Šeštadienį (03.19) SEB Baltijos krepšinio lygoje (SEB BBL) žaidžiamos ketverios rungtynės. Centrinė turo dvikova vyko Vilniuje, Ekinstos salėje, kur vietos "Sakalai" priėmė Latvijos čempionus - Ventspilio "Ventspils".

"Ventspils" atsirevanšavo vilniečiams

Antrasis susitikimas tarp Latvijos čempionų ir "Sakalų" nė iš tolo nekvepėjo sensacija. "Ventspils" lengvai 108:89 (26:16, 33:24, 25:24, 24:25) įveikė Lino Šalkaus auklėtinius ir atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmajame rate.

Nors šeimininkai keletą pirmųjų minučių sugebėjo kaip lygūs su lygiais kautis su varžovais, nuo penktosios rungtynių minutės "Ventspils" perėmė iniciatyvą ir, pirmojo kėlinio pabaigą bei antrojo pradžią laimėję rezultatu 20:4 įgijo 18 taškų pranašumą (36:18).

Šeimininkai sugebėjo kiek priartėti (24:38), tačiau dar vienas latvių spurtas - šįsyk 8:0, padidino persvarą iki rekordinės - 22 taškų ribos - 24:46. Panašus skirtumas išliko iki pat didžiosios pertraukos.

Antroje rungtynių dalyje šeimininkai keletą kartų buvo blykstelėję (50:64, 78:92), tačiau į kiekvieną jų spurtą latviai atsakydavo taikliais tolimais metimais. Iš viso šioje dvikovoje jie pataikė net 15 tritaškių iš 24.

Laimėję 9 kartą per 13 rungtynių, "Ventspils" išliko trečiojo BBL pirmojo diviziono vietoje. Tuo tarpu "Sakalai" patyrė aštuntą nesėkmę per 14 susitikimų.

Rezultatyviausiai šiose rungtynėse "Sakalų" gretose rungtyniavo Renaldas Seibutis ir Steponas Babrauskas, pelnę po 20 taškų. Latviams Aigaras Vitolas pelnė 26 taškus, pataikęs visus 6 tolimus metimus.

"Neptūnas" nesugebėjo pasipriešinti "Žalgiriui"

Klaipėdoje vietos "Neptūno" krepšininkai savo aikštėje priėmė pirmajame rate juos nuskriaudusį Kauno "Žalgirio" klubą, kuris į uostamiestį atvyko be dviejų legionierių – Roberto Packo ir Tanokos Beardo. Kauno "Žalgiris" nesunkiai įveikė Klaipėdos "Neptūną", rezultatu 98:77 (28:17, 27:15, 16:23, 27:22).

Susitikimas prasidėjo greitu abiejų ekipų žaidimų, kuris kiek sėkmingiau klostėsi svečiams iš Kauno. Po pirmų dešimties minučių "Neptūno" deficitas jau siekė 11 taškų (17:28). Panašiai įvykiai klostėsi ir antrajame kėlinyje, kuriame skirtumas padvigubėjo - 32:55.

Po didžiosios pertraukos "Žalgirio" žaidėjai kiek atsipalaidavo ir į pabaigą artėjant trečiajam kėliniui, leido varžovams sumažinti atsilikimą iki 16 taškų. Vis dėlto paskutiniajame ketvirtye rungtynių vairas priklausė žalgiriečiams, kurie iškovojo 14-ą pergalę iš tiek pat galimų.

"Žalgirio" gretose Mindaugas Timinskas įmetė 21 tašką, 16 pridėjo Ainaras Bagatskis, 15 - Paulius Jankūnas, 13 Dainius Šalenga, 12 - Darjušas Lavrinovičius.

"Lietuvos rytas" sutriuškino Tartu "Rock" krepšininkus

Vilniuje "Lietuvos rytas" savo aikštėje susitiko su Estų Tartu "Rock" žaidėjais, kuriuos pirmajame tarpusavio mače buvo įveikę 26 taškų skirtumu. Rungtynes po itin lengvos kovos laimėjo Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai rezultatu 107:57 (28:18, 26:11, 27:10, 26:18).

Sėkmingai susitikimą pradėję aikštės šeimininkai, nuo pirmosios mačo minutės pradėjo didinti skirtumą, kuris sužaidus du ketvirčius jau siekė 25 taškus (54:29).

Daugiausiai jaunais krepšininkais besirėmęs "Lietuvos rytas" nemažino tempo ir trečiajame ketvirtyje, per kurį varžovų deficitas padidėjo dar 17 taškų. Paskutiniajame kėlinyje, aikštės šeimininkai dar padidino skirtumą, ir iškovojo jau 12 pergalę, kuri leidžia išlikti antroje turnyrinės lentelės vietoje.

Rezultatyviausias pergalę iškovojusių gretose buvo Tomas Delininkaitis, pelnęs 20 taškų (4/6 tritaškių). Andrius Šležas pridėjo 15, Rolandas Jarutis - 14, o Povilas Čiukinas (7 atk. kam.) bei Saulius Kuzminskas (6 atk. kam.) po 12 taškų.

Svečiams Augenijus Vaškys įmetė 16 taškų.

Rygos "Barons-LU" - Valmieros "Valmieras piens" 79:83 (19:15, 14:29, 23:16, 23:23)

2005-03-20 11:13
vat,kad rytas taip su Pamesa+50:)
2005-03-19 18:44
Gecevicius siaip sia vasara jau treniravosi su Rytu. Dar keli metukai ir bus ojojoj
2005-03-19 18:00
Seibutis, babrauskas, gecevicius, va situos palik sakaluose dar 2 metams ir lietuvoj 3vieta bus. Geri zaidejai, ypac patiko gecevicius, 16 metu ir taip drasiai losia. Na o salkus sireikiskai sutreniravo su savo zona
2005-03-19 17:56