Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Neįtikėtiną pergalę Vakarų konferencijos finale išplėšė Finikso „Suns“ klubas, kurio herojumi tapo Deandre Aytonas.

Rezultatyvūs perdavimai 1

Likus 0,9 sekundės Ja Crowderis preciziškai pakabino kamuolį Aytonui virš krepšio, kuriam teliko įkrauti iš viršaus.

Po užsitęsusios teisėjų peržiūros taškai buvo įskaityti, o Finiksas pasiųstas į ekstazę – šeimininkai antrose rungtynėse namie 104:103 (25:22, 23:25, 27:24, 29:32) pranoko Los Andželo „Clippers“ ir serijoje iki keturių pergalių atitrūko 2-0.

„Pradėsiu nuo to, jog tai buvo Crowderio pergalingas šūvis, atliekant puikų perdavimą 213 cm ūgio žmogui“, – po dvikovos teigė Aytonas.

Po Aytono dėjimo, arbitrų sprendimu, rungtynių laikrodis buvo atstatytas į 0,7 sek.

Nicolas Batumas pasiuntė kamuolį per visą aikštę Paului George'ui, tačiau pastarajam nebeužteko laiko susikurti erdvės metimui.

Likus žaisti 8,2 sekundės George'as stojo prie baudos metimų linijos ir turėjo progą padidinti „Clippers“ pranašumą iki trijų taškų, tačiau abu kartus netiksliai atakavo krepšį – 103:102.

„Viskas dėl to yra gerai, – komentavo „Clippers“ strategas Tyronnas Lue. – Tai – rungtynių dalis. Vyrukai supranta, jog be George'o nebūtų išlikę kovoje.“

Po „Suns“ minutės pertraukėlės Mikalas Bridgesas buvo išvestas laisvam metimui iš tritaškio zonos, bet nepataikė, o kamuolys užribyje atsidūrė nuo „Clippers“ žaidėjo.

Finikso klubo strategas Monty Williamsas nubraižė derinį ant Aytono, kuriam lemiamoje atakoje erdvės susikurti padėjo Devino Bookerio užtvara. Iš už jos išlindęs Ivica Zubacas nebesugebėjo blokuoti preciziškai išpuolį užbaigusio Aytono.

GM: 81

„Deandre pamažu tampa vis labiau dominuojančiu žaidėju“, – savo auklėtinį gyrė Williamsas.

„Suns“ atkrintamosiose laimėjo devintąsias rungtynes iš eilės ir užfiksavo klubo rekordą. Finikso klubas laimėjo du mačus su „Clippers“, visus keturis susitikimus su Denverio „Nuggets“ ir trejas paskutines rungtynes serijoje su Los Andželo „Lakers“.

Per paskutines dvi įtampos kupinas minutes teisėjai net šešiskart stabdė rungtynes, jog turėtų progą peržiūrėti epizodus. Paskutinės 90 rungtynių sekundžių užtruko net 33 minutes.

Trečiajame kėlinyje skaudžiai susidūrė Devinas Bookeris ir Patrickas Beverley. Prieš „Suns“ žvaigždę besigynęs „Clippers“ gynėjas galva trinktelėjo varžovui į nosį, iš kurios pasipylė kraujas.

Abu krepšininkai iš karto patraukė į rūbinę, kur Bookerio nosis buvo susiūta. Sprendžiant iš pirminio vaizdo, „Suns“ lyderis galėjo patirti lūžį.

Bookeris netrukus sulaukė palyginimo su „Suns“ legenda Steve'u Nashu, kuriam 2007 m. Vakarų konferencijos pusfinalyje su San Antonijaus „Spurs“ po susidūrimo su Tony Parkeriu lūžo nosis.

Herojumi tapęs Aytonas per 35 minutes surinko 24 taškus (12/15 dvit., 0/1 baud.) ir 14 atkovotų kamuolių.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodė Cameronas Payne'as su 29 taškais (10/16 dvit., 2/8 trit., 3/4 baud.), jis taip pat atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Mes tiesiog neradome priešnuodžių jam, – kalbėjo Lue. – Cameronas baudė mus visą vakarą savo greičiu ir staigumu.“

Dar praėjusį sezoną Payne'as žaidė Kinijos lygoje ir NBA plėtojimosi lygoje, o prie „Suns“ prisijungė tik 2020 metų vasarą, kuomet startavo kovos Orlando burbule.

„Clippers“ pirmose dvejose finalo rungtynėse vertėsi be dėl kelio traumos namuose likusio Kawhi Leonardo, o „Suns“ – be į saviizoliaciją patekusio Chriso Paulo.

Kitos dvejos serijos rungtynės vyks Los Andžele, artimiausios – naktį iš ketvirtadienio į penktadienį.

„Suns“: Cameronas Payne'as 29 (9 rez. perd.), Deandre Aytonas 24 (14 atk. kam.), Devinas Bookeris 20 (5/16 metimai, 7 kld.), Dario Šaričius ir Cameronas Johnsonas – po 11.

„Clippers“: Paulas George'as 26 (10/23 metimai), Reggie Jacksonas 19, Ivica Zubacas 14 (11 atk. kam.), Luke'as Kennardas 10.

Po pergalingų taškų – Cousinso protrūkis prieš Bookerį:

Atrinkti (0) Visi (19)
Bet tai kaip taip George gale sugebėjo baudas pramesti.Turėjo parodyti lyderio savybes,tačiau gavosi priešingai.Gal ir nuovargis jau jam jaučiasi,nes visas puolimas aplink jį sukasi.O Suns ir toliau tęsia savo žygį.Neįtikėtina,kaip taip vienas žmogus padarė visą komandą pretendentais į žiedus.
2021-06-23
kasioguru
stai ir sulaukem eilinio durnelio perliuko. :) koks dar 1 zmogus? tipo Paul? :) ar tu matai, kad ir be jo Suns pergales ima? Suns nera 1 zaidejo komanda, ir lyderis ten aiskiai yra Bookeris.