Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Lietuvos devyniolikmečių rinktinė atsitiesė po skaudaus pralaimėjimo Prancūzijai pasaulio čempionato ketvirtfinalyje.

Rezultatyvūs perdavimai 7

Gedimino Petrausko auklėtiniai Latvijoje vykstančiose pirmenybėse 107:81 (34:14, 24:29, 21:21, 28:17) susitvarkė su Argentina ir rytoj kovos dėl 5-osios vietos.

Lietuvių varžovais paskutinėje turnyro dvikovoje bus Ispanijos devyniolikmečiai, kurie 83:67 nugalėjo Senegalą.

Mūsų šalies krepšininkai varžovus į nokdauną pasiuntė jau pirmajame kėlinyje, kai spurtavo 21:2 (26:5), o po 10 minučių rezultatas švieslentėje rodė ryškų lietuvių pranašumą – 34:14.

Po šalto dušo argentiniečiams pavyko atsigauti ir trečiojo kėlinio viduryje komandas jau skyrė tik 6 taškai (57:63), bet dar iki lemiamo ketvirčio pradžios Lietuva stabilizavo padėtį – 79:64.

Ketvirtasis mačo kėlinys tapo formalumu, o 100 taškų ribą lietuviams tritaškiu metimu peržengė Radvilas Kneižys (101:79).

Lietuviai šiose rungtynėse pataikė 16 tritaškių iš 33 (48,5 proc.), kai dvitaškių tikslumas siekė 43,3 proc. – 13 iš 30.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Dominykas Stenionis, pelnęs 22 taškus (1/2 dvit., 5/10 trit., 5/6 baud.). Gynėjas per 22 minutes atliko 7 rezultatyvius perdavimus, tiek pat sykių suklydo ir surinko 20 naudingumo balų.

Universaliai rungtyniavęs Ąžuolas Tubelis per 28 minutes surinko 9 taškus (2/6 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo bei surinko 16 naudingumo balų.

Lietuva: Dominykas Stenionis 22 (5/10 trit., 7 rez. perd., 7 kld., 20 naud.), Liutauras Lelevičius 14, Jokūbas Rubinas 11, Mantas Rubštavičius ir Augustas Marčiulionis po 10, Ąžuolas Tubelis 9 (7 atk. kam., 6 rez. perd.).

Argentina: Franco Mendezas 21 (8/17 dvit.), Silvano Merlo 19, Gonzalo Corbalanas 10.