Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix
Nuotr. USA Today Sports-Scanpix

Praėjusią savaitę praūžė kasmetinė NBA naujokų birža – vienas laukiamiausių tarpsezonio krepšinio renginių už Atlanto. Detroito „Pistons“ komandai nepriėmus netikėtų sprendimų ir pirmuoju šaukimu pasirinkus 19-metį įžaidėją Cade‘ą Cunninghamą, „The Athletic“ pateikė istoriją apie naująjį Mičigano valstijos klubo veidą.

Jaunasis talentas buvo JAV numylėtinis per visą šių metų naujokų biržos procesą – 203 cm ūgio taškų rinkimo mašina su puikiu aikštės matymu jau seniai puikavosi ant 2021 m. naujokų biržai skirtų plakatų. Būtų buvęs išties stebinantis „Pistons“ ėjimas, jei Cade‘o vardas nebūtų ištartas pirmasis Bruklino „Barclays Center“ arenoje.

„Žinau, kokia didelė atsakomybė slegia, kai tave pasirenka pirmuoju šaukimu, – teigė Cunninghamas. – Žinau, kokią atsakomybę ant pečių miestas užkraus vaikinui, kurį komanda pasikvietė pirmu numeriu. Aš daugiau nei pasiruošęs priimti spaudimą, imtis darbų ir pabandyti atnešti sėkmę Detroito miestui.“

Likus kelioms dienoms iki naujokų biržos, vis labiau buvo tikima, kad „Pistons“ iškeis turimą aukščiausią šaukimą, pasikviesdami du žaidėjus – gynėją Jaleną Greeną (2 šaukimas, „Rockets“) ir aukštaūgį Evaną Moobley (3 šaukimas, „Cavaliers“). Vidinės diskusijos dėl to, kokį sprendimą priimti, persikėlė į naujokų biržos dieną, kai „Pistons“ organizacija susirinko galutinai apsispręsti.

Cunninghamo galimybių lubos – itin aukštos. Be kita ko, jos nuolat kyla ir atrodo, jog nesiruošia sustoti. NBA klubai trokšta savo gretose turėti 203 cm ūgio įžaidėjus, kurie gali organizuoti atakas ar žaisti be kamuolio.

NBA labai nori metimų iš tritaškio zonos, kuriuos Cunninghamas leido vieną po kito per savo vienintelį sezoną NCAA Oklahomos valstybinio universiteto komandoje. Be to, jis gali gintis. Vyšnia ant torto yra puiki jaunuolio asmenybė. Tuo įsitikino ir generalinis „Pistons“ vadybininkas Troy Weaveris per laikotarpį iki biržos pradžios, narstydamas Cade‘ą po kaulelį.

Detroito ekipa ne tik bando pakilti iš dugno ir virsti laiminčia organizacija. Klubas siekia tai padaryti su gero charakterio krepšininkais, o Cunninghamas atitinka „Pistons“ filosofiją.

Be visų pasiekimų krepšinio aikštelėje, atletas yra tėtis šeimyniniame gyvenime. Pasak jo aplinkos žmonių, tėvystė išugdė visai kitą sportininko atsakomybės lygį. Cunninghamas tėvu tapo būdamas 17-os metų, o dvejų metų amžiaus dukra Riley – didžiausia krepšininko motyvacija. Riley privertė jį subręsti ir sutelkti dėmesį į gyvenimą už krepšinio ribų.

„Visiems, kurie susilaukia pirmagimio, manau, tai šiek tiek yra baisu, – sakė gynėjas. – Aš buvau jaunas, mokiausi vidurinėje mokykloje, buvo krūva skirtingų dalykų. Vaiko gimimas pakeitė požiūrį į gyvenimą. Tai peraugo į motyvaciją, padarysiu viską dėl savo dukros. Ji yra viskas. Ji tarsi laimės pluoštas dvejų metų kūne. Aš noriu, kad ji užaugtų ir pamatytų, ką jos tėtis padarė dėl jos ir ką sunkus darbas gali suteikti gyvenime.“

Cunninghamas propaguoja veganizmą. Eksperimentiniais tikslais jis veganu tapo vidurinėje mokykloje, kadangi norėjo pamatyti, kaip mitybos pokyčiai paveiks jo kūną ir pasirodymus krepšinio aikštelėje. Teigiami rezultatai paskatino žaidėją rinktis augalinę mitybą nuolatos.

