Nuotr.: FIBA
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Lietuvos rinktinė privertė pasinervinti gausiai „Žalgirio“ arenoje susirinkusius žiūrovus, tačiau galiausiai susitvarkė su Lenkija – 88:69.

Fotogalerija

Rytoj finale su Slovėnija susitiksiantys lietuviai dominavo po krepšiais – 38 atkovoti kamuoliai prieš 20.

Mūsiškių gretose naudingiausiai žaidė Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas, surinkę po 20 efektyvumo balų. Domantas įmetė 17 taškų, JV – 15.

BasketNews“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino lietuvių individualų pasirodymą mūšyje su Lenkija.

Domantas Sabonis – 10 balų
32 min., 17 tšk. (7/10 dvit., 3/4 baud.), 8 atk. kam., 2 rez. perd., 3 kld., 20 naud. balų.

Nuotr. BNS

Pirmoji pusė Saboniui nebuvo ideali – klaidos perduodant kamuolį, gynyboje nepavyko išvengti vėlavimų, tačiau tai, ką išdarinėjo aukštaūgis po pertraukos, buvo nuostabu. „Štai, atėjo Sabas“, – dainuoja „Raganiai“ savo dainoje apie Domanto tėtį Arvydą, tačiau šie žodžiai puikiai tiktų apibūdinti ir Indianos „Pacers“ žvaigždės žaidimą po pertraukos. Jis buvo žaidimą keičiantis krepšininkas ir trečiajame kėlinyje jo 6 paeiliui taškų atkarpa užkūrė lietuvius lemiamui spurtui. NBA žvaigždė taip pat puikiai skaitė situacijas tiek puolime, tiek gynyboje ir pusfinalyje pamatėme būtent tokį Sabonį, kokį ir norime matyti svarbiausiuose mūšiuose.

Arnas Butkevičius – 9,5 balo
25 min., 9 tšk. (3/4 dvit., 1/2 trit., 0/1 baud.), 2 atk. kam., 3 rez. perd., 3 per. kam., 2 blk., 16 naud. balų.

Nuotr. FIBA

Pirmą kartą rungtynes starto penkete pradėjęs Butkevičius iškart smeigė tritaškį, tačiau vėliau prametė laisvas iš toli bei prasileido Mateušo Ponitkos prasiveržimą, bet tai praktiškai ir buvo vieninteliai neigiami dalykai puolėjo žaidime. Po pertraukos Arnas tapo tiesiog skirtumą darantis žaidėjas – gynyboje jo darbas su varžovų perimetro lyderiais A.J. Slaughteriu ir Ponitka buvo nuostabus, o ir puolime krepšininkas tarė savo žodį. Butkevičius įprastai padaro daug juodo darbo ir dažnai tai neatsispindi statistikos protokole, bet šį kartą net ir skaičiai tai rodo, o fantastinį pasirodymą iliustravo akrobatinis metimas su varžovo pražanga.

Jonas Valančiūnas – 9 balai
23 min., 15 tšk. (7/8 dvit., 1/2 baud.), 8 atk. kam., 4 praž., 20 naud. balų.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Kaip jau tapo įprasta, puolime JV ir vėl buvo sunkiai sustabdomas ir ypatingai tempė lietuvius rungtynių pradžioje. Jonas prieš varžovus puolime darė, ką norėjo, įvairiais būdais, tačiau gynyboje buvo atakuojamas pikenpopais, taip pat ir perimetro žaidėjai naudojosi aukštaūgiu buvimu per žemai. Po pertraukos Valančiūną šiek tiek išmušė neįkrautas kamuolys į krepšį, vėliau sekė ir replikos teisėjams, o taip pat ir nesportinė pražanga. Kaip bebūtų, JV žaidimas ir toliau išlieka dideliu galvos skausmu varžovams, o dar kai abiem bokštams pavyksta kartu sutilpti aikštelėje, Lietuva tampa milžiniška jėga.

Mantas Kalnietis – 8,5 balo
23 min., 14 tšk. (3/4 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), 4 rez. perd., 1 kld., 18 naud. balų.

