Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Sėkmingai rungtyniavęs 17-metis Victoras Wembanyama pelnė 22 taškus ir surinko 30 naudingumo balų, tačiau lemiamomis akimirkomis Prancūzijai teko finale laikytis be savo talento.

Likus beveik trims minutėms puolėjas užsidirbo penktą pražangą ir nuo suolo stebėjo dramatišką pabaigą, kai Prancūzija Rygoje 81:83 (19:21, 23:16, 22:22, 17:24) krito prieš JAV devyniolikmečius.

Prancūzams pelnius penkis taškus be atsako, jų atsilikimas likus 29 sekundėms sumažėjo iki dviejų taškų – 81:83.

Kenney Chandleris netaikliai atakavo krepšį likus 6 sekundėms, tačiau amerikiečiai dukart atkovojo kamuolį puolime ir triumfavo Latvijoje apgindami čempionų vardą.

219 cm ūgio Wembanyama buvo arti įspūdingo trigubo dublio, įskaitant blokuotus metimus. Prancūzijos supertalentas per 27 minutes sumetė 22 taškus (5/9 dvit., 1/5 trit., 9/9 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir blokavo 8 metimus.

Jo sąskaitoje – 30 naudingumo balų.

Prancūzas kartu su serbu Nikola Jovičiumi, kanadiečiu Zachu Edey ir amerikiečiais Chetu Holmgrenu bei Jadenu Ivey buvo išrinkti į simbolinį penketuką.

Turnyro MVP tapo 19-metis 215 cm ūgio Holmgrenas, kuris finale pelnė 10 taškų (2/6 dvit., 1/2 trit.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius ir surinko 9 naudingumo balus.

Jo viso turnyro rodikliai per septynerias rungtynes siekė 11,9 taško, 6,1 atkovoto kamuolio, 3,3 rezultatyvaus perdavimo ir 19,3 naudingumo balo per 21,4 minutės.

JAV: Kennethas Loftonas ir Jadenas Ivey – po 16, Adamas Milleris 12, Michaelas Milesas 11 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam.), Chetas Holmgrenas 10.

Prancūzija: Victoras Wembanyana 22 (8 atk. kam., 8 blk.), Louisas Lesmondas 13 (3/7 trit.), Clementas Frischas 12, Rudy Demahis-Ballou 10.