Nuotr.: FIBA

Lietuvos jaunimo rinktinė (iki 19 m.) baigė kovą dėl medalių Latvijoje vykstančiame pasaulio čempionate.

Fotogalerija

Gedimino Petrausko auklėtiniai ketvirtfinalyje Rygoje per pratęsimą 79:84 (21:15, 14:18, 16:20, 18:16, 10:15) nusileido Prancūzijos rinktinei, kuri pusfinalyje susitiks su Argentina arba Serbija.

„Labai prastai sužaidėme paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę, – po nesėkmės sakė Petrauskas. – Atrodo, kad galėjome sužaisti vienaip ar kitaip, bet priėmėme sprendimą. Tikrai nekaltinu žaidėjų. Bandėme žaisti vienas prieš vieną, ką ir reikia daryti prieš išsikeitimą, bet šįkart tai nebuvo sėkminga.“

Prasidėjus priešpaskutinei ketvirtojo kėlinio minutei Mantas Rubštavičius atseikėjo tolimą metimą, tačiau visai netrukus tuo pačiu atsakė Clementas Frischas ir likus žaisti 56 sekundes rezultatas tapo lygus (69:69).

Lietuviai apsigynė nuo kito prancūzų išpuolio ir gavo teisę rengti paskutinę ataką ketvirtajame kėlinyje. Vis dėlto reidą link krepšio atlikęs Augustas Marčiulionis atliko netikslų perdavimą ir paliko prancūzams 3,5 sekundės.

Nieko nelaukęs Fredericas Crapezas paprašė minutės pertraukėlės ir lemiamą išpuolį patikėjo Matthew Strazeliui. Jis, aidint finalinei sirenai, pataikė metimą viena ranka, tačiau ryškiausia Prancūzijos rinktinės žvaigždė Victoras Wembanyama palietė besileidžiantį kamuolį ir taškai įskaityti nebuvo, tad dvikova persikėlė į pratęsimą.

Jame iniciatyvą perėmė prancūzai. Wembanyama pelnė taškus su pražanga, Frischas pelnė taškus iš po krepšio, o netrukus jis pridėjo tolimą dvitaškį ir likus žaisti 2 minutes Prancūzija įgijo 6 taškų persvarą – 75:69.

Taiklumas 0-0

Petrauskas po šio epizodo paprašė minutės pertraukėlės, tačiau lietuviams rezultatyvaus išpuolio surengti nepavyko, o Wembanyama kitoje aikštės pusėje pelnė dar du taškus ir padidino prancūzų pranašumą iki 8 taškų (77:69).

„Buvo labai bloga pratęsimo pradžia, – komentavo Petrauskas. – Atrodo, pasisekė mums, kad neįskaitė paskutinių prancūzų taškų (ketvirtajame kėlinyje). Atrodo, kad mes turėjome būti žymiai piktesni, bet iš tikrųjų labai blogai pradėjome ir taip neradome savo žaidimo.“

Lietuvos rinktinės pirmuosius taškus pratęsime pelnė Rubštavičius, kuris likus 1 min. 39 sek. realizavo abu baudų metimus, tačiau šie žalgiriečio taškai lietuvių sugrįžimui neįkvėpė.

Lietuvių gretose geriausiai pasirodęs Ąžuolas Tubelis per 42 minutes pelnė 19 taškų (6/18 dvit., 1/3 trit., 4/5 baud.), atkovojo 13 ir perėmė 4 kamuolius, 3 sykius suklydo bei surinko 18 naudingumo balų.

Tuo metu prancūzus paskui save tempė Strazelio ir Wembanyamos duetas.

Strazelis per 36 minutes surinko 23 taškus (5/7 dvit., 3/7 trit., 4/4 baud.), 5 rezultatyvius perdavimus, 2 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 5 klaidas bei 20 naudingumo balų.

Wembanyama pridėjo 20 taškų (10/12 dvit., 0/4 trit., 0/1 baud.), 8 blokus, 6 sugriebtus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 28 naudingumo balus.

Lietuvos jaunimo rinktinė: Ąžuolas Tubelis 19 (6/18 dvit., 13 atk. kam., 18 naud.), Dominykas Stenionis (3/4 dvit., 2/6 trit.) ir Mantas Rubštavičius (3/4 dvit.) po 14.

Prancūzijos jaunimo rinktinė: Matthew Strazelis 23 (5/7 dvit., 3/7 trit., 20 naud.), Victoras Wembanyama 20 (10/12 dvit., 8 blk., 28 naud.), Lucas Ugolinas 11, Clementas Frischas 10 (3/6 dvit., 1/5 trit.).

Gedimino Petrausko komentaras po rungtynių:

