Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Kroatijos rinktinė buvo (1-1) arti to, kad savų žiūrovų akivaizdoje nesugebėtų peržengti olimpinės atrankos grupių etapo, tačiau lemiamu metu pademonstravo šaltakraujiškumą ir visgi iškopė į pusfinalį.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Kroatai namuose 75:70 (20:11, 22:17, 14:29, 19:13) palaužė Tuniso (0-2) krepšininkus, kuriems šis pralaimėjimas reiškė kelionę namo po grupių turnyro.

Mačą kur kas geriau pradėjo šeimininkai, kurie po dviejų kėlinių turėjo 14 taškų pranašumą (42:28).

Vis dėlto Tuniso krepšininkai nebuvo linkę pasiduoti ir po pertraukos sužaidė puikų trečiąjį kėlinį – 29:14, bei po Omaro Abados tolimo šūvio ketvirčio pabaigoje išsiveržė į priekį (57:56).

Lemiamo ketvirčio metu trapų pranašumą turėjo kroatai, tačiau likus 2 minutėms Salahas Mejri nukirpo Tuniso deficitą iki 2 taškų (65:67).

Netrukus Mario Hezonja ir Mouradas El Mabroukas apsikeitė dvitaškiais (69:67) ir Tunisui reikėjo apsiginti, jog galėtų išlyginti rezultatą, tačiau Pavle Macinkovičius smeigė tritaškį ir likus 25 sekundėms nutolino kroatus per 5 taškus (72:67).

Kai atrodė, jo kroatams pergalė ranka pasiekiama, Roko Leni Ukičius prasižengė prieš tritaškį metantį Mabrouką, kuris šaltakraujiškai susmeigė 3 baudas ir vėl priartino Tunisą iki vieno metimo (70:72).

Likus 6 sekundėms pražanga sustabdytas Hezonja įmetė pirmąją baudą (73:70), prametė antrąją ir Tunisui atsirado šansas, tačiau Marcinkovičius atkovojo kamuolį puolime, o Ukičius baudų metimais įtvirtino pergalę (75:70).

Kroatiją ant savo pečių tempė Hezonja, kuris per 37 minutes įmetė 27 taškus (9/11 dvit., 2/10 trit., 3/6 baud.), atkovojo 8 bei perėmė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo ir surinko 28 naudingumo balus.

Nuo pralaimėjimo Tuniso neišgelbėjo Mejri. 35-erių veteranas per 27,5 minutės pelnė 13 taškų (6/9 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 5 kartus pažeidė taisykles ir surinko 17 naudingumo balų.

Pirmi B grupėje liko be pralaimėjimų žygiuojantys brazilai (2-0), kurie pusfinalyje susitiks su A grupėje antrą vietą iškovojusia Meksika (1-1).

Kroatų laukia nė vieno pralaimėjimo nepatyrusios Vokietijos (2-0) barjeras.

Kroatija: Mario Hezonja 27 (9/11 dvit., 2/10 trit., 8 atk. kam., 4 per. kam., 25 naud.), Ante Žižičius (5/8 dvit., 12 atk. kam., 2 blok.) ir Bojanas Bogdanovičius (2/10 trit.) po 14, Miro Bilanas 7.

Tunisas: Radhouane'as Slimane'as 15 (3/5 trit., 7 atk. kam.), Oussama Marnaoui 14 (4/9 dvit., 2 blok.), Salahas Mejri (6/9 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Mouradas El-Mabroukas (2/7 trit.) po 13, Mokhtaras Ghyaza 7.