Nuotr. BNS

Kapitonas puolime atrodė išties solidžiai – nuvedamas kamuolys į reikiamą vietą, gera metimų selekcija ir jų realizacija bei vos 1 klaida. Užtikrintas Manto vadovavimas komandai į šoną leido nustumti problemas gynyboje, kuomet Slaughteris laikė lenkus kovoje, o sykį gynėjas prasižengė prieš iš toli atakuojantį varžovą. Kalnas sužaidė geriausią savo mačą šią vasarą imant nuo pirmos iki paskutinės minutės ir tai leidžia tikėti, jog aikštės generolas jau yra arti optimalios savo formos.

Rokas Jokubaitis – 7 balai
17 min., 13 tšk. (5/6 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), 2 rez. perd., 3 kld., 1 blk., 13 naud. balų.

Nuotr. BNS

Rokas tik išėjęs į aikštę praėjo į savo stiprią pusę ir pelnė taškus, tačiau vėliau turėjo nemažų problemų su Slaughteriu ir tik blokas natūralizuotam amerikiečiui šiek tiek apkarpė sparnus. Jokubaitis po pertraukos ir toliau spinduliavo teigiama energija ir sužaidė dar vienas geras rungtynes, o jo užsivedimą iliustravo epizodas, kuomet įžaidėjas paėmė niekieno kamuolį ir paskutinę sekundę išprovokavo oponento pražangą. Tiesa, kartą gynėjas sužaidė pernelyg protingai ir vietoje to, kad pats atakuotų krepšį, norėjo leisti tai padaryti Bendžiui, kas baigėsi klaida.

Eimantas Bendžius – 6 balai
21 min., 8 tšk. (1/1 dvit., 2/6 trit.), 3 atk. kam., 3 rez. perd., 9 naud. balai.

Nuotr. BNS

Eimai dar niekaip nepavyksta iki galo susiderinti taikiklio – prieš lenkus dar du snaiperio tritaškiai nelietė lanko. Vis dėlto du tolimus metimus Bendžius įskraidino ir abu jie įkrito ganėtinai svarbiais momentais, o taip pat krepšininkas parodė, jog gali ir įkišti gerus perdavimus. Rungtynių pradžioje lietuvis nesusitvarkė su Damianu Kuligu, tačiau vėliau, kaip ir visa komanda, stipriai pagerino darbą prie savojo krepšio. Jokubaičio perdavimo situacijoje pusę klaidos būtų galima įrašyti Bendžiui, nes snaiperis visada turi laukti perdavimo, kol kamuolys nepaliko komandos draugo rankų.

Marius Grigonis – 5 balai
25 min., 10 tšk. (0/3 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud.), 5 atk. kam., 2 rez. perd., 2 kld., 10 naud. balų.

Nuotr. FIBA

Iki 36-osios minutės Grigonis buvo be taškų iš žaidimo ir tik du tritaškiai rungtynių pabaigoje pagerino krepšininko statistikos rodiklius. Mačas Mariui nesiklostė ir dažnai kamuolys jo rankose užsibūdavo per ilgai, o keli perdavimai nebuvo aukštos kokybės. Taip pat ir gynyboje bent porą kartų buvo pražiopsoti tiesioginiai oponentai.

Rokas Giedraitis – 5 balai
18 min., 0 tšk. (0/2 dvit.), 5 atk. kam., 1 per. kam., 5 naud. balai.

Nuotr. BNS

Šiose rungtynėse Giedraičio žaidimas perimetre nebuvo akcentuojamas ir jis praktiškai neturėjo galimybių išsimesti metimų, o bandymas prasiveržti baigėsi neparuošta ataka. Vis dėlto Rokas turėjo savo epizodų gynyboje prieš Ponitką ir darbu gynyboje stengėsi kompensuoti taškų trūkumą. Snaiperis atrankoje pataikė 3 tritaškius iš 12 ir žinome, kad tai nėra jo skaičiai, todėl dvikovoje su Slovėnija labai reikės puolėjo išnaudojamų progų.

