Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Tarpsezoniu kardinaliai atsinaujinęs Kauno „Žalgiris“ liko be vieno iš ramsčių, ant kurio laikėsi ne tik žaidimas aikštėje, bet ir komandos nuotaika. 

Marius Grigonis per trejus metus buvo patapęs vienu skambiausių balsų rūbinėje, kurioje tvarka eilę metų – kapitono Pauliaus Jankūno ir Artūro Milaknio rankose.

„Dabar kaip tik darbas vyksta produktyvesnis, nėra papildomo šurmulio, kurį Grigonis sukeldavo, – tinklalapiui BasketNews apie nebesigirdintį Grigonio balsą rūbinėje šypsodamasis kalbėjo Milaknis. – Dabar turbūt tą šurmulį kelia Maskvoje.“

Išvykus Grigoniui, „Žalgiris“ taip pat atsisveikino su dar dviem lietuviais Roku Jokubaičiu ir Martinu Gebenu, o per tarpsezonį susigrąžino žaliai-baltus iki kaulų smegenų – Edgarą Ulanovą ir Mantą Kalnietį. 

Po penkerių metų pargrįžęs Lietuvos rinktinės įžaidėjas rado Jankūną ten pat, kur su juo ir atsisveikino 2016-aisiais, o su Milakniu vėl kartu „Žalgiryje“ žais pirmąkart nuo 2011-2012 m. sezono.

Rinktinėje šį trijulė 2015 m. laimėjo Europos čempionato sidabrą.

Tuo metu Ulanovą Milaknis vėl sutiko po metų pertraukos, kai žalgirietis 2020-2021 m. sezone gynė Stambulo „Fenerbahče“ garbę.

„Vienas didžių lietuvių (Marius Grigonis – aut. past.) paliko mus, tad smagu, jog kiti du sugrįžo, – tinklalapiui BasketNews sakė Milaknis. – Mantas buvo daug metų nematytas ir negirdėtas. Rūbinėje visada buvo smagu, bet dabar joje dar smagiau. Džiugu dėl abiejų, kad sugrįžo, ir net neabejoju, jog mums padės tiek LKL, tiek Eurolygoje.“

Abu naujai grįžę krepšininkai netruko atrasti savo vietą rūbinėje, o Milaknis su Jankūnu ilgametį draugą Kalnietį priėmė šalia savęs – kairiajame persirengimo kambario kampe. 

Neskaičiuojant 2007-2008 m. Eurolygoje per dvejas rungtynes sužaistų 5 minučių, 35-erių Milaknis stipriausiame Senojo žemyno turnyre žais dvyliktus metus. 

Praėjusį sezoną snaiperį pristabdė kirkšnies trauma, tačiau, kaip krepšininkas tikino tinklalapiui BasketNews, vasarą pavyko išsigydyti sveikatos problemas ir į pasiruošimą 2021-2022 m. kovoms žengti sveikam.

– Mantas Kalnietis įsikūrė rūbinės kampelyje šalia jūsų ir Pauliaus Jankūno. Mantas iškart buvo priimtas į rūbinės tarybą ar visgi dar reikės pereinamojo laikotarpio?
– Nežinau, reikia klausti kapitono (šypsosi). Na, visi esame lygūs ir nėra kažkokio kampelio. Visi gali pasakyti savo žodį, bet, aišku, mes priimsime sprendimą (juokiasi). Viskas tvarkoje dėl Manto, nereikės nieko daryti papildomai.

– Vieno skambaus balso rūbinėje nebėra – išvyko Grigonis. Kiek dabar keista be to balso, kuris palaikydavo nuotaiką komandoje?
– Dabar kaip tik darbas vyksta produktyvesnis, nėra papildomo šurmulio, kurį Grigonis sukeldavo (šypsosi). Dabar turbūt tą šurmulį kelia Maskvoje. Bet viskas gerai – vieni išeina, kiti ateina. Visų išeinančių trūks, bet ateinantys papildo. Kiekvienais metais taip yra „Žalgiryje“. Kaip sakoma, gera vieta neliks neužpildyta.

– Mariui teko toks netradicinis debiutas Maskvos CSKA komandoje, žaidžiant su šachtininkų komanda. Galbūt matėte, kaip jam sekėsi, ir pasveikinote?
– Dar nespėjau, bet buvo keista skaitant. Žinant Marių, jis turėjo nustebti išgirdęs, kad vyks tokios rungtynės (šypsosi). Bet ką jau darysi, reikia atiduoti duoklę rėmėjams ir niekur nepasidėsi, turi žaisti. Dar būtinai paliesime šitą temą, net neabejoju. 

