Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Lietuvos rinktinės vyr. trenerio postą po nesėkmės olimpinėje atrankoje apleidęs Darius Maskoliūnas beveik nemato galimybių, jog Šarūnas Jasikevičius imtųsi darbo nacionalinėje komandoje.

Kartu su juo „Barcelonoje“ dirbantis Maskoliūnas atskleidė, jog kalbino Šarą stoti prie rinktinės vairo, tačiau ir bičiulio kalbos neįtiko Eurolygos grandui vadovaujančio stratego.

„Nuo pat pradžių nesiplėšiau ir nesidraskiau eiti į šitą postą, – LRT laidoje „Savaitė“ bendraudamas su Nemira Pumprickaite kalbėjo Maskoliūnas. – Buvau turbūt vienas iš tų žmonių, kuris darė tikrai nemažai, jog tame poste būtų tas, kuris yra geriausias treneris, bet taip neįvyko.

Priėmiau iššūkį, darbo nepadariau – pasitraukiau. Viskas labai aišku, todėl net nebuvo jokių klausimų. Galvoju, kad ir sėkmės atveju, pasirodymas olimpiadoje man būtų buvęs paskutinis darbas su rinktine.“

– Ką jums asmeniškai reiškia Lietuvos eliminavimas iš olimpinių žaidynių? – LRT laidoje „Savaitė“ paklausė Nemira Pumprickaitė.
– Vienareikšmiškai yra sunku, esu nusivylęs ir jaučiuosi nuvylęs, nepadaręs darbo iki galo taip, kaip didžioji dalis Lietuvos sirgalių galvojo, jog turi būti. Tą dieną slovėnai tikrai buvo geresni. Aišku, galima ieškoti įvairiausių priežasčių. Dabar jau galima teigti, jog mūsų pasirinkta taktika buvo neteisinga. Kai kurias detales buvo galima išpildyti geriau. Tikrai nenorėjau būti tas treneris, kuris į istoriją įsirašytų kaip pirmas neišvedęs rinktinės į olimpiadą. Bet toks jau tas sportas, man ir visiems žaidėjams teks nuryti tą karčią piliulę.

– Sakote, jog kažką galėjote daryti kitaip. Apie ką jūs galvojate konkrečiai?
– Mes žinojome, kad praktiškai yra neįmanoma sustabdyti Dončičių, kadangi geriausi žaidėjai geriausioje lygoje nesustabdo jo trejus metus. Dėl to jis yra vienas geriausių žaidėjų pasaulyje. Nereikia prisisvaigti, jog paimsi ir uždarysi Dončičių. Kad jis mus baus, mes žinojome, bet mes bandėme ir norėjome kiek įmanoma jį atkirsti nuo komandos, ir kad kiti kuo mažiau dalyvautų žaidime. Momentais tai pavyko, momentais – ne. Nenoriu lįsti į taktines smulkmenas, galbūt reikėjo taikyti kitokią gynybos taktiką, bet mūsų buvo tokia mintis. Pirmus du kėlinius kažkiek tai pasiteisino, bet faktas, jog ir tada gynyba nebuvo gera – praleisti 52 taškai. Žinojome, jog apžaisti slovėnus su puolimu bus labai sudėtinga, o gynyba mums nesiklijavo, ypatingai prasidėjus antrai rungtynių pusei.

– Iškart po rungtynių pasakėte, jog traukiatės iš posto. Sėkmės atveju, jūs būtumėte likęs?
– Nuo pat pradžių nesiplėšiau ir nesidraskiau eiti į šitą postą. Buvau turbūt vienas iš tų žmonių, kuris darė tikrai nemažai, jog tame poste būtų tas, kuris yra geriausias treneris, bet taip neįvyko. Priėmiau iššūkį, darbo nepadariau – pasitraukiau. Viskas labai aišku, todėl net nebuvo jokių klausimų. Galvoju, kad ir sėkmės atveju, pasirodymas olimpiadoje man būtų buvęs paskutinis darbas su rinktine.

– O kas tas geriausias? Norėjote matyti Šarūną Jasikevičių?
– O jūs žinote dar kažką geresnio?

– Kadangi esate „Barcelonos“ štabe su Jasikevičiumi, ar jūs konsultavotės su juo dėl pačių rungtynių ir atrankos turnyro?
– Taip.

