Nuotr.: BasketNews.lt iliustracija/BNS
Nuotr. BasketNews.lt iliustracija/BNS

Martinas Schilleris šią vasarą turės žymiai daugiau laisvės formuojant Kauno „Žalgirio“ sudėtį, o pirmieji jo ėjimai sufleruoja, kad Lietuvos čempionų vadovas Paulius Motiejūnas atsižvelgia į vyriausiojo trenerio norus.

Niels Giffey

Niels  Giffey
Niels  Giffey
MIN: 20.03
PTS: 8 (52.51%)
REB: 2.83
AS: 1.42
ST: 0.83
BS: 0.38
TO: 1.33
GM: 24

Kauniečiai dar sezono metu susitarė su Berlyno ALBA kapitonu Nielsu Giffey bei buvusiu šios komandos žaidėju, dabar Tenerifės „Lenovo“ ekipai atstovaujančiu Tyleriu Cavanaugh, o abu šiuos krepšininkus sieja ne tik žaidimas Vokietijos klube, bet ir buvimas Schillerio sistemoje anksčiau. Apie šiuos susitarimus Lietuvos čempionai turėtų paskelbti artimiausiu metu.

206 cm ūgio Cavanaugh atstovavo Schillerio vadovaujamai Solt Leik Sičio „Stars“, o austro ir Giffey keliai buvo susikirtę Vokietijos rinktinėje.

Akivaizdu, kad abu šie „Žalgirio“ naujokai, apie kuriuos oficialiai bus paskelbta artimiausiu metu, yra Schillerio pageidavimas. Palyginimui su praėjusiu tarpsezoniu, austras galimybių kviestis žaidėjų neturėjo ir su jo palaiminimu į Kauną atvyko vienintelis Patricio Garino.

Tinklalapis „BasketNews.lt“ apžvelgia „Žalgirio“ naujokų stipriąsias bei silpnąsias vietas bei laukiantį jų vaidmenį Lietuvos čempionų klube.

Tyleris Cavanaugh

Nuotr. FIBA

Pirmiausia reikia pažymėti, jog Cavanaugh yra aukšto krepšinio IQ žaidėjas, puikiai skaitantis situacijas bei atakuojantis krepšį ypatingai aukštais procentais. Perimetre didžiausia jo stiprybė – metimas iš statinės padėties.

Šį sezoną Ispanijoje 27-erių puolėjas per rungtynes vidutiniškai išmetė daugiau nei po 2 tritaškius, o realizacija siekė net 46,5 proc. (40 iš 86). Dvitaškiais Cavanaugh taip pat nepiktnaudžiavo ir išmesdavo po 3 ir pataikydavo jų 61,2 proc. (74 iš 121).

Tyler Cavanaugh

Tyler  Cavanaugh
Komanda: Tenerifės Lenovo
Pozicija: PF
Amžius: 27
Ūgis: 206 cm
Svoris: 104 kg
Gimimo vieta: Niujorkas, JAV

Pataikymo procentas Čempionų lygoje buvo dar geresnis (62,2 proc. dvit. ir 52,4 proc. trit.) ir reikia pažymėti, jog Cavanaugh nebėra tas ALBA Cavanaugh – 2019-2020 metų sezonas amerikiečiui Europoje buvo debiutinis po klajonių NBA ir jam reikėjo perprasti Senojo Žemyno krepšinio niuansus.

„Jis – tikrai solidus žaidėjas, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė tiesiogiai prieš Cavanaugh Ispanijos lygoje kovojęs Regimantas Miniotas. – Cavanaugh padarė labai gerai situacijas skaitančio žaidėjo įspūdį. Atrodo, jog jis visada žino, ką daryti ant parketo – ar atakuoti krepšį, ar atlikti perdavimą. Tenerifės komanda šį sezoną žaidžia aiškioje sistemoje, kur nėra daug improvizacijos ir Cavanaugh čia puikiai tiko.“

Vokietijos klube Cavanaugh buvo Luke'o Sikmos dubleris ir Eurolygoje vidutiniškai praleisdavo po 14 minučių, pelnydavo po 6,4 taško, atkovodavo po 3,3 kamuolio, rinkdavo 6,4 naudingumo balo, krepšį atakuodavęs 37 proc. tikslumu.

