 cm
Svoris: 116 kg
Gimimo vieta: Utena, Lietuva

Keldonui Johnsonui pataikius iš toli ketvirtojo kėlinio viduryje, „Spurs“ dar buvo priekyje 83:81, bet tuomet svečiai iš San Antonijaus nesulaikė Dillono Brookso.

„Grizzlies“ vedlys pratęsė individualią atkarpą iki aštuonių taškų iš eilės ir grąžino svarstykles į savo komandos pusę – 87:83.

DeMaro DeRozano taiklios baudos priartino „Spurs“ iki 87:89, tačiau kitoje atakoje Kyle'as Andersonas smeigė tritaškį, Valančiūnas atkovojo kamuolį puolime ir pasinaudojo antruoju šansu bei „Grizzlies“ vėl jautėsi patogiai – 94:87.

Likus žaisti 9,5 sekundės „Spurs“ kabinosi sulig Rudy Gay tritaškiu – 96:99, bet pražanga sustabdytas Ja Morantas įmetė vieną baudą ir padėjo tašką – 100:96.

Brooksas su 24 taškais (10/18 dvit., 0/3 trit., 4/4 baud.) buvo rezultatyviausias „Grizzlies“ krepšininkas.

San Antonijaus ekipos gretose DeMaras DeRozanas iš žaidimo pataikė tik 5 dvitaškius iš 21 (24 proc.), o Rudy Gay – bendrai 8 metimus iš 21 (38 proc.). Abu surinko po 20 taškų.

Dejounte Murray sąskaitoje – trigubas dublis: 10 taškų (4/14 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud.), 13 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Įspūdingai startavusi „Grizzlies“ po JV taškų įpusėjus pirmajam kėliniui pirmavo triuškinamai 20:6, o į antrąjį ketvirtį išsinešė 19 taškų pranašumą (38:19). Visgi jame „Spurs“ atsitiesė, surinkdama 30 taškų ir sumažindama atsilikimą iki 49:56.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 24 (10/18 dvit., 7 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 23 (10/15 dvit., 23 atk. kam., 3 blok., 39 naud.), Ja Morantas 20 (6/15 dvit., 2/5 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 4 kld.), Jarenas Jacksonas 10 (2/4 trit., 4 rez. perd.), Kyle'as Andersonas 9 (1/8 dvit., 2/2 trit., 6 atk. kam., 4 blok.), Desmondas Bane'as 7 (6 atk. kam.).

„Spurs“: Rudy Gay (5/14 dvit., 3/7 trit., 7 atk. kam.) ir DeMaras DeRozanas (5/21 dvit., 10/11 baud.) po 20, Keldonas Johnsonas 11 (4/9 dvit., 11 atk. kam.), Dejounte Murray (4/14 dvit., 13 atk. kam., 11 rez. perd.), Jakobas Poeltlas (4/6 dvit., 10 atk. kam., 5 blok.) po 10, Patrickas Millsas 9 (3/6 trit.), Lonnie Walkeris 8 (5 atk. kam.).

Valančiūno žaidimo momentai:

Rungtynių momentai:

Atrinkti (0) Visi (7)
bombanis
kaip grazu ziuret, kai dalijasi nors kiek kamuoliu... nes prie tokiu kaip derozan/lowry - jv buvo pavesy.. nes tie du statybiorai tik plytas ir mete i kase..
2021-05-20
Mantas
Gana ironiska buvo matyti Derozana chokinant eilini karta svarbiose rungtynese 5/21 metimai is zaidimo.
2021-05-20
+1
Donatas
nuotrauka pagrindine tai super. Tikras grizzlies komandos veidas. Tikiuosi, kad iki karjeros NBA pabaigos, komandos nebepakeis. Ir tikiuosi, kad parodys dar geresni zaidima pries golden state.