Nuotr.: Ž. Vingelis / BNS
Nuotr. Ž. Vingelis / BNS

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) kovos startuoja jau šį savaitgalį, o kiekvienais metais sezone sulaukiame žaidėjų proveržių, kurie stipriai pasikelia savo vertę ir vasarą pasirašo gerokai solidesnes sutartis.

Martynas Varnas

Martynas  Varnas
Komanda: Šiaulių Šiauliai-7bet
Pozicija: SG, SF
Amžius: 24
Ūgis: 196 cm
Svoris: 86 kg
Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

Praėjusį sezoną galima prisiminti Vaido Kariniausko, Margirio Normanto, Regimanto Minioto ir Kristupo Žemaičio pavyzdžius. Šiemet galime neabejoti, jog sužibs taip pat keli žaidėjai, kuriems artėjantis sezonas taps tramplinu į aukštesnio lygio komandas.

Tinklalapis BasketNews atrinko septynis žaidėjus, iš kurių tikisi proveržio sezono. Į sąrašą nebuvo įtraukti tokie žaidėjai kaip Rokas Gustys, Evaldas Šaulys ar Vytenis Čižauskas, kurie, tikėtina, demonstruos solidų žaidimą, bet jau anksčiau yra sužaidę solidžių sezonų. Taip pat į sąrašą nebuvo traukiami krepšininkai, kurie debiutuos LKL.

Ignas Sargiūnas

Nuotr. Autorius: Ž. Vingelis/BC Prienai

Praėjusį sezoną po karčios patirties NCAA į Lietuvą grįžęs Sargiūnas parodė, jog gali žaisti aukštame lygyje, tačiau dar stokojo stabilumo – 6 mačai, kuomet buvo renkama 16 ir daugiau naudingumo balų, bet 8 pasirodymai, kuomet nebuvo viršyti 2 efektyvumo balai ir visa tai – vos per 21 rungtynes.

Sprendimas likti Prienų klube – sveikintinas. 22-ejų gynėjas jaunoje komandoje bus vienas vyresnių žaidėjų ir čia jam bus numatytas vieno iš lyderių vaidmuo.

Praėjusį sezoną krepšininkas LKL fiksavo 9,5 taško ir 8,3 naudingumo balo vidurkius bei galima praktiškai neabejoti, jog šie rodikliai šiemet bus pagerinti, pagrindinis klausimas – kiek stipriai?

Puikia darbo etika pasižymintis Sargiūnas iš lietuvių išsiskiria savo veržlumu, o taip pat gerai skaito žaidimą ir turi gerą metimą iš distancijos. BasketNews žiniomis, Sargiūno situacija jau praėjusį sezoną domėjosi Vilniaus „Rytas“ ir dabar visos aplinkybės sufleruoja, jog kauniečio laukia proveržio sezonas, kuris leis kilti į aukštesnį lygį.

Rapolas Ivanauskas

Nuotr. BNS

Į šį sąrašą krepšininkas įtrauktas su dideliu avansu, bet „Ryte“ mes nepamatėme absoliučiai jokio Ivanausko veido, todėl norisi tikėti, jog solidžiai NCAA žaidęs lietuvis „Labas GAS“ parodys savo potencialą.

23-ejų Ivanauskas dar yra jaunas ir deda tik pirmuosius žingsnius Europos krepšinyje, todėl natūralu, jog adaptacija užtruko. Draugiškuose mačuose puolėjas yra vienas iš prieniškių lyderių, o tai sufleruoja, jog panašius skaičius matysime ir sezone.

208 cm ūgio krepšininkas Prienuose turėtų žaisti per abi priekinės linijos pozicijas, o jo atletiškumą ir energiją turėtume geriau išvysti tuomet, kai jis turės aiškų ir svarbų vaidmenį komandoje.

Praėjusį sezoną „Ryte“ Ivanauskas per 9 minutes rinko 3 taškų ir 2,6 naudingumo balo vidurkius ir jei reikėtų spėti, artėjančiais metais prognozuočiau bent triskart išaugsiančią statistiką LKL.

Martynas Varnas

Nuotr. Šiaulių klubo nuotr.