Tenerifės klube Cavanaugh atsiskleidė ne tik kaip aikštę išplečiantis ir gerai situacijas skaitantis aukštaūgis, bet ir kaip gerai dėl kamuolių kovojantis žaidėjas – 4,6 atkovoto kamuolio per 23 minutes.

Be išvardintų privalumų, Cavanaugh taip pat gerai žaidžia be kamuolio, užtikrinčiau nei Nigelas Hayesas gali sužaisti nugara į krepšį, o taip pat išsiskiria ilgomis galūnėmis.

Vis dėlto jei lygintume Cavanaugh su Hayesu, tai naujokas bus žymiai mažiau universalus krepšininkas, Europoje rungtyniaujantis tik ketvirtoje pozicijoje – į trečią poziciją amerikietis negali slinktis dėl savo greičio trūkumo. Vidurio puolėjo pozicijoje Tenerifėje aukštaūgis nebuvo naudojamas, o tai daryti jis nelabai gali dėl jėgos stygiaus.

Gynybos skaičiai ALBA gretose Cavanaugh buvo vidutiniai (112,9 praleisto tšk. per 100 atakų), o asmeninėje gynyboje jam kyla problemų prieš greitesnius oponentus.

Taip pat kauniečių naujokas stokoja pastovumo – solidų dviženklį pasirodymą dažnai keičia blankios rungtynės su minusiniu naudingumo balų rodikliu. Visgi artėjantis sezonas jau bus trečiasis Europoje ir puolėjas turėtų aikštėje jaustis dar užtikrinčiau.

Apibendrinimas: su Cavanaugh atvykimu „Žalgiris“ gauna už Hayesą dar stabilesnį metiką, taip pat kauniečių naujas ketvirtas numeris dažniau galės būti išnaudojamas ant ūselio.

Kita vertus, „Žalgiris“ praranda universalumą ir atletiškumą abiejose aikštės pusėse – Cavanaugh nebus slenkamas per pozicijas, todėl bus įdomu, kaip toliau dėliosis Lietuvos čempionų priekinė linija. Hayeso nauda komandai buvo sunkiai pamatuojama būtent dėl jo gebėjimo prisitaikyti ketvirtoje ir trečioje pozicijose. Jeigu į pastarąją buvo įsigytas Giffey, tai priekinėje linijoje, siekiant mobilumo ir lankstumo, reikia žaidėjo, galinčio rungtyniauti per abi vietas.

Gynyba nėra stiprioji 27-erių krepšininko pusė, o puolime Cavanaugh turėtų išpildyti vaidmens žaidėjo funkcijas. Akivaizdu, jog amerikietis bus naudojamas kaip aikštę išplečiantis aukštaūgis ir tikrai nebus pirma ar antra puolimo opcija.

Pozityvo suteikia tai, jog puolėjas būtent ir atsiskleidė Schillerio treniruojamoje komandoje, kuomet G lygoje fiksavo 17,9 taško vidurkį, tačiau iškart sakyti, jog Cavanaugh yra pirkinys, duosiantis didelės naudos Eurolygoje, būtų pernelyg rizikinga.

Nielsas Giffey

Nuotr. Imago Images – Scanpix

Jei Cavanaugh ALBA klube praleido tik vieną sezoną, tai Giffey nerungtyniavo jokioje kitoje komandoje Europoje po studijų JAV.

ALBA kapitonu pastaruosius metus buvęs puolėjas ką tik atšventė 30-ąjį gimtadienį ir yra pasiekęs karjeros brandą, o kalbant apie jo žaidimo stilių, pirmiausia reikia pažymėti, jog tai taip pat yra vaidmens žaidėjas, nereikalaujantis dažnai turėti kamuolį savo rankose, o tokiems krepšininkams adaptuotis naujoje komandoje dažniausiai daug laiko neprireikia.

Giffey nebus tas žaidėjas, kuriam bus kuriami deriniai po stagerių, tačiau jis yra elitinis varžovų baudėjas atakuojant iš toli, kuomet atlieka metimą iš statinės padėties – Eurolygoje šį sezoną 41,8 proc. (23 iš 55) tritaškių tikslumas, praėjusį – 47,8 proc. (32 iš 67).