Lukas Lekavičius – 3 balai
13 min., 2 tšk. (1/3 dvit.), 1 rez. perd., 1 kld., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

Pirmas kartas atrankoje, kai Lukas nesužaidė gero mačo ir krito iš rinktinės konteksto. Lekavičius buvo vienintelis Lietuvos žaidėjas su neigiamu +/- rodikliu (-1) ir buvo atkarpų, kuomet puolimas įstrigdavo būtent tada, kai gynėjas laikydavo kamuolį savo rankose. Treneris Darius Maskoliūnas ant parketo ilgai nelaikė žalgiriečio, o tam turėjo įtakos ir jo problemos gynyboje prieš Lukašą Košareką.

Atrinkti (0) Visi (17)
padesim tuos slovenus vietoj uztenka krizent
2021-07-04
-1
Lekshai, baik pritempinet savo apzvalgas prie pensininku." game changer" isdulkinti i zaidima keicianciu epizodu.... wtf. cia ne pradinuku portalas, nei balkoniniu dieduku. visa kita respekciukas
2021-07-04
-2
djgaffer Sabonis žvėris vakar buvo,su Jonu vis labiau sutelpa abu vienoje aikštelėje.Jokubaitis matosi,kad jau greitai bus pagrindiniu rinktinės įžaidėju,todėl džiugu,kad Mantas ramia galva galės perduoti įžaidėjo etiketę kitam žaidėjui.Grigonis toliau nuvilia,po kontrakto su rusais visai nepažaidžia.Gaila,bet ir Giedraitis kažkoks ne savas.Na,liko lemiamos rungtynės,tai tikėkimės jose abu žaidėjai parodys,ką moka.
2021-07-04
+4
Nesamoningas vertinimas Leksai, grybauji konkreciai
2021-07-04
grigoniui 5 irase kaip ir giedraiciui, kai marius sumete 10pts ir tikrai gerai susigyne pries ta paty lenku izaideja ir absoliuciai sitose rungtynese nieko neforsavo ir buvo savo vietoje. dar blt leksas pazymi kad gynyba xujova... ekspertas. dvigubi standartai...
2021-07-04
-2
Grigonis gerai gynesi? :D tie savo zmogaus pametimai nesibaigia nuo atrankos pradzios. 10 tasku. oho is kuriu 6 pabaigoj, kai viskas aisq buvo. nekalbu dar apie pastovius kamuolio trinimus
2021-07-04
+2
o tai jonson & jonson neremia Lt rinktines? kiek girdejau ryt atvezamas didelis pampersu kiekis i arena, ar ne Kuzei tik? kuris bijo be ju isbegt i aikste? :D
2021-07-04
+3
pusgaidi griauzk desra
2021-07-04
-5
Justas
Jei butkeviciui 9.5 nors nemanau, kad jis vertas 8, tai Valanciunui 10.
2021-07-04
rytojaus titulinis " stai atejo Luka ir visai Makaliaus brigadai uzmove trusikus ant galvos".
2021-07-04
+1
Rinktines pajegumas matuojamas Masiuliu kiekiu ant suolo, o kuzios sukuosena uztai grazi... Abiems po 9 balus!
2021-07-04
-2
grynai cia atspindi situos ivertinimus :D
2021-07-04
-1
Jokubaitis sužaidė geriau nei Kalnietis, bet tikriausia baisoka basketnews visose varžybose vertinti Jokubaiti geriau nei Kalnieti, nes visgi veteranas, kapitonas... Valančiūnas eilini kartą vertinimas uz taškus, bet poliakai daug kartų išnaudojo jo mobilumo trūkumą. turėtų buti žemesni balai, plius jo nervai buvo ne į temą, elgesi kaip nba superstaras. Butkevičius sužaidė gerai, bet 9.5 jau per dosnu
2021-07-03
+3
lol
Kas ten tokie stume ant Butkeviciaus kad bus lavonu lavonas rinktineje? Jis bent kaip vyras atstovi gynyboje. O tie trys lavonai Dimsa, Gytis ir Kuze tai is viso neduok Dieve kazkuriam is ju rytoj reikes zaisti pries Slovenus...