Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Bojanas Bodganovičius darė viską, kad ištemptų savo komandą į pergalę, tačiau net 38 pelnyti taškai nepadėjo – namuose olimpinį atrankos turnyrą rengusi Kroatija suklupo pusfinalyje ir paleido bilietą į Tokiją.

Rezultatyvūs perdavimai 8

Veljko Mršičiaus auklėtiniai Splite 76:86 (23:19, 22:24, 18:13, 13:30) nusileido Vokietijos krepšininkams, kurie žengė į turnyro finalą.

Likus 9 minutėms iki rungtynių pabaigos po Bogdanovičiaus tritaškio kroatai įgijo dviženklį pranašumą ir atrodė, jog perlaužė rungtynes (68:58).

Vis dėlto vokiečiai nebuvo linkę pasiduoti: atsakė spurtu 16:6, o Danilo Barthelis baudų metimais likus 4 minutėms išlygino rezultatą (74:74).

Likus 2 minutėms Maodo Lo išvedė vokiečius į priekį, Joshiko Saibou sumetė baudas, kroatai užpulti nesugebėjo, o išprovokavęs nesportinę Željko Šakičiaus pražangą pergalę likus 35 sekundėms 4 baudų metimais įtvirtino Lo (84:76).

Lemiamą 3 minučių atkarpą Vokietija laimėjo 10:0, o lemiamas ketvirtis laimėtas 30:13.

Įspūdingą pasirodymą surengęs Bogdanovičius per 37 minutes sukratė 38 taškus (7/8 dvit., 4/11 trit., 12/14 baud.), atkovojo 2 kamuolius, 3 sykius suklydo bei prasižengė ir surinko 27 naudingumo balus.

Tiesa, per lemiamą atkarpą, kuomet kroatai nepelnė nė taško, Bogdanovičius išmetė vos vieną metimą, kuris jau nieko nebelėmė.

Be siautėjusio Bojano, dviženklį taškų skaičių Kroatijos gretose pelnė tik Hezonja, kuris surinko 14 taškų.

Vokietiją į finalą ištempė Lo. Įžaidėjas per 33 minutes pelnė 29 taškus (3/6 dvit., 5/13 trit., 8/8 baud.), atkovojo 4 bei prarado 6 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Finale vokiečiai susitiks su Brazilijos rinktine, kuri pirmajame pusfinalyje 102:74 pervažiavo Meksiką.

Vokietija: Maodo Lo 29 (5/13 trit., 8/8 baud., 8 rez. perd., 6 kld., 25 naud.), Joshiko Saibou 13 (4/6 dvit., 5 atk. kam.), Andreasas Obstas 11 (3/6 trit.), Danilo Barthelis 9 (6 atk. kam.).

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 38 (7/8 dvit., 4/11 trit., 12/14 baud.), Mario Hezonja 14 (2/7 dvit., 2/5 trit., 6 atk. kam.), Antonio Jordano ir Željko Šakičius po 6.