– Kitas dabar jau išvykęs žalgirietis Rokas Jokubaitis išgyveno įvykių kupiną vasarą. Kiek pavyko susekti šio jaunuolio viražus?
– Džiugu už kiekvieną, kuris yra pašaukiamas NBA naujokų biržoje. Nesvarbu, ar dar tik pakvietė, ar iš karto paėmė į NBA, bet džiugu, kad, sakykime, išsipildė dalis svajonės būti pašauktam. Aišku, dar nedebiutavo, bet manau, kad ateis jo laikas, turi tikrai gerą darbo etiką, tikrai puikiai dirbo per visus metus „Žalgiryje“, daug įdėjo į save ir dabar nusipelnė būti pašauktas. Jis yra savo karjeros kalvis, persikėlė į „Barceloną“, kur turbūt mėgins siekti antrosios svajonės dalies – patekti į NBA. Manau, treneris Šarūnas (Jasikevičius – aut. past.) tikrai padės jam tai padaryti.

– Šitas jaunuolis, galima sakyti, augo jūsų akyse. Kokį prisimenate Roką žengiant „Žalgiryje“ vieną laiptelį po kito?
– Atsimenu, kai atėjo pirmą kartą. Jis buvo imlus viskam – dėjosi visas tiek trenerių, tiek žaidėjų išsakytas pastabas ar tai dėl žaidimo organizavimo, ar tai dėl metimo. Būdavo visada imlus šitiems klausimams ir iš tikrųjų turėjo labai gerą darbo etiką. Iš antros komandos ateidavo daug žaidėjų, bet jis vienintelis užsikabino ir liko. Roko darbo etika galbūt buvo panašiausia į Luko, kai ateina ir dirba dvigubai daugiau nei kiti. Manau, Rokas pradės skinti to darbo vaisius anksčiau ar vėliau.

– Kalbant apie „Žalgirio“ sudėtį, komandoje – septyni naujokai, iš kurių du – Mantas ir Edgaras – grįžo atgal į Kauną. Ką vadovybei pavyko pridėti atliktais ėjimais?
– Tikrai pridėjome taiklumo, daug naujokų atėjo su metimu ir iš toliau, ir iš arčiau. Kaip viskas virs kūnu, kaip susiklijuosime ir susižaisime, dar prireiks nemažai laiko. Reikės daug dirbti, kadangi yra nemažai naujokų ir įėjimui į sistemą reikia laiko. Kuo greičiau įeisime, tuo greičiau ateis rezultatas. Praeitais metais visi greitai pagavo sistemą, todėl rezultatas iš pradžių buvo tikrai geras.

– Gynėjų grandį papildė Janis Strelnieks. Koks įspūdis yra susiformavęs apie šį žaidėją?
– Atakuojantis gynėjas, kuris gali pasiūlyti daug – ir gerą pikenrolą, ir metimus. Manau, kad prie naujo mūsų įžaidėjo tikrai dar labiau išplės aikštę. Ankstesniais metais „Žalgiryje“ trūkdavo daugiau metikų. Dabar priešininkų rizikos turės būti pasvertos, nes vienu metu aikštėje gali būti visi metantys žmonės. Tikrai smagu, kad ne tik Janis, bet ir trečios, ir ketvirtos pozicijų žmonės yra aukštu procentu tritaškius metantys žaidėjai. Išplėtus aikštę, automatiškai atsivers didelės erdvėms aukštaūgiams ir įžaidėjams.

– Ar teko pasibandyti metimų serijose su braliuku?
– Ne, kad dar negali sportuoti visu pajėgumu, turi šiokią tokią traumą. Laukiame sugrįžtant. Laukia ilgas sezonas, tad dar visi persimesime ne kartą.

– Kitas skambus „Žalgirio“ pirkinys – Emmanuelis Mudiay. Kiek šitas ėjimas gali būti rizikingas įvertinus aplinkybes, jog žaidėjas nerungtyniavo metus ir pirmąkart išmėgins save Europoje?
– Sunku pasakyti. Visiems reikia laiko, jam taip pat. Manau, treneris kalbėjo ir tikrai pasakė, ko tikisi iš jo, o jis suprato, ką gali gauti pas mus „Žalgiryje“. Neabejotinai bus vienas pagrindinių žaidėjų, kuris užbaiginės užstrigusias atakas. Gerai turėti tokį žmogų, kuris individualiai yra labai stiprus, gerų fizinių duomenų, mato aikštę ir gali sukurti kitiems. Manau, tikrai geras pirkinys, o kiek jis atneš naudos, reikės laukti rungtynių ir žiūrėti, kaip įsipaišo į schemas. Tikiu, kad buvo padaryta gera atranka ir jis tikrai puikiai įsilies į kolektyvą.

Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.