Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Belgrade vykęs olimpinės atrankos turnyras jo šeimininkams baigėsi fiasko – Serbijos rinktinė finale neturėjo jokių šansų ir 2016-ųjų Rio olimpiados vicečempionai liko be bilieto į Tokiją.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Igorio Kokoškovo auklėtiniai finale 102:95 (22:28, 23:29, 18:23, 32:22) neprilygo Italijos rinktinei, kuri po 17 metų pertraukos žengė į olimpines žaidynes.

Paskutinį kartą italai olimpiadoje žaidė 2004-aisiais, kuomet sensacingai pusfinalyje parklupdė Lietuvą (100:91), finale nusileido Argentinai (69:84) ir ant kaklo užsikabino sidabro medalius.

Naudingiausiai Italijos gretose žaidė Achille Polonara. Puolėjas per 32 minutes pelnė 22 taškus (1/2 dvit., 6/8 trit., 2/3 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir surinko 32 naudingumo balus.

Polonarai talkino Nico Mannionas, kuris pridėjo 24 taškus (6/12 dvit., 1/5 trit., 9/9 baud.), 4 rezultatyvius perdavimus ir 17 naudingumo balų.

Antrajame ketvirtyje serbai dar turėjo 4 taškų persvarą (36:32), tačiau tuomet darbo ėmėsi italai, kurie įspūdingai spurtavo 25:9 ir po Alessandro Pajolos tolimo šūvio su sirena į pertrauką išėjo turėdami 12 taškų pranašumą (57:45).

Dar vieną antausį Italija serbams tėškė po pertraukos – Romeo Sacchetti auklėtiniai surengė atkarpą 16:4 ir po Pajolos tritaškio trečiojo kėlinio viduryje persvara tapo rekordinė – 24 taškai (73:49).

Per likusį laiką serbai dar bandė sukurti stebuklą ir spurtas likus 40 sekundžių aptirpdė deficitą iki 8 taškų (90:98), tačiau iki kovinio atstumo laiku sugrįžti šeimininkai nesugebėjo bei liko be olimpinio kelialapio.

Rezultatyviausiai serbų gretose žaidė Danilo Andjusičius, kuris per 32 minutes pelnė 27 taškus (2/2 dvit., 7/12 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus prasižengė ir surinko 25 naudingumo balus.

Praėjusio sezono Eurolygos MVP Vasilije Micičius per 14 minučių pelnė 8 taškus (1/1 dvit., 1/2 trit., 3/3 baud.), atkovojo bei prarado po 2 kamuolius ir surinko 7 naudingumo balus.

Kvalifikaciją Belgrade laimėjusi Italija pateko į B grupę ir olimpiadoje susikaus su Australija, Nigerija bei Vokietija.

Serbija: Danilo Andjusičius 27 (7/12 trit.), Filipas Petruševas 22 (6/6 dvit., 10/12 baud., 5 atk. kam., 3 blok., 29 naud.), Ognjenas Dobričius 17 (2/3 trit., 7/9 baud., 4 rez. perd., 2 blok.), Vasilije Micičius 8, Bobanas Marjanovičius 7.

Italija: Nico Mannionas 24 (6/12 dvit., 1/5 trit., 9/9 baud., 4 rez. perd.), Achille Polonara 22 (6/8 trit., 12 atk. kam., 28 naud.), Simone Fontecchio 21 (7/12 dvit., 8 atk. kam.), Stefano Tonutas 15 (3/9 dvit., 2/6 trit., 4 rez. perd.), Alessandro Pajola 10 (2/3 trit., 6 rez. perd.).

Atrinkti (0) Visi (16)
italu nei vieno žaidėjo nežinau kurie žaidė :D nu malačiai
2021-07-05
-2
Polonara ir Fontecchio tikrai turetu but zinomi jei Eurolyga pasiziuri.
2021-07-05
Bnews ekspertai tyciojos is Italijos per podcastus, mazdaug turnyras Serbijai, kas zais finale nesvarbu. Kaip slapiu skuduru dabar visiems per veidus.
2021-07-05
+1
Lavonai expertas primeta... Kaip iš kavos tirščių varo
2021-07-05
-1
asas
Nematau jokios sensacijos jus paziurekit serbijos sudeti kas zaide :D Taip tai fiasko tokiai saliai bet tikra sensacija tai lietuvos pralaimejimas pries 1 zmogu :D
2021-07-05
-6
Lol
Anokia čia sensacija. Clippers prieš šitą vieną žmogų pralaimėjo 3 kartus
2021-07-05
+5
u va bus lKf su sabu ka sakyti juk net tokia valstybe kaip serbija nepakliuvo tai mums jarunda
2021-07-05
-2
Dar Beliko Kad italija Laimetu Futbolo cempionata 😀
2021-07-05
+1
alioalio
Juoka kelia man ta europos gynyba....kazkokie vaikai is NBA 20 metu atvaro tratina ta isgyrta europos gynyba kaip nori...net pats Mannion po rungtyniu sake,kad zaisti FIBA turnyruose taip lengva kad jauciuosi kaip koks Lebronas pries letapediska europos gynyba
2021-07-04
-5
būtent
2021-07-05
-2
hmm
Jau situ provoslavu tikrai negaila, panasiai slyksti valstybe kaip ir rusija. Abudu didziuojasi savo teroristines valstybes praeitim. Na o rungtynes buvo dar vienas pvz kaip modernaus krepsinio vidutinioke nugalejo pasenusio tasku gimdymo komanda. Tas Bobanas ir Dallase mazai naudos atnesdavo, su medziais centro pozicijoje toli neisi siuolaikiniame krepsinyje.