Europos jaunimo čempionatas: penktoji diena

2005-07-12 15:17
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas, Čechovas

Maskvos srityje Čechove (Rusija) vykstančiame Europos jaunimo vaikinų krepšinio čempionate prasidėjo antrojo etapo varžybos, kuriose ekipos kovoja dėl 1-8 ir 9-16 vietų.

Lioras Eliyahu (su kamuoliu) ir vėl buvo naudingiausias savo komandoje
Nuotr. FIBA Europe
E grupė:

Graikija - Izraelis 51:60 (14:14, 14:20, 18:18, 5:8).

Vieni pirmenybių favoritų, pirmajame varžybų etape triuškinę savo varžovus antradienį (07.12) patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Susitikimo pradžia buvo permaininga - mačą geriau pradėjo žydai, kurie pirmavo 10:3, 14:7, tačiau laimėję atkarpą 9:0, Graikijos krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai (16:14).

Antrajame ketvirtyje Izraelio rinktinei pavyko įgyti 6 taškų pranašumą, kurį žydai išlaikė iki mačo pabaigos.

Graikija: Thrasyvoulosas Sfeikosas 12, Igoras Miloševitsas 11, Christosas Papanikolau 11.

Izraelis: Lioras Eliyahu 20 (7 atk. kam.), Eladas Eliyahu 15.

Italija - Rusija 72:76 (21:19, 23:11, 20:24, 8:22).

Italijos krepšininkai vos nepateikė pirmosios didelės staigmenos ketvirtfinalių etape. Jie aikštelės šeimininkei Rusijos rinktinei pralaimėjo tik susitikimo pabaigoje.

Rungtynes italai pradėjo puikiai - po keturių iš eilės tritaškių pirmavo 12:3, tačiau rusams pavyko atsigauti ir išlyginti rezultatą. Antras Italijos jaunimo rinktinės spurtas buvo daug sėkmingesnis - laimėję atkarpą 17:0, jie įgijo solidžią persvarą (33:19), kurią trečiojo kėlinuko pradžioje padidino iki 21 taško. Vis dėlto vėliau Italijos krepšininkams nebeužteko jėgų ir Rusijos rinktinė, aktyviai palaikoma pusantro tūkstančio gerbėjų, pasivijo ir aplenkė įsibėgėjusius italus.

Beje, šios rungtynės dėl incidento vėlavo apie 10 minučių. Rusas Nikita Shabalkinas per apšilimą sulaužė krepšio konstrukciją ir pakeitimas šiek tiek užtruko.

Po rungtynių vyriausiasis Italijos rinktinės treneris Fabricio Fratesas tinklapiui "BasketNews.lt" teigė, kad jo komanda negalėjo tokio žaidimo lygio išlaikyti visas 40 minučių: "Pirmuosius du kėlinukus sužaidėme beveik idealiai, tačiau tokią žaidimo spartą išlaikyti visas 40 minučių buvo neimanoma. Rusijos krepšininkai po pertraukos ėmė naudoti zonine gynyba, o mūsų krepšininkus tai išmušė iš vėžių. Tikiuosi, kad per likusius du mačus pademonstruosime gerą žaidimą".

Italija: Marco Belinelli - 24, Michele Antonutis 13, Giovannis Fattoris - 11.

Rusija: Vitalijus Fridzonas 18, Antonas Ponkrašovas 12 (9 atk. kam.), Andrėjus Komarovskis 11, Nikita Šabalkinas 11 (8 atk. kam.), Dimitrijus Sokolovas 10, Egoras Vyaltsevas 10.

F grupė:

Latvija - Serbija ir Juodkalnija 53:73 (20:24, 8:13, 10:13, 15:23).

Susitikimo pradžioje Latvijos krepšininkai buvo įgiję 6 taškų pranašumą, tačiau netrukus serbai perėmė iniciatyvą, išlygino ir persvėrė rezultatą bei kiekviename ketvirtyje jį padidindavo, kol mačo pabaigoje skirtumas tarp komandų pasiekė 23 taškus.

U.Tripkovičius mače su Latvija buvo rezultatyviausias serbų gretose
Šis susitikimas ypač nesėkmingai susiklostė Latvijos rinktinės lyderiui ir rezultatyviausiam pirmojo etapo pirmenybių krepšininkui vidurio puolėjui Kasparui Bėrziniui. Jis per 31 aikštelėje praleistą minutę įmetė vos 2 taškus (1/7 dvitaškių, 0/4 tritaškių) ir aikštelę paliko dėl 5 pražangų limito. Tiesa, „centras" po krepšiais sugriebė 11 kamuolių, tačiau latviams ypač trūko jo pelnomų taškų.

Beje, trečiojo ketvirčio pradžioje, bandydamas ištraukti į užribį beišlekiantį kamuolį, K.Bėrzinis „užskrido" ant rungtynių statistiką nešiojamais kompiuteriais fiksuojančių moterų, kurių stalelis nuo aikštelės nutolęs per 4 metrus.