Aš tiesiog norėjau išbandyti kažką naujo savo kūnui ir pažiūrėti, kaip jis reaguoja į pokyčius. Pirmą kartą veganizmą išbandžiau dvi savaites, – sakė devyniolikmetis krepšininkas.

Kiek vėliau, pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionate Graikijoje, Cunninghamas kasdien valgydavo nesveiką maistą, tačiau greitai pakeitė požiūrį į gyvulinės kilmės produktus.

Mes nebuvome pripratę prie maisto, kurį gavome ten. Tad aš vėl pradėjau valgyti mėsainius ir kitus dalykus, bet toje kelionėje aš pasakiau sau: grįžtu prie veganizmo ir laikausi jo“, – prisiminė atletas.

Kai tik Cade’o vardas buvo oficialiai paskelbtas NBA komisaro Adamo Silverio, Cunninghamas iš karto tapo ne tik Detroito krepšinio, bet galimai ir viso Detroito sporto veidu. Miestas yra išalkęs pergalių. „Pistons“ pirmojo NBA naujokų biržos šaukimo neturėjo 51 metus, nuo 1970, kai buvo pakviestas Bobas Lanieras.

Praėjusį sezoną „Pistons“ patraukė Detroito gyventojų dėmesį su jauna komanda, nepaisant Mičigano valstijos ekipos prastų rezultatų per pastaruosius kelis metus.

Jaunatviška ekipa žaidė geriau nei rodė jų pergalių ir pralaimėjimų santykis. Cunninghamas prisijungs prie komandos branduolio, kurį sudaro Jerami Grantas, Isaiah Stewartas, Killianas Hayesas ir Saddiqas Bey. Šis žaidėjų junginys bandys sugrąžinti „Pistons“ krepšinį ten, kur jis buvo geriausiais laikais.

Dalis Cunninghamo žavesio slypi tame, jog jis gali sklandžiai įsilieti į bet kurią NBA komandą su savo dydžiu bei universaliu įgūdžių paketu. Jei reikia, kad jis vadovautų atakoms, jis gali tai padaryti. Jei reikia, jog žaistų situacijose be kamuolio, jis pajėgus daryti ir tai.

Kai kurie abejoja tuo, ar jis tinka šalia Killiano Hayeso, kuris buvo septintasis šaukimas 2020 m. naujokų biržoje. Visgi dabartinėje padėtyje neatrodo, kad jie maišytų vienas kitam. Hayesas – besivystantis metikas įžaidėjo pozicijoje, jis gebėtų kurti žaidimą aikštelėje būdamas kartu su Cunninghamu, kaip dar vienas kūrėjas, galintis žaisti su kamuoliu bei atakuoti iš distancijos.

Savo ruožtu Cunninghamas retkarčiais galėtų perimti įžaidėjo vaidmenį į savo rankas bei visiškai valdyti komandos žaidimo gijas tuomet, kai Hayesas atsisės ant suolelio. Norint šiam tandemui pilnai atskleisti savo potencialą, Hayesas turės būti patikimas metikas iš toli.

Manau, kad mano įsiliejimas į komandą labai padės Killianui, kaip ir jis pagelbės man, – sakė Cunninghamas. – Mes vienas nuo kito nuimsime spaudimą, įtampą. Abu esame pajėgūs žaidėjai su kamuoliu ir abudu gebame žaisti be jo.“

Jei šis duetas išnaudos turimą potencialą, palaipsniui tandemas taps labiausiai intriguojančia gynėjų pora perimetre visoje NBA lygoje.