„Žaidžiant prieš Giffey labiausiai įstrigo tai, kad jis – mirtinas metikas perimetre iš statinių padėčių, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ kalbėjo ne kartą su 202 cm ūgio puolėju Eurolygoje susitikęs Edgaras Ulanovas. – Taip pat puolėjas missmatcho situacijose gali sužaisti nugara ant ūselio. ALBA gynybos sistema yra kitokia nei įprastos, todėl jo tikrą pajėgumą savoje aikštės pusėje sunku vertinti.“

Vokietis tikrai gali pasiūlyti daugiau nei tik tritaškiai metimai – šį ir praėjusį sezoną lengvasis kraštas beveik dukart daugiau per sezoną išmetė dvitaškių nei tritaškių, iš kurių nemaža dalis būdavo greituose išpuoliuose, į kuriuos jis stengiasi bėgti po atkovoto kamuolio.

30-metis nepasižymi geru kamuolio varymusi, bet yra gerokai geresnis atletas nei iš pažiūros galėtų pasirodyti – turi stiprias kojas, kas leidžia ne tik pasitaikius menkiausiai progai bėgti į greitą puolimą, bet ir apsiginti prieš aukštesnius oponentus. NCAA Giffey atkarpomis būdavo naudojamas kaip ketvirtas numeris.

8,8 taško vidurkį per 19 minučių Eurolygoje turėjęs Giffey daugiausiai problemų gynyboje turi tuomet, kai perimetre susiduria su už save greitesniais žaidėjais, o jo gynybos rodikliai praėjusį sezoną nebuvo solidūs (vid. 115,7 praleidžiamo tšk. per 100 atakų).

Vis dėlto, kaip ir minėjo Ulanovas, ALBA gynybos sistema yra keista, todėl visko už gryną pinigą imti negalime. Juolab, kad 202 cm ūgio krepšininkas pasižymi kovotojo savybėmis, yra žinomas kaip gerai situacijas skaitantis žaidėjas abiejose aikštės pusėse, o vokiečio fizinis pasiruošimas tikrai atitinka Eurolygos lygį.

Apibendrinimas: Schilleris nori savų žmonių komandoje, o žinant, kokia siaura yra lengvųjų kraštų rinka Europoje, tai tikrai neatrodo blogas ėjimas. Ir kaip bebūtų, šioje pozicijoje jau dabar galime sakyti, kad „Žalgiris“ sustiprėjo, nes 2020-2021 metų sezone kauniečiai naudos iš vienintelio tikro trečiojo numerio taip ir nesulaukė.

Iš Giffey nereikia tikėtis nuolatinių taškų salvių, jis taip pat bus pagalbinis žaidėjas, bet retkarčiais šis puolėjas gali per rungtynes sprogti, ypatingai tuomet, kai jam yra sukurta laisvės ant perimetro. Taip pat kiekvienose rungtynėse turėtume išvysti kovingą, noro nestokojantį žaidėją, kuris nebus spraga gynyboje.

