Nuotr.: Zuma Press – Scanpix
Nuotr. Zuma Press – Scanpix

Žūtbūtiniame Ispanijos lygos pusfinalio mūšyje išgyvenusi Madrido „Real“ – pirmenybių finale.

Gimimo vieta: Madridas, Ispanija

Pablo Laso vadovaujama ekipa lemiamose rungtynėse namie 80:77 (22:18, 20:21, 17:16, 21:22) palaužė Valensijos „Basket“ ir įgijo teisę varžytis serijoje dėl titulo.

Karališkasis klubas pusfinalio seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2-1. Kitoje pusfinalio poroje tarp „Barcelonos“ ir Tenerifės „Lenovo“ rezultatas lygus – 1-1.

Išgyvenimo mačas penktadienį Barselonoje prasidės nuo 23 val. Lietuvos laiku.

Rungtynėse likus žaisti pusantros minutės Bojanas Dubljevičius realizavo baudas ir Valensijos ekipos deficitas sumenko iki vieno taško – 74:75.

Kitoje atakoje Usmanas Garuba sugriebė kamuolį puolime ir pelnė du taškus su pražanga – 78:74.

Samas Van Rossomas netaikliai atakavo iš toli, pražanga sustabdytas Fabienas Causeur įmetė abi baudas ir padėjo tašką – 80:74. Klemeno Prepeličiaus pataikytas tritaškis nebelėmė nieko – 77:80.

Puikiai pasirodęs 19-metis Garuba per 27 minutes įmetė 16 taškų (2/5 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.), atkovojo 14 ir perėmė 2 kamuolius, 3 sykius suklydo ir su 23 naudingumo balais buvo naudingiausias mačo žaidėjas.

„Real“: Usmanas Garuba 16 (14 atk. kam.), Fabienas Causeur 15, Sergio Llullas 13 (3/8 trit.), Jeffery Tayloras 10.

„Valencia“: Nikola Kaliničius 13, Klemenas Prepeličius ir Mike'as Tobey – po 11.