Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Dviem tritaškiais iš susikaustymo galutinai išsivadusios Lietuvos rinktinės pranašumą „Žalgirio“ arenoje įtvirtino Manto Kalniečio ir Jono Valančiūno tandemas.

Fotogalerija

Seni bendražygiai dukart paeiliui sukūrė atakas, pasibaigusias JV dėjimais, o vienas iš jų – po Kalniečio perdavimo nežiūrint per nugarą.

Venesuelos krepšį sudrebinęs Valančiūnas tryško emocijomis, kurios persidavė šėlti ėmusiems sirgaliams.

„Ne pirmi metai žaidžiami kartu (su Mantu, – aut. past.), – komentavo Valančiūnas. – Turime ryšį ir žinai, kaip jis žaidžia pikenrolą, žinai, kaip jam patogiau pastatyti užtvarą.“

Venesuelos komandos baudos aikštelėje jėgą demonstravęs Valančiūnas per 21 minutę surinko 20 taškų, realizuodamas 8 iš 9 dvitaškių ir 4 iš 4 baudų.

Rinktinės centras taip pat sugriebė 11 kamuolių bei užfiksavo 28 naudingumo balų pasirodymą.

Ketvirtajame kėlinyje Mantui Kalniečiui ir Rokui Giedraičiui įskraidinus po tolimą metimą, lietuviai atitrūko per rekordinę 16 taškų persvarą (69:53) ir atgal nebesižvalgė – atranką atidarė pergale 76:65.

Visgi, pasak JV, viskas nebuvo taip lengva, kaip gali pasirodyti pažiūrėjus į protokolą.

„Galima žiūrėti į statistiką, bet krepšinis nėra individuali sporto šaka, – tęsė Valančiūnas. – Turime gerai žaisti visi kartu ir eliminuoti klaidas. Gynyba pirmoje dvikovos dalyje nebuvo didžiausia problema, bet puolimas kažkiek strigo.

Reikia žaisti dar vieningiau, pagelbėti vienas kitam puolime ir mažiau panikuoti. Tai buvo pirmos mūsų rungtynės, bet jos nebuvo idealios. Privalome pasiimti pamokas ir judėti tolyn.“

Mokomoji medžiaga lietuviams – atkarpa iki ilgosios pertraukos. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai išsimušė dvikovos pradžioje, kai per pirmąjį kėlinį tesurinko 11 taškų, iš žaidimo pataikę tik 4 metimus iš 16.

Mūsiškiai taip pat suklydo 5 kartus, o 4 klaidos priklausė Mariui Grigoniui.

„Jie buvo pasirengę kovai, jų aukštaūgiai atliko puikų darbą besiginant prieš mūsų pikenrolą, kas yra mūsų stiprybė. Gerai, jog mums pavyko tinkamai atsakyti, – dėstė Valančiūnas. – Jie agresyviai žaidė gynyboje, mes gal šiek tiek pasimetėme, priėmėme prastesnių sprendimų, kada galėjome sužaisti protingiau. Šiek tiek išmušė spaudimas, agresyvi gynyba, bet po to su tuo susitvarkėme.“

Trečiadienį lietuviai turės laisvą dieną, o ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje stos į mūšį su Pietų Korėja. Pastaroji rytoj susikaus su Venesuelos krepšininkais.