Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Prieš lemiamą kėlinį 21 taško persvara pirmavę Čekijos krepšininkai vos neprisivirė košės per paskutines 10 rungtynių minučių.

Įspūdingą ketvirtį sužaidę Irano žaidėjai likus 70 sekundžių buvo priartėję iki keturių taškų, tačiau Roneno Ginzburgo auklėtiniai galop Tokijo olimpinėse žaidynėse startavo pergalingai 84:78 (25:19, 21:11, 21:16, 17:32).

Irano rinktinė arti stebuklo buvo per ketvirtą kėlinį sumetusi net 32 taškus – daugiau nei per pirmąją dvikovos dalį (30 tšk.).

Iraniečiams pradėjus kvėpuoti čekams į nugaras, pastarieji abukart sėkmingai sužaidė puolime, o likus 21 sekundei, kamuolį perėmė Janas Vesely ir Čekija finišavo pergalingai.

Irano komandos žvaigždė 36-erių Hamedas Haddadi sumetė 15 taškų (5/9 dvit., 5/8 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą, bet dvikovos nebaigė dėl pasiekto pražangų limito.

Jis suklydo 4 kartus, antras rezultatyviausias ekipos žaidėjas Mohammadas Jamshidijafarabadi, pelnęs 16 taškų, prarado 7 kamuolius, o bendrai visa Irano komanda klydo 21 sykį.

Behnam Yakhchalidehkordi per 36 minutes surinko 23 taškus (7/12 dvit., 2/4 trit., 3/3 baud.).

Čekijos rinkinės vedlys Tomašas Satoransky tragiškai atakavo krepšį iš žaidimo – pataikė vos 2 metimus iš 14 (14,3 proc.) ir surinko 6 taškus.

Atakų organizatorius per 34 minutes atkovojo 8 ir perėmė 5 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir 6 sykius suklydo.

Irano rinktinė: Behnam Yakhchalidehkordi 23, Mohammadas Jamshidijafarabadi 16, Hamedas Haddadi 15 (10 atk. kam.).

Čekijos rinktinė: Patrikas Auda 16, Blake'as Schilbas 14, Janas Vesely 11 (7 atk. kam.).