Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr. AFP – Scanpix

Po vienuolikos metų pertraukos į NBA atkrintamąsias sugrįžusi Finikso „Suns“ svarbiausias sezono kovas pradėjo pergale.

Rezultatyvūs perdavimai 0

Antrajame kėlinyje Chrisas Paulas susižeidė petį, tačiau tęsė rungtynes, o jo atstovaujama „Suns“ namuose 99:90 (32:25, 21:20, 28:23, 18:22) įveikė NBA čempionę Los Andželo „Lakers“.

Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki keturių pergalių „Suns“ išsiveržė į priekį 1-0. Antrosios rungtynės naktį iš antradienio į trečiadienį 5 val. taip pat vyks Finikse.

„Suns“ gretose Devinas Bookeris debiutinėse atkrintamųjų rungtynėse pelnė 34 taškus.

„Intensyvumas buvo visai kitoks, taip pat psichologija. O tai tik pirmosios rungtynės“, – sakė Bookeris.

34 taškai debiutinėse atkrintamųjų rungtynėse – „Suns“ klubo rekordas.

Nugalėtojų komandai Deandre Aytonas per 36 minutes pelnė 21 tašką (10/11 dvit., 1/2 baudų) ir atkovojo 16 kamuolių.

Centras tapo pirmuoju „Suns“ krepšininku, kuris debiutinėse atkrintamųjų rungtynėse pelnė bent 20 taškų ir pridėjo bent 10 sugriebtų kamuolių.

Ketvirtajame kėlinyje konflikte sudalyvavo Alexas Caruso ir Cameronas Payne'as. Iš pradžių po jų susidūrimo Caruso krito ant grindų, o tuomet jis jau po švilpuko iš Payne'o pabandė atimti kamuolį. Payne'as kamuolį metė į Caruso kojas.

Galiausiai prie jų prisijungė Montrezlas Harrellas, kuris pribėgo ir kiek parbloškė Payne'ą. Payne'as buvo nubaustas dviem techninėmis pražangomis ir paliko mačą, o Harrellas ir Caruso gavo po vieną techninę pražangą.

Daugiausia pataiko: Devin Booker

Los Andželo ekipos gretose išsiskyrė LeBronas James, kurio sąskaitoje per 36 minutes buvo 18 taškų (3/6 dvit., 3/7 trit., 3/6 baudų), 7 atkovoti kamuoliai ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Anthony Davisas pataikė 5 metimus iš 16 ir surinko 13 taškų.

„Pramečiau daug metimų. Komanda prametė daugybę metimų. Taip rungtynių nelaimėsi, nekalbant apie seriją, jeigu aš taip žaisiu. Tai per mane“, – sakė Davisas.

Antrojo kėlinio pradžioje Paulas atsitrenkė į komandos draugą Cameroną Johnsoną ir dėl dešinio peties skausmo krito ant parketo. Jis gulėjo kelias minutes, o po to lėtai paliko aikštelę.

36-erių atletas po kelių minučių grįžo į aikštę. Jis įprastai varėsi kamuolį kaire ranka ir prieš ilgąją pertrauką tik sykį atakavo krepšį.

Pats Paulas teigė, kad bus pasiruošęs antrosioms rungtynėms.

„Chrisui viskas yra gerai, bet sugrįžus į aikštę jis jautė skausmą, – sakė „Suns“ treneris Monty Williamsas. – Jis mums šiandien davė daug energijos, tai mus įkvėpė.“

Paulas per 36 minutes pelnė 7 taškus (2/7 dvit., 1/1 trit.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei atkovojo 4 kamuolius.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lakers“ atsiliko 16 taškų skirtumu (70:86), bet tuomet spurtavo 7:0 ir deficitą sumažino iki 9 taškų (77:86).

Visgi dar vieno spurto Los Andželo krepšininkai nesurengė – jie per lemiamas 12 minučių daugiausiai buvo priartėję iki septynių taškų skirtumo.

Mačą stebėjo 11 tūkst. žmonių.

„Suns“: Devinas Bookeris 34 (10/19 dvit., 7 atk. kam., 8 rez. perd., 6 kld.), Deandre Aytonas 21 (10/11 dvit., 16 atk. kam.), Mikalas Bridgesas ir Cameronas Johnsonas (6 atk. kam.) po 10, Jae Crowderis 8 (0/7 trit.), Chrisas Paulas 7 (2/7 dvit., 8 rez. perd.).

„Lakers“: LeBronas Jamesas 18 (7 atk. kam., 10 rez. perd., 3 per. kam., 5 kld.), Dennisas Schroderis 14 (4/5 dvit., 4 kld.), Anthony Davisas 13 (5/14 dvit., 7 atk. kam., 3 blok.), Andre Drummondas (5/7 dvit., 9 atk. kam.) ir Montrezlas Harrellas (4/5 dvit.) po 12, Alex Caruso 10 (2/4 trit.).

Atrinkti (0) Visi (14)
lakers
pats davisas pripazista kad metimu nesumete visa komanda prastai atrode truko gynybos o Turetu tempti Davisas lebronas
BoobieDede
Norėčiau, kad jei kalbate apie kivirčus straipsnyje, tai parašytumėt ir tai, kad Lebronas vos neišprovokavo masinių muštynių su savo nerealiu Flopu 4 kėl. Apgailėtinai šlykšti jo vaidyba.
2021-05-24
+1
kasioguru
kaip ir rasiau po fuksines pergales pries GS, Lakers i playofus ateina prastos formos, ypac Davis. su tokia forma ner jokiu garantiju net ir pries Suns, nors Suns tikrai nera joks monstras.
2021-05-24
+5
tik paminesiu, kad suns mete 0 !!! baudu per pirmus 2 kelinius. is viso 12. kai tuo tarpu lakers 28. pamate teisejai, kad su.das gausis, nes suns uztikrintai zaide, tai tik po ilgosios pertraukos nusprende "kazkiek" baudu susvilpt ju naudai.
2021-05-24
-1
bhmh
Jeigu atvirai patiko Suns. Žaidžia komandiškai, suka kombinacijas. Arčiausiai europietiško žaidimo. Na, o Lakers nuobodybės.
2021-05-24
-1
JR
Sttebėkit apžvalgoje tik pasirinktą žaidėją. Tarkim Lebroną. Jo gynybą, judesius ...vaikšto, nesigina kol kas.