Nuotr.: USA Today – Scanpix
Nuotr. USA Today – Scanpix

Jonas Valančiūnas buvo per žingsnį nuo dvigubo dublio, o Memfio „Grizzlies“ antrose išlikimo rungtynėse triumfavo per pratęsimą bei įgijo teisę žaisti NBA atkrintamosiose.

Rezultatyvūs perdavimai 6

„Grizzlies“ NBA įkrintamųjų mače kovoje dėl aštuntosios vietos svečiuose per pratęsimą 117:112 (30:29, 32:20, 16:24, 21:26, 18:13) įveikė „Golden State Warriors“.

„Grizzlies“ Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje serijoje iki keturių pergalių susidurs su reguliariojo sezono nugalėtoja Jutos „Jazz“. Serija prasidės naktį iš sekmadienio į pirmadienį, 4.30 val. Lietuvos laiku.

„Grizzlies“ į NBA atkrintamąsias pateko po ketverių metų pertraukos. Pastarąjį kartą ekipa lemiamas dvikovas pasiekė 2016-2017 m. sezone, kai ekipoje dar žaidė Zachas Randolphas, Mike'as Conley ir Marcas Gasolis.

Tuo metu aštuntąją vietą reguliariajame sezone užėmusi, bet abejas įkrintamųjų varžybų rungtynes pralaimėjusi „Warriors“ baigė savo pasirodymą. Ekipa į atkrintamąsias nepateko antrą sezoną paeiliui.

„Grizzlies“ reguliariajame sezone Vakarų konferencijoje užėmė devintąją vietą, tačiau per įkrintamąsias varžybas laimėjo abu mačus ir viena pozicija pasigerino savo vietą.

Valančiūnas per 25,5 min. pelnė 9 taškus (2/5 dvit., 1/1 trit., 2/4 baudų), atkovojo 12 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, šešis kartus prasižengė ir tris sykius suklydo.

Uteniškis šeštąją pražangą užsidirbo iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 72 sekundėms, kai pažeidė taisykles prieš Stepheną Curry.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 3 minutėms „Grizzlies“ pirmavo 9 taškais (97:88), bet tuomet Draymondas Greenas pelnė keturis taškus iš eilės, Jordanas Poole'as pataikė tris baudas, Stephenas Curry įmetė du baudų metimus, o 9:0 spurtavusi „Warriors“ išlygino rezultatą (97:97).

Prasidėjus paskutinei minutei Kyle'as Andersonas sumetė baudas ir persvarą suteikė „Grizzlies“ (99:97), bet likus 33 sekundėms Andrew Wigginsas atstatė pusiausvyrą (99:99).

Lemiami Xaviero Tillmano bei Greeno metimai tikslo nepasiekė ir komandos žaidė pratęsimą.

Per papildomą atkarpą Graysonas Allenas pataikė du tritaškius iš eilės ir sužaidus 2 minutes „Grizzlies“ suteikė 4 taškų persvarą (107:103). Į tai tritaškiais atsakė ir Greenas bei Poole'as, o po jų metimų „Warriors“ likus 110 sekundžių jau pirmavo 109:107.

Galiausiai Tillmanas pataikė tritaškį, Ja Morantas pridėjo dvitaškį ir likus 48 sekundėms „Grizzlies“ išsiveržė į priekį 112:109.

Poole'as suklydo, o Morantas likus 4,5 sek. pataikė dar vieną dvitaškį (114:109).

Poole'as likus 2,2 sek. dar įmetė tritaškį ir grąžino intrigą (112:114), bet Desmondas Bane'as likus 1,2 sek. atliko dėjimą su pražanga (117:112) ir „Grizzlies“ iškovojo bilietą į atkrintamąsias.

„Kokia „Grizzlies“ akimirka. Mes visi iš šio sezono labai daug pasiėmėme, – po pergalės sakė „Grizzlies“ treneris Tayloras Jenkinsas. – Atidavėme viską, bet žinau, kad mums dar daug liko. Kokios rungtynės, kuriose prieš tokią komandą prireikė pratęsimo... Buvo daug dalykų, ko nesimato statistikos protokole. Turime ir toliau kurti savo žaidimą bei kautis.“

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Ja Morantas, kurio sąskaitoje per 45 minutes buvo 35 taškai (9/19 dvit., 5/10 trit., 2/2 baudų), 6 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai ir 4 perimti kamuoliai.

Penki pataikyti tritaškiai – naujasis Moranto rekordas. Prieš tai „Grizzlies“ jaunoji žvaigždė daugiausiai buvo įmetusi 4 tolimus šūvius.

Morantas tapo tik antruoju krepšininku „Grizzlies“ istorijoje, kuriam pavyko rungtynėse pelnyti bent 35 taškus, atkovoti bent 5 ir perimti bent 4 kamuolius bei atlikti bent 5 rezultatyvius perdavimus. Prieš tai tuo pasižymėjo tik Jasonas Williamsas (2001 m.).