Praėjusią vasarą trejų metų sutartį su „Šiauliais“ pasirašęs kaunietis Antano Sireikos komandoje pasitinka antrąjį sezoną ir atrodo, jog yra pasiruošęs tapti vienu iš klubo lyderių.

24-erių šoklusis gynėjas jau praėjusiais metais fiksavo 9,5 taško ir 8,8 naudingumo balo statistiką, o pagreitį įgavo tik sezono pabaigoje, kuomet per paskutines septynerias rungtynes 6 kartus pasiekė dviženklę taškų ribą.

Šį tarpsezonį „Šiauliai“ sudėtį susikomplektavo labai smagiai ir rimtai pretenduoja būti tarp penkių stipriausių lygos komandų, tačiau, nepaisant didelės konkurencijos, Varnas draugiškose rungtynėse stabiliai yra tarp rezultatyviausių ekipos žaidėjų.

Savo laiku vienu perspektyviausių Lietuvos žaidėjų laikytas ir su Rudy Fernandezu lygintas Varnas ilgą laiką nerado sau tinkamos vietos atsiskleisti, bet, panašu, jog Sireikos schemos laisvą krepšinį mėgstančiam Varnui yra tinkamos.

Krepšininkui po Naujų metų sukaks 25-eri ir jei jis dar galvoja apie žaidimą viename iš trijų topinių Europos turnyrų arba persikėlimą į, pavyzdžiui, Ispanijos lygą, artėjantį sezoną privalo sprogti, kas padėtų atsikratyti amžinai perspektyvaus žaidėjo etiketės.

Panagiotis Kalaitzakis

Nuotr. BNS

Praėjusio sezono viduryje iš Kėdainių į Panevėžį persikėlęs graikas paliko gerą įspūdį treneriui Nenadui Čanakui, o tai lėmė Kalaitzakio pratęstą sutartį su „Lietkabeliu“ dar dvejiems metams.

22-ejų puolėjui tai bus jau trečiasis sezonas LKL, o praėjusiais metais Kalaitzakio žaidimas „Nevėžyje-Optibet“, kur jis pelnė po 13,7 taško, darė įspūdį ir sufleravo, jog graikas gali žaisti solidžiai ir gerokai stipresnėje komandoje.

Puikius fizinius duomenis turintis dvimetrinis puolėjas nestokoja drąsos veržiantis ir yra patikimas žaidėjas gynyboje, bet krepšininkui reikia pirmiausia dirbti su sprendimų priėmimu. Kalaitzakis neturi stabilaus metimo iš distancijos, tačiau dažnai piktnaudžiauja tritaškiais.

Kretoje gimęs Kalaitzakis turi visus duomenis Panevėžyje ne tik nukonkuruoti Vytenį Lipkevičių, bet ir ateityje kilti į dar aukštesnio lygio komandą, tačiau prieš tai turi susitvarkyti su psichologija ir tapti stabilesniu krepšininku.

Arnas Beručka

Nuotr. Dominykas Repečka

Vilnietis po metų pertraukos grįžta rungtyniauti į gimtinę ir atrodo, jog pagaliau sulauks šanso garsiai pristatyti savo gebėjimus LKL publikai.

Vienas rezultatyviausių „Pieno žvaigždžių“ krepšininkų pasiruošimo cikle praėjusį sezoną išbandė legionieriaus duoną ir Slovakijos lygoje rinko solidžią statistiką – 18,2 taško, 4,3 atkovoto kamuolio ir 3,5 rezultatyvaus perdavimo.

196 cm ūgio gynėjas praeityje du sezonus praleido Utenos „Juventus“ gretose, tačiau ten daug galimybių pasireikšti negavo. Situacija Pasvalyje turėtų būti kitokia – veržlumu pasižymintis Beručka gali kovoti dėl vietos starto penkete, o ir treneriui Mantui Šerniui imponuoja vilniečio žaidimas.

Nors praktiškai tai bus jau ketvirtasis Beručkos sezonas LKL, šios lygos publika dar realiai nežino tikrųjų jo sugebėjimų, todėl įdomu bus pamatyti, kokiame lygyje iš tiesų gali žaisti pernai užsienyje patirtį kaupęs lietuvis.