Atrinkti (1) Visi (65)
Statistika
Marčiulionis pagal klaidas 3 vietoje čempionate - vidurkis 6 klaidos per mačą. 😕 Reik būt labai jau netalentingu,kad pasiekti tokį stulbinantį rezultatą pasaulyje.
2021-07-10
Marčiulionio neturėjo būt rinktinėje
Jo vieta Pravieniškėje prie parašos...
2021-07-10
+1
Jeigu pralaimejo tai teiskia silpnesni,labai jau cia madinga patapo LKF kaltint uz viska,ka galejo ta padare LKF,burbulus suorganizavo,atranka i olimpiada namuose padare,treneris blogas,geriau paklauskit kodel tas Saras nenori treniruoti rinktines, gudrus labai nes i kluba ka nori nusiperki barsoj o rinktinej zaidi su kuo turi,nera talentu,nes emigracija,nera Sabonio,Marciulionio krepsinio mokyklu,stai kur esme iskur bl paimt ta Lietuvai Doncic?
2021-07-10
+1
tai gal valytoja pastatom treniruot ir poto sakom "silpni zaidejai, nera talentu"?
2021-07-10
+1
jo, gviazda jobana.....
Didelių petrausko ir marčiulionio pastangų dėka buvo pralaimėta. O tam marčiulioniui su galvą tikrai nekas, nedirba ji.
2021-07-10
su normaliu treneriu butu tikrai laimeje. geda LKF kad pastate burunduka kuris visiskai pasimete ir negebejo priimt reikiamu sprendimu. o Sabui tokia pliucha, atvaziavo i Ryga, o musu krepsinio geriausi prospektai taip prapyle prancuzams.dar pries kelias dienas Spokas aiskino kad cia musu krepsinio ateitis. negi mes neturim treneriu? kas vaikus treniruoja?
2021-07-09
-1
Is auksines J.Valančiuno tik du žaidejau aukštam lygije žaidzia,o kiti niekam nežinomi.Lietuvos krepšinis paremtas komandiniu žaidimu ir vienos jaunimo komandos i vyru rinktine paruose 2-3 žaidejus,tai jei pralaimim nekaltinkim kad musu krepšinis silpnas
2021-07-10
+1
Kaunieti
O kur musu Garastas.......kazko nutilo?
2021-07-09
+1
Kažkokia karma LKF\'ui - vadovams, treneriams! Per daug gera nuomone apie save uždarė juos į Kreivų veidrodžių karalystė! Lengviausia nurašyti ant rinktinės trenerio ir vieno kito žaidėjo! Nors problemos, manau, giliau Kažkąs sugalvojo "mes ugdome jaunimą" Gal reikėtų perfrazuoti kad ugdome mylimus, bet ne jaunimą. Kas sugalvojo, kad lyderis bus Marčiulionis, kad Pivorius snaiperis ir tt prieš čempionatą? Jei ne mažylis Stenionis manau kad prancūzai būtų iki pratęsimo viską išsprendė! Kas atsakingas už jaunimo rinktinės? Koks darbo jo rezultatas? Visos rinktinės nuo 2016m uzpravalintos!!! Nelaiminitis žaidėjas nebus joks žaidėjas!!! _nebent geras prie kitų, bet ne lyderis!!! Ir anaiptol joks talentas!!! Ir pakaks apgaudinėti tiek save (LKF) tiek visus kitus!!! Rezultas riebus nulis!!!
2021-07-09
+1
stebiu ir analizuoju Pivorius trecias pasaulyje tarp gyneju pagal tritaskius,antras pasayje pagal imestus jei ka reikia tasku sedi ant suolo. kaip saras sakytu smulkios detales neleme musu saunios rinktines pergales😢😢😢
2021-07-09
+2
Ne prancuzai nugalejo, o Augustas paskandino. Ir jau ne pirmas kartas, ne pirmi metai...
2021-07-09
+1
Pucas
Grynai Petrausko klaida. 4 kėl.pabaigoje taip ir neišleido puikiai atrodžiusio Stenionio. Tereikėjo paskutinėje atakoje provokuoti pražangą ir viskas...! Bailys ir taškas, visiškas nevykėlis.
2021-07-09
rls
Na nepavyko, kazkiek nepasiseke - butu vienas/kitas metimas ikrites ir butu buvusi pergale ... Svarbu, kad zaidejai pasidarytu tinkamas isvadas ir rastu tame motyvacija toliau dirbti ir tobuleti. Nes kiekvienam dar yra tobulintinu dalyku ateiciai.
2021-07-09
-1
labai gaila , kad nepavyko laimeti , ne augustui gala reikejo daryt ! bet siaip labai idomiu geru zaideju yra sioj rinktynej , rubstavicius , leliunas , stenionis - tubeliui daug dirbt dar , jokiu klaidinanciu judeseliu zmogus neismokes , o augustui , jei nemetis is trajako ...tik lkl reikia noreti mest ir pataikit . siaip tikrai talentinga komanda , kad tik pas gerus trenerius papultu . sekmes !
2021-07-09
rr
Pabaigos kai pieno žvaigzdese, pergalės ir Petrauskas - nesuderinami dalykai. O šiaip jaunimas šaunuoliai, nes varžovas stiprus. Ir treneriai, pamokykite Krivą, kad žaidžiant prieš juodukus reikia šokdinti, bent tokį darbą padarykite.
2021-07-09
+1
Medaliu gali ir niekados nebuti, nes musu kasis ritasi velniai zino kur.
2021-07-09
nestumkit ant jaunimo,ir taip streso daug, siltnamio salygomis uzauge tegul ir toliau auga siltnami!
2021-07-09
+1
Svogeriu krastas valdo Lietuvos krepsini, todel nieko ir nepasiekiam. Kodel niekas nekalba apie Lietuvos motetu krepsini, ar jis dar egzistuoja?
2021-07-09
ne
nebeegzistuoja tai niekas ir nekalba
2021-07-09
+2
lol
Gaila kuom pavirto Arvydas. LT krepsinio legenda dabar tapo LT rinktiniu nuosmukio veidu. Vadas visalaik prisiima atsakomybe, o uz krepsini Lietuvoje atsako LKF vadovybe. Dar Tubeli uzskaitau, tikrai matosi yra talento, kad tik sunkiai dirbt ir pasiekt. Bet blemba Marciulionis tai eilinis uzhypintas perspektyvus iki 30-ies "talentas". O mum sikna dega kaip nera normaliu izaideju ir atakuojanciu gyneju apart Grigonio kurio lygis turbut prades kristi po to kai gavo ruskyno vatniku kontrakta.