Europos jaunimo čempionatas: antroji diena

2005-07-09 20:44
Rokas Buračas, "BasketNews.lt" spec. korespondentas, Čechovas

Antrąjį pralaimėjimą Europos jaunimo krepšinio čempionate patyrė praėjusių metų Europos jaunimo čempionė Slovėnijos rinktinė. Patyrę antrąją nesėkmę slovėnai nebeapgins praėjusią vasarą iškovoto titulo.

A grupė:

Jau tapo aišku, kad iš šios grupės į kitą etapą iškopė Graikijos ir Latvijos ekipos. Po du pralaimėjimus patyrusios Ukrainos ir Vokietijos ekipos čempionate žais dėl 9-16 vietų. Sekmadienį (07.10) dėl pirmosios vietos grupėje susitiks Latvijos ir Graikijos krepšininkai.

Antrąją vietą šioje grupėje užimsianti ekipa kitame etape, žais F grupėje kartu su Lietuvos krepšininkais. Kitame etape bus sudarytos 4 naujos grupės: E ir F pogrupiuose ekipos žais dėl 1-8 vietų, o G ir H grupių komandos kovos dėl 9-16.

Graikijos krepšininkai (balta apranga) ir antrąją pirmenybių dieną sutriuškino savo varžovus
Nuotr. FIBA Europe
Graikija - Ukraina 87:60 (12:9, 21:19, 28:23, 26:9).

Antrąją pergalę A grupėje iškovojo Graikijos krepšininkai, kurie rungtynes pabaigė beveik tokiu pat rezultatu, kaip ir pirmąjį susitikimą su Vokietija (89:60). Pirmoje rungtynių pusėje Graikijos krepšininkai nedemonstravo tokio žaidimo, kurį jie moka ir gali žaisti - tam įtakos tikriausiai turėjo tai, kad pirmuosius du šio mačo kėlinius stebėjo ir Lietuvos rinktinės treneriai bei žaidėjai.

Po pertraukos Graikijos krepšininkai paėmė iniciatyvą į savo rankas ir antrą dieną iš eilės sutriuškino savo varžovus. Rungtynes pralaimėję ukrainiečiai prarado galimybes patekti tarp dviejų stipriausių grupės komandų.

Graikija: Dusanas Sakota 21, Dimitriosas Mavroeidis 17, Igoris Milosevičius 14.

Ukraina: Dmytro Dyatlovskyy 14, Leonidas Stefanyshynas 11.

Latvija - Vokietija 89:67 (24:17, 21:16, 17:15, 27:19).

Vokietijos krepšininkai šiose rungtynėse pirmavo tik vieną kartą - 2:0. Vėliau latviai išlygino ir persvėrė rezultatą, o vokiečiams neleido grėsmingai priartėti. Iki trečiojo kėlinuko pabaigos skirtumas tarp komandų buvo apie dešimt taškų,

Vokietijos krepšininkai antroje mačo pusėje prieš latvius buvo bejėgiai
tačiau kėlinio pabaigoje po keturių iš eilės K.Berzins taškų Latvijos jaunimo rinktinės pranašumas šoktelėjo iki 14 (62:48) taškų.

Per paskutiniąsias 10 minučių latviai šį pranašumą dar padidino ir laimėjo rungtynes sulidžiu 22 taškų skirtumu.

Latvija: Maris Gulbis 19 (9 atk. kam.), Kaspars Berzins 17 (8 atk. kam.), Agnis Cavars 12 (7 atk. kam.), Mareks Jurevicus 10.

Vokietija: Dominikas Bahiense de Mello 18, Stuckemannas 12, Philipas Zwieneris 10.

B grupė:

Čekija - Italija 52:73 (16:15, 9:17, 11:22, 16:19).

Čekijos krepšininkai italams priešinosi tik pirmajame kėlinyje. Vėliau Italijos rinktinė perėmė iniciatyvą ir nesunkiai laimėjo rungtynes. Po šios Italijos rinktinės pergalės Lietuvos jaunimo rinktinė užsitikrino pirmąją vietą B grupėje.