– Kokia tikimybė, jog Jasikevičius galėtų jus pakeisti rinktinėje?
– Manau, minimali. Kai žaidi 95 rungtynes per sezoną ir dar turi vasarą praleisti su rinktine, ta prasme, jis ne geležinis.

– Ar matote dar kandidatą, kuris galėtų jus pakeisti šiame poste?
– Aišku, visi kalba apie Kazį Maksvytį, Dainių Adomaitį, nuo kurio pasitraukimo dienos sakiau, jog jie nežaidė blogo krepšinio, paprasčiausiai jiems gal kiek nepasisekė. Gal rusai pagaliau paleis Kazį iš tremties ir leis dirbti rinktinėje (šypsosi). Čia jau ne man spręsti ir siūlyti.

– Ar įmanoma Lietuvoje, jog vyrų krepšinio rinktinės treneriu taptų užsienietis?
– Tai nėra nauja praktika ir matote, kas vyksta – žaidėjas per dvi savaites tampa slovėnu. Užsienietis treneris vėlgi nėra naujiena, daugelyje rinktinių treneris yra užsienietis. Jeigu manęs klausiate asmeniškai, aš to nematau.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (29)
Anonimas
greitai ta naujoko sekme pasibaigs ir pamirs visi tuos netyciukus..
2021-07-13
+1
Atsakyti
pulkovskis
Šaras nėra elitinis treneris, jis lkl lygio, nieko jis nelaimėjo nei su Barsa nei su Žalgiriu eurolygoje.
2021-07-12
-1
Atsakyti
Anonimas
su zalgirio biudzetu beveik neimanoma laimet eurolygos. su barca laimejo du galimus titulus is triju...tik metus laiko buvo tuo barcos treneriu jei nepastebejai. nesu dar girdejus,kad kazkoki lkl lygio trenri koks nors eurolygos kluba butu pasikvietes pas save dirbt. tikrai vienas durniausiu komentaru ever
2021-07-12
Atsakyti
Anonimas
Labiausiai patinka kai jūsų dievaitis saras jumis duxina visus
2021-07-12
-1
Atsakyti
Anonimas
koks turi buti imbicilas , kad budamas vyr. treneriu kita ikalbinet. be ambiciju, be noro tobulet, be tikslu.
2021-07-12
-1
Atsakyti
Anonimas
Jis gerai žino savo galimybes ir sugebejimus. Buvo patriotas ir norėjo geriausio varianto Lietuvai. Kas su tuo blogai?
2021-07-12
-1
Atsakyti
zvezda
kodėl straipsnio pavadinime Jasikevičius vadinamas Šaru, o Maskoliūnas ne savo klyčka Makaliūnu?
2021-07-12
-1
Atsakyti
apie ką čia jis?
"Momentais tai pavyko, momentais – ne. Nenoriu lįsti į taktines smulkmenas, galbūt reikėjo taikyti kitokią gynybos taktiką, bet mūsų buvo tokia mintis. Pirmus du kėlinius kažkiek tai pasiteisino, bet faktas, jog ir tada gynyba nebuvo gera – praleisti 52 taškai" Priminkit kiek ten Dončičius įmetė per pirmsu du kėlinius, berods antroj rungtynių dalyje įmetė mažiau...
2021-07-12
+1
Atsakyti
Anonimas
Tu daužtas? Nesidraskiau eit i šita posta? Tu mum paslauga padariai...? Treneris asistentas, nieko kaip vyr treneris nelaimejas. Tu kas Obradovicous,Mesina,Kazlauskas...Man kaip kauniečiui koktu skaityti. Perkrauk smegenis (treneri) norejau riebiau išsireikšt. Bet iš slabotkės kiles, neleidžia mentalitetas ir kultura
2021-07-12
+1
Atsakyti
slabadiniui
O kas ten ta slabotkė kultūros lopšys ir židinys?Daktarų gimtinė berods ir rajonas vėlyvais ldk laikais buvęs išvis prastos reputacijos. O paminėjimas, kad kaunietis čia ką reiškia? Ar čia gal jonavietį Maskoliūna kaip kauniečiu kraštiečiu laikai?
2021-07-12
+1
Atsakyti
UZPISOT STRAIPSNIU PAVADINIMU MADOMS SEKT-TAI DURNELIAI STRAIPSNIO AUTORIAI-PASAKYKIT TAIP AR NE?!
2021-07-12
-1
Atsakyti
tipo treneris
