Milvokio „Bucks“ krepšininkai įpusėjo kelią antrojo Rytų konferencijos atkrintamųjų etapo link.

Taškai 31
Taiklumas 12-23
Atkovoti kamuoliai 13
Rezultatyvūs perdavimai 6

Mike‘o Budenholzerio auklėtiniai namuose 132:98 (46:20, 32:31, 29:27, 25:20) sutriuškino Majamio „Heat“ ir serijoje iki keturių pergalių jau pirmauja 2-0.

Majamio ekipai tai buvo antra didžiausia nesėkmė atkrintamosiose per visą klubo istoriją.

„Jie yra puiki pirmojo kėlinio komanda, – komentavo Erikas Spoelstra. – Šį mačą iš savo rankų paleidome labai greitai.“

„Bucks“ dominuoti pradėjo nuo pirmųjų minučių. Donte DiVincenzo bei Giannis Antetokounmpo pelnė po dvitaškį, Khrisas Middletonas smeigė tritaškį ir sužaidus keturias minutes šeimininkai jau turėjo 14 taškų persvarą – 19:5.

Tuomet Brynas Forbesas atseikėjo tris tritaškius paeiliui, dar du tolimus metimus pridėjo Patas Connaughtonas, o „Bucks“ spurtavo 20:5 ir skirtumas tarp komandų tapo nepadorus – 41:15.

„Šioje lygoje yra labai daug talento ir gerų komandų, tad dažnai įgijus didelę persvarą rungtynių pradžioje varžovai vis tiek pasiveja, – sakė Budenholzeris. – Šiandien mums pavyko išlaikyti susikaupimą.“

Milvokio krepšininkai vien per pirmąjį kėlinį realizavo 10 tritaškių iš 15. Palyginimui, „Heat“ per visas rungtynes pataikė 8 tolimus metimus iš 22 (29 proc.).

Tuo metu iš viso „Bucks“ įmetė 22 tritaškius iš 53 (42 proc.) ir pagerino pataikytų tolimų metimų klubo rekordą atkrintamosiose.

„Vyrukai turi mesti pasitikėdami savimi, – teigė Budenholzeris. – Jie tiesiog turi mesti ir žinoti, kad pataikys. Manau, kad mūsų veiksmai puolime gali mums duoti labai daug. Tiesiog turime ir toliau mesti, kai tik esame laisvi.“

Likusi rungtynių dalis tebuvo formalumas, o didžiausią persvarą „Bucks“ buvo įgiję ketvirtajame kėlinyje, kuomet pirmavo 36 taškais (125:89).

Nugalėtojų gretose nesustabdomai žaidęs Giannis Antetokounmpo per 31 minutę pelnė 31 tašką (11/16 dvit., 1/7 trit., 6/7 baud.), atkovojo 13 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą bei 2 sykius suklydo.

Tai buvo penktosios graiko karjeros rungtynės atkrintamosiose, kuomet jis per mažiau nei 35 minutes surenka bent 30 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. LeBronas Jamesas yra vienintelis kitas krepšininkas, kuris yra sužaidęs daugiau nei vieną tokį susitikimą (iš viso 2).

Jrue Holiday pridėjo 11 taškų (4/8 dvit., 1/4 trit.), 15 rezultatyvių perdavimų, 7 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius bei 2 klaidas.

Savo ruožtu „Heat“ lyderis Jimmy Butleris ir vėl buksavo. Jis per 32 minutes pelnė 10 taškų (4/10 dvit., 2/4 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius bei sykį suklydo.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 31 (11/16 dvit., 1/7 trit., 6/7 baud., 13 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.), Brynas Forbesas 22 (6/9 trit., 5 atk. kam.), Khrisas Middletonas 17 (3/3 trit., 6/6 baud., 4 kld.), Patas Connaughtonas 15 (5/9 trit.), Jrue Holiday (4/8 dvit., 7 atk. kam., 15 rez. perd.) ir Bobby Portis (2/3 trit., 5 atk. kam.) po 11, Brookas Lopezas 7 (6 atk. kam.).

„Heat“: Dewayne'as Dedmonas 19 (7/9 dvit., 9 atk. kam.), Goranas Dragičius 18 (4/6 dvit., 1/5 trit., 7/8 baud., 4 rez. perd.), Bamas Adebayo 16 (5/11 dvit., 6/9 baud., 4 rez. perd., 4 kld.), Jimmy Butleris (4/10 dvit., 4 rez. perd.) ir Duncanas Robinsonas (2/6 trit.) po 10, Kendrickas Nunnas 9 (3/9 dvit., 1/5 trit.).