Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Lietuvos devyniolikmečių rinktinė (1-1) vėjais paleido 14 taškų pranašumą, tačiau lemiamu metu sužaidė šaltakraujiškai ir dramatišku stiliumi įsirašė pirmąją pergalę pasaulio U19 čempionate.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Gedimino Petrausko auklėtiniai Daugpilyje vykstančiose A grupės varžybose 78:73 (21:15, 23:17, 17:22, 17:19) parklupdė Senegalo (1-1) krepšininkus.

Lietuviai trečiojo kėlinio pradžioje susikrovė 14 taškų pranašumą (46:32). Vis dėlto pavojaus signalą išgirdęs Senegalas kibo į darbus bei po truputį pradėjo naikinti deficitą.

Po trijų kėlinių atstumas tarp komandų buvo 7 taškai (61:54), tačiau lemiamo ketvirčio viduryje Afrikos komanda spurtavo 8:0, o likus 3 minutėms Babacaras Sane kabliu persvėrė rezultatą Senegalo naudai (69:68).

Netrukus Jokūbas Rubinas pelnė dvitaškį (70:69), o likus 45 sekundėms Cheikhas Sow atsakė tuo pačiu vėl persverdamas svarstykles Senegalo naudai (71:70).

Kitoje atakoje Dominyko Stenionio prasiveržimas nebuvo tikslus, tačiau Motiejus Krivas atkovojo kamuolį puolime bei pelnė taškus (72:71), senegaliečiai buvo netikslūs, užsidirbo nesportinę pražangą, o lietuviai įtvirtino pergalę baudų metimais (78:73).

Įspūdinga lietuvių ataka:

Naudingiausiai lietuvių gretose žaidė Rubštavičius, kuris per 21 minutę surinko 14 taškų (2/5 dvit., 1/3 trit., 7/7 baud.), 5 atkovotus bei 2 perimtus kamuolius, 3 asmenines pražangas, 3 klaidas ir 14 naudingumo balų.

Rubštavičiui talkino Stenionis, taip pat pelnęs 14 taškų (0/3 dvit., 4/8 trit., 2/2 baud.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus, 5 sykius suklydęs ir surinkęs 13 naudingumo balų.

Pirmose rungtynėse siautėjęs bei 32 taškus surinkęs Ąžuolas Tubelis šiandien buvo prigesintas. Aukštaūgis mačo pradžioje dėl traumos kurį laiką negalėjo žaisti, o galiausiai per 26 minutes surinko 8 taškus (3/12 dvit., 0/1 trit., 2/5 baud.), 6 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 3 pražangas, 2 klaidas ir mačą baigė su 0 naudingumo balų.

Augustas Marčiulionis per 19 minučių surinko 1 tašką (0/3 dvit., 1/2 baud.), 2 atkovotus bei 3 prarastus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus ir 2 naudingumo balus.

Lietuviai reabilitavosi po nesėkmingo čempionato starto prieš Kanadą, kuomet taip pat iššvaistė dviženklį pranašumą ir patyrė pralaimėjimą.

Po pergalės A grupėje lietuviai pakilo į antrąją vietą ir į priekį užleidžia tik kanadiečius (2-0), trečias žengia Senegalas (1-1), o paskutinėje vietoje rikiuojasi be pergalių žengianti Japonija (0-2).

Lietuva: Mantas Rubštavičius ir Dominykas Stenionis (4/8 trit., 6 rez. perd.) po 14, Motiejus Krivas 10 (6 atk. kam.), Liutauras Lelevičius 9 (6 atk. kam.), Hubertas Pivorius, Jokūbas Rubinas (1/5 trit.) ir Ąžuolas Tubelis (3/12 dvit., 6 atk. kam.) po 8.

Senegalas: Ibou Badji 23 (14 atk. kam.), Babacaras Sane 10, Bamba Diatta ir Dahaba Magassa (5 rez. perd., 5 kld.) po 9, Khalifa Diopas ir Cheikhas Sow po 7.

Atrinkti (0) Visi (11)
djgaffer Bet jau tokie prikakoję gale buvo mūsiškiai,kad net keista,jog dar laimėt sugebėjo.Fiziškai nieko pastatyt negalėjo,mums visada neparankios tokios komandos.Pasimatė,kad Petrausko klaida buvo atkabinti du aukštus Mažeiką su Jonausku.Gerai,kad atsirado Stenionis su Rubštavičium svarbiausiu metu.O Marčela tai kažkur kosmose skraidžioja.Turėjo būt vienu lyderiu,bet į krepšį visai nežiūri.Taip,perdavimų pridalina,bet norisi daug daugiau jo taškų puolime.