Nuotr.: FIBA

Įspūdingą spurtą ketvirtajame kėlinyje surengusi Slovėnijos rinktinė su Luka Dončičiumi priešakyje pasiekė olimpinių žaidynių pusfinalį. Olimpiadoje debiutuojantys slovėnai pirmajame ketvirtfinalyje 94:70 (25:14, 19:23, 22:17, 28:16) sutriuškino Vokietiją ir atsidūrė tarp keturių stipriausių ekipų.

Fotogalerija

Pusfinalyje Slovėnija žais su Prancūzijos ir Italijos poros nugalėtoja. Šių komandų mačas įvyks šiandien 11.20 val.

Pusfinalio etapas vyks ketvirtadienį.

Nugalėtojams Dončičius per 33 minutes pelnė 20 taškų (6/11 dvit., 2/7 trit., 2/2 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 11 rezultatyvių perdavimų bei surinko 26 naudingumo balus.

„Luka yra toks talentingas... Aš tiesiog stengiuosi pasitraukti jam iš kelio, o kartais, kai jis perduoda kamuolį, tiesiog parodo vietą, kur turiu būti. Pramečiau kelis metimus po jo perdavimų, nes tiesiog nebuvau pasiruošęs. Turiu gerą laiką čia ir mes tikime savo jėgomis“, – po mačo teigė Mike'as Tobey.

Po pirmųjų dviejų kėlinių Dončičius turėjo 6 taškus ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Vis dėlto Vokietijos rinktinės strategas Henrikas Rodlas duoklę atidavė Dončičiaus pagalbininkams ir tam pačiam Tobey.

„Jie turi vieną geriausių pasaulio žaidėjų, bet jis nėra vienišas, – kalbėjo strategas. – Šie vyrukai puikiai atakuoja iš toli, esu sužavėtas Mike'u Tobey, jis žaidžia labai gerai. Taip pat buvau nustebintas jų gynybos. Slovėnai buvo labai fiziški ir tik kelis kartus galėjome išmesti laisvus metimus.“

Iki mačo pabaigos likus septynioms minutėms Slovėnija buvo įgijusi 11 taškų persvarą (71:60), o tuomet greitai išsprendė rungtynių likimą.

Klemenas Prepeličius pataikė du tritaškius, Zoranas Dragičius pridėjo dvitaškį, Luka Dončičius pasižymėjo iš toli ir likus penkioms minutėms Slovėnija susikrovė 19 taškų pranašumą (82:63).

Rezultatyvūs perdavimai 4

Likus kiek mažiau nei 4 žaidimo minutėms Dončičius jau galėjo prisėsti ant suolo – užsikūrusi Slovėnija turėjo 21 taško persvarą (84:63), kuri buvo išlaikyta iki mačo pabaigos.

Prepeličius visus tris savo tritaškius pataikė ketvirtajame kėlinyje. Iš viso Slovėnija per ketvirtąjį kėlinį pataikė 6 tritaškius. Du pridėjo Zoranas Dragičius, vieną – Dončičius.

Nugalėtojų komandoje idealias rungtynes sužaidė Zoranas Dragičius. Gynėjas per 29 minutes įmetė 27 taškus (6/6 dvit., 5/7 trit.), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 37 naudingumo balus.

Gorano Dragičiaus reakcija į brolio Zorano žaidimą:

Vokiečių gretose Kauno „Žalgirio“ naujokas Nielsas Giffey buvo vienas rezultatyviausių. Jis per 20 minučių surinko 10 taškų (1/1 dvit., 2/7 trit., 2/4 baudų), atkovojo 1 kamuolį, 5 sykius prasižengė, dukart suklydo bei surinko 2 naudingumo balus.

„Daug kalbame apie Slovėnijos puolimą, bet jie buvo įspūdingi gynyboje. Jie mus spaudė per visą aikštelę ir iš jų pamatėme tokią gynybą, kokios nematėme per visą turnyrą. Tai mus išmušė iš ritmo ir negalėjome susikurti tų dalykų, kurios anksčiau atlikdavome lengvai“, – pasakojo Giffey.

Vokietijos rinktinė olimpinėse žaidynėse dalyvavo šeštąjį kartą, tačiau ji nė sykio neperžengė ketvirtfinalio barjero.

Pirmąjį kėlinį 25:14 laimėjo Slovėnija, bet antrąjį ketvirtį Vokietija pradėjo spurtu 18:6 ir išsiveržė į priekį 32:31. Iki ketvirtojo kėlinio didžiausia Slovėnijos persvara buvo 14 taškų, kuri kelis kartus buvo susikrauta trečiajame ketvirtyje.

Slovėnija: Zoranas Dragičius 27 (6/6 dvit., 5/7 trit.), Luka Dončičius 20 (6/11 dvit., 2/7 trit., 8 atk. kam., 11 rez. perd.), Mike'as Tobey 12 (3/3 dvit., 2/3 trit.), Jaka Blažičius 9.

Vokietija: Maodo Lo 11 (3/6 trit.), Nielsas Giffey 10 (1/1 dvit., 2/7 trit., 2/4 baud.), Moritzas Wagneris (5 kld.) ir Isaac Bonga po 9.