Kol medicinos darbuotojai vienai darbuotojai suteikė trumpą pagalbą, rungtynės kelioms minutėms buvo sustabdytos.

Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkai laimėję pirmąsias grupės rungtynes rytoj susitiks su lietuviais, o latviai išmėgins jėgas su Prancūzijos rinktine, kuri šiandien 18 val. žais su Lietuvos rinktine. Tiesioginis šių rungtynių rezultatas ir komentarai tiesiai iš varžybų arenos tik "BasketNews.lt" tinklapyje.

Latvija: Maris Gulbis 16 taškų, Agnis Cavaras 10, Juris Patmalniekas 10.

Serbija ir Juodkalnija: Urosas Tripkovičius 17, Nikola Pekovičius 16 (11 atkovotų kamuolių), Luka Bogdanovičius 14.

G grupė:

Ukraina - Turkija 59:68 (8:16, 11:15, 23:14, 17:23).

Turkijos rinktinės žaidėjai daug sėkmingiau pradėjo šias rungtynes ir po dviejų ketvirčių pirmavo jau 12 taškų skirtumu, tačiau trečiajame kėlinuke ukrainiečiams pavyko sumažinti skirtumą iki 3 taškų. Vis dėlto lemiamam spurtui jiems nebeužteko jėgų ir turkai laimėjo susitikimą.

Ukraina: Dimitrijus Dyatlovskis 11.

Turkija: Baris Ermis 20 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Serhatas Cetinas 11, Semihas Erdenas 11 (11 atk. kam.), Yunusas Cankaya 10.

Čekija – Kroatija 56:72 (14:16, 10:19, 19:13, 13:24).

Ketvirtąją paskutiniojo kėlinuko minutę komandas skyrė vos vienas taškas (50:49 kroatų naudai), tačiau lemiamomis akimirkomis Kroatijos rinktinė įrodė savo pranašumą.

Čekija: Davidas Steffelis 23 (7 atk. kam.), Pavelas Pumprla 13.

Kroatija: Damiras Markota 17 (15 atk. kam., 2 blk.), Jure Laličius 14, Hrvoje Kovaševičius 12, Alanas Trepalovacas 11.

H grupė:

Vokietija – Ispanija 52:73 (14:16, 15:24, 14:18, 9:15).

Vokiečiai varžovams priešintis sugebėjo tik iki antrojo ketvirčio pradžios. Tada jie pralaimėjo kelių minučių atkarpą 0:13 ir rezultatas tapo 20:37 ispanų naudai. Nors po didžiosios pertraukos vokiečiai dar buvo priartėję (33:40), tačiau ispanai neleido suabejoti savo pranašumu.

Vokietija: Flavio Stuckemannas 11, Philippas Zwieneris ir Arminas Willemsenas po 10.

Ispanija: Carlo Suarezas 19 (5/6 tritaškių), Victoras Chuanas Zorrilla 12, Miquelis Feliu Badalis ir Marco Gasolis (8 atk. kam.) po 10.

Baltarusija – Slovėnija 56:74 (18:30, 10:9, 18:13, 10:22).

Pirmąją čempionato dieną nugalėję čekus, baltarusiai pralaimi jau trečią kartą iš eilės. Daugiausia problemų šįkart jiems kėlė 220 cm ūgio Mirza Begičius, beveik surinkęs trigubą dublį – 18 tašką, 11 atkovotų kamuolių ir 7 blokai.

Baltarusija: Jurijus Mishukou ir Aleksandras Pustahvaras po 12, Valerijus Handlinas 11.

Slovėnija: Goranas Dragičius 21, Mirza Begičius 18 (11 atk. kam., 7 blk., 6 kld.), Jure Mocnikas 11 (7 rez. perd.), Janas Rozmanas 10.

2005-07-13 09:07
Sidass, ne trecias, o ketvirtas :))
2005-07-12 17:47
Bet tai rusai malaciai: tokias rungtynes istrauke
2005-07-12 17:34
geras tas berzins, tik ji serbai siandien uz gerkles laike ir nieko daryt neleido
2005-07-12 17:30
Gaila latviu. Sudauze kaip obuolius. Nieko gero is to Berzins, nors ir Unicajoj zaidzia
2005-07-12 16:48
Sidass: vokieciai buvo per kelini 2 taskus imete:)
o italai tai gerai rusus dauzo - trajakais kai uzmete, tai pasimete ruseliai. But l.gerai jeigu iskristu.
2005-07-12 16:46
Treciasis kelinys tarp graikijos ir izraelio tikriausiai pats rezultatyviausias visame turnyre...
2005-07-12 15:52
jo Izraelis nustebino, gerai, kad nespejau uz graikus pastatyt :)
2005-07-12 13:54
LKL jaunimas pries Partizano jaunima- kas laimes ? :)
2005-07-12 13:45
Partizano jaunimas tempia serbus si cempionata. Lietuviam sunku bus kovot su serbais, bet tikiuosi mes laimesim...

Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9