Nuotr.: AP-Scanpix
Nuotr. AP-Scanpix

Luka Dončičius surinko trigubą dublį, o Dalaso „Mavericks“ pergalingai pradėjo Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamąsias bei atėmė namų aikštės pranašumą iš Los Andželo „Clippers“ ekipos.

Rezultatyvūs perdavimai 11

Ricko Carlisle'o auklėtiniai pirmajame Vakarų konferencijos ketvirtfinalio mače išvykoje 113:103 (33:30, 27:25, 26:25, 27:23) įveikė Los Andželo „Clippers“ krepšininkus ir serijoje iki 4 pergalių pirmauja 1-0.

Po trijų kėlinių svečiai turėjo 6 taškų pranašumą (86:80), tačiau „Clippers“ spurtavo 18:9 ir likus 6 minutėms po Rajono Rondo baudos metimo įgijo 3 taškų persvarą (98:95).

Netrukus komandos apsikeitė taikliais šūviais, o Paulo George'o dvitaškis likus 3 minutėms išlygino rezultatą – 100:100, tačiau tuomet prasidėjo „Mavs“ dominavimas. Dalaso klubas surengė lemiamą atkarpą 9:2, kurią, likus minutei, užbaigė Kristapo Porzingio dėjimas (109:102).

Per likusį laiką Kalifornijos ekipa stebuklo surengti nebesugebėjo, o „Mavericks“ triumfavo.

Dalaso ekipos gretose išsiskyrė Dončičius, kurio sąskaitoje buvo trigubas dublis: 31 taškas (6/13 dvit., 5/11 trit., 4/7 baud.), 10 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Tai buvo trečiasis slovėno trigubas dublis atkrintamosiose. Nė vienas kitas „Mavs“ krepšininkas nėra surinkęs bent vieno trigubo dublio sezono finišo tiesiojoje.

„Atkrintamosiose žaisti smagu, – po sėkmingo pasirodymo kalbėjo Dončičius. Dar smagiau, kai laimi, fanams taip pat įdomu žiūrėti.“

Paklaustas, ar Dončičius jau pasiekė savo piką, 22-ejų slovėnas su tokiais pareiškimais neskubėjo.

„Tikiuosi, kad ne. Tai tik mano trečiasis sezonas NBA, aš dar turiu daug ko išmokti, bet mes tiesiog išeiname, linksminamės bei stengiamės laimėti rungtynes“, – kalbėjo „Mavericks“ žvaigždė.

Dončičiaus pasirodymas:

Los Andželo komandai Kawhi Leonardas per 40 minučių pelnė 26 taškus (8/16 dvit., 1/6 trit., 7/9 baud.), atkovojo 10 bei perėmė 4 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

George'as pridėjo 23 taškus, 6 atkovotus kamuolius ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Leonardo pasirodymas:

Reguliariajame sezone „Mavericks“ užėmė šeštąją vietą, o „Clippers“ Vakaruose liko treti.

Antrasis serijos mačas bus žaidžiamas gegužės 26 dieną, Los Andžele.

Įspūdingas Leonardo dėjimas:

„Clippers“: Kawhi Leonardas 26 (8/16 dvit., 1/6 trit., 7/9 baud., 10 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.), Paulas George'as 23 (6/10 dvit., 2/8 trit., 5/5 baud., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Nicolas Batumas (3/7 trit., 7 atk. kam.) ir Rajonas Rondo (3/4 trit., 4 rez. perd.) po 11, Patrickas Beverley 10 (2/4 trit.), Ivica Zubacas (4/5 dvit.) ir Serge'as Ibaka (2 blok.) po 8.

„Mavericks“: Luka Dončičius 31 (6/13 dvit., 5/11 trit., 10 atk. kam., 11 rez. perd., 2 blok.), Timas Hardaway 21 (5/9 trit.), Dorianas Finney-Smithas 18 (4/5 trit., 5 atk. kam.), Jalenas Brunsonas 15 (4/6 dvit., 7/8 baud.), Kristaps Porzingis 14 (3/8 dvit., 1/5 trit., 5/6 baud.), Joshas Richardsonas 8.

Atrinkti (0) Visi (8)
Ou jeee clippers savam stiliuj su begalviu puolimu. Lygiai kaip reg. sezone grybavo rungtyniu gale, taip ir dabar. Dar ziauriau jog turi jie keleta elitiniu gyneju + Mavs puolimas yra ziauriai nuspejamas, ir vistiek sugebejo pralosti. Latviukui panasu jog karjera i saulelydi eina, 25 metai o per tas traumas jis vos palosia lyg jam butu 35 metai.