„Mes stengiamės ne tik tam, kad patektume į atkrintamąsias. Turime susikoncentruoti į seriją su „Jazz“, kuri lygoje turėjo geriausią rezultatą“, – sakė Morantas.

„Warriors“ komandos gretose įspūdingą sezoną žaidęs Stephenas Curry per 47 minutes pelnė 39 taškus (7/13 dvit., 6/15 trit., 7/7 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, bet septynis kartus suklydo.

„Buvo kelios esminės klaidos, kurios mus šiek tiek baudė, – sakė Curry. – Manau, kad mes žaidėme teisingai, bet kartais viskas susiklosto kitaip. Turi gauti solidžių atakų ir metimų. Man patiko mūsų agresyvumas ir žaidimo intencija. Šįkart tai nesusiklostė.“

Draymondas Greenas sezoną užbaigė trigubo dublio pasirodymu. „Warriors“ puolėjas per 45 minutes pelnė 11 taškų (4/10 dvit., 1/1 trit.), atkovojo 16 kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų bei šešis sykius suklydo.

„Triuškinantis būdas baigti sezoną, – sakė „Warriors“ treneris Steve'as Kerras. – Jautėme, kad valdėme rungtynes su „Lakers“, bet pralaimėjome. Šįkart mes rungtynių nekontroliavome, bet galėjome laimėti. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje turėjome paskutinį metimą. Tiesiog kamuolys neįkrito.“

„Warriors“: Stephenas Curry 39 (7/13 dvit., 6/15 trit., 7/7 baud., 5 rez. perd., 7 kld.), Andrew Wigginsas 22 (9/18 dvit., 10 atk. kam., 2 blok.), Jordanas Poole'as 19, Draymondas Greenas 11 (16 atk. kam., 10 rez. perd., 6 kld.), Kentas Bazemore'as 10.

„Grizzlies“: Ja Morantas 35 (9/19 dvit., 5/10 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam., 5 kld.), Dillonas Brooksas 14 (7/18 dvit.), Graysonas Allenas 12 (4/5 trit., 4 per. kam.), Xavieras Tillmanas 11 (2/3 trit., 7 atk. kam.), Jarenas Jacksonas (7/8 baud., 2 blok.) ir Desmondas Bane'as po 10, Kyle'as Andersonas (10 atk. kam., 6 rez. perd., 2 blok.) ir Jonas Valančiūnas (12 atk. kam.) po 9.

Atrinkti (0) Visi (23)
x
Antanas, o tu ona.istas iš Kalabybiškio?
2021-05-22
-1
Antanas
dejau ant to utenos ona.nisto
2021-05-22
-2
Priblokstas, net ir teisejai nesugebejo isnest silverio komandos i playoffus. Laimejo tie kas buvo verti pergales.
2021-05-22
+1
gera pergale, dabar laukiam Suns\'u, kada jie pries CCP ir teiseju remiama lakers zais su visa sirdimi ir bandys islosti serija.
2021-05-22
-1
Neaišku
Nežinau, ar džiaugtis, ar ne. Liuks, kad pateko,bet JV poilsio norėjosi išleisti prieš rinktinę. JV statistika nėr gera, bet įtaka varžyboms daug didesnė buvo. Tam reikėjo varžybas pažiūrėt, ESPN komentatorių paklausyt. Warriors planas buvo JV nepaleist laisvo be kamuolio ir trigubint su kamuoliu tikintis, kad Morrant ir kiti mėtys pro šalį (kaip praeitose varžybose). Mėtė gerai, plius prasiveržimuose aukšti nepadėdavo mažiams, kad tik JV nepaleisti. Šį kart dalis plano nepaėjo
2021-05-22
-1
kasioguru
trigubint JV? :D su tokiu planu Kerras jau butu praloses varzybas po 2 keliniu. :D
2021-05-22
-1
Valančiūno boba
panaši į grizlį. o lietuviai nevykėliai dugno komandėlėse sėdi ir vaidina žvaigždes
2021-05-22
-3
Bobai
Teisingai! Parodyk, koks vyras esi! Jei ne čempionai, tai š komandos. Dabar nusispjauk ant savo linoleumo ir vožtelk bobai į dantis. Nes juk vyrs esi.
2021-05-22
+6
Jonas
Pasiteisino sena Raptors taktika - nelaikyti Valančiūno aikštėje lemiamom minutėm.
2021-05-22
+1
!
Visiskai nepasiteisino, GSW priartejo per ta atkarpa.
2021-05-22
-3
Vcv
Teisėjavimas priminė VTP lygą, kai Žalgiris žaisdavo. Todėl laimėjo tie, kurie ir nusipelnė. Prieš Jazz bus sunku su tuo garniu iš Prancūzijos po krepšiu. Pamatysim, ar mūsų Jonas kažko vertas. Nėra ta Jazz tokia stipri, kaip rodo turnyrinė lentelė. Bet vistiek geriausiu atveju serija baigsis 4-2 Utah naudai. Tačiau žvelgiant į ateitį, jei neišsibėgios žaidėjai, Memphis gali tapti Top 5 komanda vakaruose.