Labiausiai tai blecha patiko jo ta frazyte "nesidraskiau eiti i ta posta". Tai tikiuosi daugiau niekada niekada nebematysime makaliuno jokiame rinktines poste. Vistiek Saras kazkada tures ji atkabint ir is savo komandos, vo tada paziuresim kur makaliunas gali treniruoti nesidraskydamas gaut darbo vieta. O ziurint i ateiti kai visi jaunesni treneriukai atbus po kelis metus rinktineje, nebeliks nieko kito kaip samdytis uzsienieti, nes tiesiog nebebus is ko daugiau rinktis.
2021-07-12
+1
Atsakyti
Anonimas
Paskutine diena Lietuvos krepšiniui bus kai ateis užsienietis..
2021-07-12
-5
Atsakyti
Anonimas
Dieve kokia auka is Maskoliaus, nenorejau, bet pasiaukojau...
2021-07-11
+5
Atsakyti
lol
Na jei prisimenate, tai kai jis buvo isrinktas, tai ir krepsinio pasauly ir visuomenei visi zinojo, kad eina tas, kuris sutiko ir galejo. Kurtis tuo met buvo EL treneris, Kazys negalejo del klubo, Sharas kaip ir aisku. Is Lietuvos pasirinkimo buvo tik Moskoliunas ir visokie klounai kaip Urbonas, kuris isvis nera treneris ar KAirys, kuris sudege su Rytu greiciau, nei tas argentinietis garbanius. Ai dar Sireika ten minejo kazkas :)) Vargu ar senis EL graju mates bent viena siais laikais :)
2021-07-12
-6
Atsakyti
x
Nesuprantu aš to nenoro rinktinės potencialą realizuoti su adekvačiu treneriu. Vėl prasidės eksperimentai su visokiais Kaziais, Vytautais, Aloyzais, Algirdais ar dar nežinia kuom. Gal pagaliau metas nusistatyt tam tikrą kartelę, koks turėtų būti rinktinę treniruoti galinčio trenerio CV. IMHO, šiai dienai tik vienas lietuvis rinktinę treniruoti galėtų, jam ir turėtų būti siūloma prioriteto tvarka, atsisakys - ieškom užsieniečio. Nejaugi dar negana makalavimų?
2021-07-11
Atsakyti
Anonimas
o gal situacija kaip su musu futbolistais: statyk koki nori treneri bet lavonu neprikelsi
2021-07-11
Atsakyti
ee
Neis dar kokius 5 metus,kai laimės pora kart eurolyga kai nebus daugiau ko siekt gal ir ateis..
2021-07-11
-3
Atsakyti
Anonimas
Taip neadekvaciai ir agresyviai nepasitenkinima reiskiantys fanai nenusipelno Saro rinktineje. Jam atejus dauguma keltu nezmoniskus tikslus ir spaudima. To maziausiai reikia Eurolygos top kluba treniruojanciam treneriui.
2021-07-11
+3
Atsakyti
Anonimas
Jeigu musu rinktine butu perpildyta talentais kaip 2003,Saras eitu net pasisokinedamas treniruoti rinktine o dabar reikia pripazint,jad Lietuva nera jau tokia stipri o visi reikalauja rezultato,kam lysti,kad paskui buti apdrabstytas sudais,jis tai supranta
2021-07-11
Atsakyti
che
Šeškus būtų tinkamiausias. Daug trajakų, laisvės.
2021-07-11
+1
Atsakyti
lol
Saras kaip zaidejas uztektinai atidave saves rinktinei. Nereikia dar is jo prasyti kad ir treniruotu. Be to jo stilius nelabai padetu rinktinei su tuo tasku gimdymu ir deriniu realizavimu. NETINKA toks metodas FIBA sistemoje kur nera laiko net surengti normalios treniruotes ciklo. Uztenka trenerio suteikiancio zaidejams laisves, bet sugebancio sustatyt zaidejus gynyboje, parenkanti tinkama komplektacija dvyliktukui ir gebancio motyvuot vyrus kad jie nedrebetu lemiamose rungtynese.
2021-07-11
+3
Atsakyti
Puiku
O dabar įvardink, kuris treneris tą sugebėtų?
2021-07-12
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 29

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.