Nuotr.: FIBA

Kevinas Durantas tapo rezultatyviausiu visų laikų JAV (2-1) rinktinės žaidėju, o jo vedami amerikiečiai A grupės kovas užbaigė pergale prieš Čekiją – 119:84 (18:25, 29:18, 35:17, 37:24).

Fotogalerija

Šis laimėjimas Greggo Popovichiaus auklėtiniams užtikrino geriausios antros grupės komandos vardą, garantuojantį patekimą į pirmą pajėgumo krepšelį prieš ketvirtfinalį.

Tuo metu Čekijai turnyras baigtas – jų taškų santykis dar prieš Japonijos ir Argentinos susitikimą yra blogesnis, nei rytoj žaidžiančių rinktinių. Šios komandos tarpusavyje išsiaiškins, kas žengs į ketvirtfinalį, dėl kurio jau taip pat rami Vokietija.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Čekija (19:9), kuri ir laimėjo pirmąjį ketvirtį (25:18), tačiau Duranto užkurta JAV dar iki pertraukos išsiveržė į priekį – 47:43.

Po vieno iš savo tritaškių Durantas užfiksavo istorinį pasiekimą – aplenkė Carmelo Anthony ir tapo rezultatyviausiu visų laikų JAV rinktinės krepšininku.

Po pertraukos čekai dar kurį laiką bandė priešintis, tačiau amerikiečiai ketvirtį užbaigė spurtu 19:4 (82:60), o paskutiniame ketvirtyje triuškinamą pranašumą dar ir padidino.

Antrąją rungtynių dalį JAV krepšininkai laimėjo 72:41, o iš viso mače pataikė 20 tritaškių iš 42 bandymų (48 proc.).

Rezultatyviausiu rungtynių žaidėju tapo ketvirtajame kėlinyje 17 taškų įmetęs Jaysonas Tatumas. Iš viso puolėjas per 24 minutes įmetė 27 taškus (5/6 dvit., 5/10 trit., 2/3 baud.).

Į istoriją savo pavardę įrašęs Durantas aikštėje praleido 28 minutes ir per jas pasižymėjo 23 taškais (4/4 dvit., 4/7 trit., 3/4 baud.), 8 atkovotais kamuoliais, 6 rezultatyviais perdavimais ir 32 naudingumo balais.

JAV: Jaysonas Tatumas 27 (5/6 dvit., 5/10 trit., 2 blok.), Kevinas Durantas 23 (4/4 dvit., 4/7 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd., 32 naud.), Zachas LaVine'as 13 (3/5 trit., 5 rez. perd.), Jrue Holiday 11 (4/5 dvit., 3 per. kam.), JaVale'as McGee 10 (4/4 dvit.), Damianas Lillardas (2/8 trit.), Khrisas Middletonas (2/4 trit.), Draymondas Greenas (2/2 trit.) po 8.

Čekija: Blake'as Schilbas 17 (5/6 trit., 5 atk. kam., 5 kld.), Ondrejus Balvinas 15 (6/8 dvit.), Janas Vesely 13 (5/10 dvit., 4 rez. perd.), Tomašas Satoransky 12 (5/10 dvit., 6 atk. kam., 8 rez. perd.).