„Cunninghamas yra geras, kūrybingas krepšininkas su kamuoliu, kuris puikiai atlieka klaidinančius judesius, sugebėdamas atitrūkti nuo savo oponentų, – teigė „The Athletic“ jaunųjų žaidėjų apžvalgininkas Samas Vecenie. – Jis žaidžia palaikydamas puikų tempą, bet tuo pačiu neperskuba. Jis yra itin judrus, gali pakeisti bėgimo kryptį su kamuoliu bei išvengiant varžovo. Įstojus į universitetą, jo geriausi įgūdžiai buvo perdavimų skirstymas bei gebėjimas vadovauti komandai. Atstovaudamas aukštajai mokyklai, jis vidutiniškai atlikdavo tik po 3,5 rezultatyvaus perdavimo, bet tai lėmė jo vaidmuo ekipoje.

Jis puikiai mato aikštę ir žaidžia nesavanaudišką krepšinį. Cunninghamas pasižymi greitais ir tiksliais perdavimais viena ranka, jis gali atlikti skersus perdavimus pakeisdamas atakos kryptį bei puikiai perduoti kamuolį aukštaūgiams du prieš du situacijose.

Žaidėjas nėra orientuotas vien tik į taškų rinkimą, krepšininkas gerai kuria progas komandos draugams, kas leidžia ekipai pulti efektyviai. Jis turi gerą supratimą, kada mesti pačiam, o kada į ataką įtraukti komandos draugus.“

Komandos vadovui Weaveriui šis pasirinkimas signalizuoja apie organizacijos krypties pasikeitimą. „Pistons“ klubas su jaunu ir solidžiu branduoliu galėtų siekti patekti į atkrintamąsias.

Toks pasiekimas prilygtų žygdarbiui, todėl būtų keista, jei kas nors iš organizacijos narių tokį tikslą deklaruotų viešai. Detroito komanda realiai pretenduoja į įkrintamąsias, ypatingai tokiu atveju, jeigu Cunninghamas žais taip, kaip daugelis tikisi.

„Pistons“ reikėjo klubo veido, žmogaus, galinčio uždaryti rungtynes pataikytu lemiamu metimu. Cunninghamas gali tai duoti. NCAA atletas buvo vienas geriausių žaidėjų pagal renkamus taškus lemiamomis rungtynių akimirkomis.

Iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms arba mažiau bei tarp komandų esant ne didesniam nei 5 taškų skirtumui, Cunninghamas pataikė 47 baudos metimus iš 50. Palyginimui, „Pistons“ praėjusiame sezone įmetė tik 7 baudas iš 25 tokiais rungtynių momentais. Tai trečias prasčiausias rezultatas per pastarąjį dešimtmetį.

Kylanti žvaigždė yra būtent tai, ko „Pistons“ reikėjo, turint tokius energingus pagalbinius krepšininkus. Jis nuima naštą nuo Hayeso ir Granto, jaunasis talentas yra dar vienas puikus kamuolio skirstytojas ekipoje, galintis parūpinti kamuolį snaiperiui Bey ir du prieš du žaidimą mėgstančiam Isaiah Stewartui.

Cunninghamas pasiekė gyvenimo tikslą tapdamas pirmuoju naujokų biržos šaukimu. „Pistons“ gavo geriausią prizą, kurį tik gali gauti pralaiminti organizacija. Šis komandos papildymas nebūtinai reiškia, jog Detroitas grįžta, bet klubas tikrai tapo viena įdomiausių jaunų NBA komandų artėjančiais metais. Štai, ką gali pakeisti vienas sezonas.

„Aš pažįstu save, žinau komandą ir manau, kad esame pasiruošę šiam iššūkiui, – sakė Cunninghamas. – Kiekvienose rungtynėse esame pasirengę parodyti žmonėms, kad ketiname atkurti „Pistons“ bei grąžinti didybę atgal į Detroitą.“

Komentarai:
Anonimas
Testa pasidarei?!
2021-08-05
Atsakyti
x
Pykina.
2021-08-04
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.