Šį sezoną Schillerio „Žalgiris“ iš toli atakavo solidžiu procentu, bet tai darė retai – tiek Cavanaugh, tiek Giffey tritaškių skaičių tikrai padidins. Dabar didžiausia intriga išlieka tai, kas kurs progas komandos draugams išmesti tuos tritaškius ir kas bus atsakingas už nuolatinį taškų rinkimą, nes pagrindiniam įžaidėjui ir atakuojančiam gynėjui bus metami didžiausi biudžeto pinigai. Tai yra logiška, ypač matant pastarųjų metų Stambulo „Anadolu Efes“ sėkmę – būtent kūrėjai diktuoja madas Europoje.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (10)
Vengrija – Portugalija (GYVAI) :...: https://www.twitch.tv/k4tsis
2021-06-15
-1
Atsakyti
Abu jie grybai atitinka Žalgrybio lygi ir treneris grybas ir komanda eurolygos dugno.
2021-06-14
+1
Atsakyti
abu labu letapedziai kuriuos maudys dauguma oponentu. vokietukas dar dar, bet spejant kad kaina bus nemaza ir jis eis i starta tai dziaugsmo mazokai. na o tas kitas tai isvis cyrkas, ji net mano bobute apstumdytu, tai kartu su zaliuoju simboliu bus etatiniai eurolygos shaqtin a fool dalyviai 😃
2021-06-14
Atsakyti
Galiu iškart pasakyt, kad abu šie pirkiniai yra š.... verti. Man net keista, kad toki legionieriai silpni perkami. Velnių toki reikalingi, geriau lietuvius į jų vietas paimkit kad ir iš LKL komamdų surinkit geriausius, ar tuos kurie žaidžia užsienyje. Nekalbu apie Kuzminską kuris per brangus Žalgiriui. Bet legionieriai turėtų būti perkami, kad būtų komandos lyderiai, o ne šiukšlių minučių rinkėjai. Įdomu kokia yra nauda Lietuvos krepšiniui, toki silpni legionieriai, kurie užima vietas lietuvių žaidėjų, kurie žaidžia Lietuvos rinktinėj.
2021-06-14
-5
Atsakyti
Šaunuolis Lekšai. Puikus straipsnis :)
2021-06-14
+1
Atsakyti
Kazkokius vel frag movie prideda prie straipsniu, kur šaudo is puses aikstes, antroj ar trecioj lygoj. Kas is to kad jie kapojo ten kazkada, vaiksto pasipute, tai aikstelei tegul parodo. Jungiames i FB grupe, sezonas 21/22 Grįžta Krapiko Laikai - BC ŽALGIRIS 2021-22 - https://www.facebook.com/groups/grizta.k...
2021-06-14
-1
Atsakyti
Dėl Cavanaugh išlieka klaustukas, bet dėl Giffey esu visiškai ramus. Blogiau tikrai nebus nei šį sezoną, kai neturėjom visiškai tikro SF, ir iš pradžių bandė žaist parodija Vasturia. Giffey eilę metų eurolygoj pražaidęs, turi pakankamai patirties, plius išeis iš komforto zonos, čia bus legionierius, gal net stengsis labiau pasitempt, tikiu šiuo žaidėju. Cavanaugh - na mano manymu, šitam mobiliam krepšinį jis retkarčiais prie Schilerio pažais centru, kadangi ūgio turi, greičio šiek tiek turi, ir vaizdo manau aikštėje nepagadins. Žinoma, kontakto vengia, bet metimą turi, todėl nebūčiau visiškai prieš jį. Juolab, kad trauksis piniginė komandos, tai velnias žino, gal jie iššaus ir vėl visi heiteriai užsičiaups. Bereikia surast 4 žaidėjus ir komanda suformuota bus.
2021-06-14
-1
Atsakyti
na reik tiketis kad bent vietoj rubito bus kazkas padoraus. nes dabar priekineje linijoje vienas padorus zaidejas. del giffey gal sutikciau, bet del cavanaugh tai nieks neirodys kad verta pirkti tokio lygio legionieriu o ne imti lietuvi. kad ir dar prastesni uz sita. kaip jaska sakydavo ziurovai tures kita sezona kenteti. beda kad del letapedzio amerikono si kancia patrigubes.
2021-06-14
Atsakyti
tik nereikia cavanaugh lygint su hayesu...zmogu, kuris yra visiskas nulis, apart tritaskiu metymu. nezinau, ar bus verta kita sezona ziuret zalgirio varzybu, zinant tai, kaip Ponas Schiller, gavinedamas eile varzybu -20, -30, toliau marins mareka ant suolo ir toliau leis ta lo.pa su prisiktom rankom gebena i aikste, kuri net ir izaidejai 180cm apstumdo baudos aikstej, kai kova vyksta del reboundo. as nesuprantu, ko ji taip isimylejo. gal del plauku? kad panasu haircuta turi, kaip ir pats Martin?
2021-06-14
Atsakyti
eurolygos dugno, nes siti komandoje silpnesneje nei siemetinis zalgiris buvo roles zaidejai. todel nieko is ju nereik tiketis. pinigai ismesti i bala.
2021-06-14
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Šį sezoną metami dvitaškiai

52%
20,1
Pataiko: 20,1
Taiklumas: 52,2%
Vieta lygoje: 5
Geriausias pasiekimas: 31
Blogiausias pasiekimas: 15
Daugiausia pataiko: Joffrey Lauvergne