Čekija: Petras Bohačikas 13 (7 atk. kam.), Vladimiras Sismiličas 12, Davidas Steffelas 10.

Italija: Marco Belinelli 16, Michele Antonuttis 15, Matteo Canavesi 11, Giovannis Fattoris 11, Luca Lechthaleris 10.

Europos jaunimo čempionai Slovėnijos krepšininkai (mėlyna apranga) šiose Europos pirmenybėse kovos tik dėl 9-16 vietų
C grupė:

Slovėnija - Kroatija 62:81 (22:23, 17:19, 17:18, 6:21).

Pirmuosius tris kėlinius aikštelėje vyko atkakli kova, tačiau paskutinį ketvirtį slovėnai pralaimėjo net 15 taškų skirtumu ir prarado viltis patekti į kitą čempionato etapą.

Slovėnija: Luka Maroltas 15, Mirza Begičius 15, Goranas Dragičius 10.

Kroatija: Damiras Markota 21 (20 atk. kam.), Jure'as Laličius 18, Rokas Stipcevičius 16.

Rusija - Prancūzija 76:60 (11:18, 24:10, 21:14, 20:18).

Pirmenybių šeimininkai Rusijos krepšininkai iškovojo antrąją pergalę turnyre ir užsitikrino pirmąją vietą grupėje. Nors susitikimo pradžioje sėkmingiau žaidė prancūzai, vėliau aikštelės šeimininkai perėmė iniciatyvą ir nesunkiai laimėjo rungtynes.

Rusija: Vitaly Fridzonas 16, Nikita Shabalkinas 13, Evgeny Kolesnikovas 11, Egoras Vyaltsevas 11.

Prancūzija: Yannickas Bokolo 12, Pape'as Amagou 10.

D grupė:

Izraelis - Ispanija 71:65 (14:16, 24:18, 17:19, 16:12).

Pralaimėję antrąsias rungtynes iš eilės 2002 metų Europos jaunimo vicečempionai taip pat prarado galimybes patekti į kitą etapą. Apylygiai vykusių rungtynių pabaigą tiksliau sužaidė žydai ir išplėšė svarbią pergalę, kuri jiems leido įsitvirtinti pirmoje D grupės vietoje.

Izraelis: Antonas Kazarnovskis 23, Lioras Eliyahu 19.

Ispanija: Sergio Rodriguezas 15 (10 kld.), Marcas Gasolis 14.

Serbija ir Juodkalnija - Turkija 78:52 (17:19, 13:17, 22:14, 26:2).

Antrją pergalę D grupėje iškovojo Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkai, nors po pirmųjų dvidešimties minučių jie atsiliko 6 taškų skirtumu. Vis dėlto po pertraukos serbai susikaupė ir susitikimą pabaigė ypač galingai - per ketvirtąjį kėlinį varžovams leido įmesti vos 2 taškus, o patys pelnė 26 ir laimėjo mačą tokiu pačiu skirtumu.

Serbija ir Juodkalnija: Nikola Pekovičius 15 (9 atk. kam.), Vladimiras Micovas 13, Luka Bogdanovičius 12, Urosas Tripkovičius 11, Branislavas Ratkovica 10.

2005-07-09 20:38
bet tarp turku ir jugu geros varzybos :D buvo :D
per paskutiny kelinuka turkai tesugebejo imest du tasku apgailetina :D
2005-07-09 16:39
rax
izrelis gerai pasirode. antros is eiles rungtynes ir tiek pat pergaliu. net ispanus padejo. hmz... idomiai.
2005-07-09 15:39
Ispanu lyderis Sergio Rodriguezas per rungtynes sukysta 9.5 karto..... :)
2005-07-09 15:07
Keista kas pasidare Slovenams. nors uz ju rinktine nezaidzia keletas pagrindiniu zaideju