Matas Jogėla

Nuotr. BNS

Iš Jogėlos proveržio dauguma tikėjosi jau praėjusį sezoną, todėl jei ne šiemet, tai kada gi daugiau?

23-ejų puolėjas pasitinka ketvirtąjį sezoną LKL ir nors pernai Klaipėdos „Neptūne“ fiksavo 9,6 taško, 4,1 atkovoto kamuolio ir 9,6 naudingumo balo statistiką, tai dar nėra tie skaičiai, kurie atitinka tauragiškio potencialą.

201 cm ūgio puolėjas yra vertinamas dėl savo gebėjimo žaisti per bent tris pozicijas ir nors „Neptūne“ liko Deividas Gailius, Tomas Gaidamavičius Jogėlai aikštėje turėtų atrasti bent po 25 minutes per rungtynes, o visa kita priklausys nuo paties žaidėjo.

Labai daug žadantis buvo Jogėlos debiutinis sezonas uostamiestyje, aplink jį užkėlęs didelius lūkesčius. Vis dėlto laikas bėga ir tauragiškiui norint pakelti savo karjerą į kitą lygį, šiemet reikia imtis lyderio vaidmens ir demonstruoti solidžius dviženklius rodiklius taškų ir naudingumo balų statistikos grafose.

Abramo Canka

Nuotr. BNS

Krasnodaro „Lokomotiv“ paskolintas talentas Kėdainių klube pradės antrąjį sezoną, kur tikimasi, jog šis bus ženkliai sėkmingesnis nei praėjęs.

Italijos krepšinio viltį praėjusį sezoną kamavo įvairios sveikatos problemos ir jam išlaikyti stabilų žaidimą buvo sunku. Jo skaičiai LKL siekė 7 taškus, 3,4 atkovoto kamuolio ir 6,4 naudingumo balo.

Per visas tris perimetro pozicijas galintis žaisti 198 cm ūgio Canka gali priminti Adamą Hangą – daug dalykų aikštėje darantis krepšininkas, su puikiais fiziniais duomenimis ir solidumu gynyboje, tačiau stokojantis tikslumo iš distancijos. Tiesa, 19-mečiui dar taip pat labai reikia dirbti su sprendimų priėmimu, bet tai turėtų ateiti su laiku.

Canka turi milžinišką potencialą ir svarbiausia artėjantį sezoną bus jo sveikata – jei pavyks išvengti traumų, gynėjas LKL turėtų patriukšmauti. Italas nestokos ambicijų sužibėti ir dėl artėjančią vasarą vyksiančios NBA naujokų biržos, kur Cankai matomas šaukimas antrojo rato pabaigoje.

Komentarai:
iš šitų tikimasi proveržio: I.Sargiūnas M.Jogėla P.Danusevičius D.Vilys A.Canka L.Uleckas P.Kalaitzakis S.Jarumbauskas O prie bajerio galima prirašyti T.Pačėsas jaunesnysis XD Įdomu bus į ką pažiūrėt: A.Sylla E.Venskus V.Kozys J.Ramanauskas G.Bergaudas M.Blaževič M.Valinskas A.Adomavičius T.Vaičiūnas J.Paukštė P.Murauskas D.Doualla DANIELIUS Lavrinovičius K.Lukošiūnas A.Plintauskas (bet spėju laikys jį ant suolo kaip Razbadauską praeitais metais, nors Armandas per 1 draugiškas žaidžiant už "Nevėžį" šėrė varžovus mesdamas 6/6 tritaškių.)
2021-09-21
+5
Atsakyti
Escpert
Varnas-fernandez, prajuokino 😁
2021-09-17
-2
Atsakyti
lvl
Sargiunas ir Giedraitis, sitie du pasiautes. Jogela turi daug sansu pramusti. Tokio optimistinio scenarijaus nepiesciau Varnui, kiek metu jau tas pats. Siauliuose, kur yra absoliuti laisve puolime, jokiu stebuklu neparode. Prisiminkit Fridriksona, kuris tapo LKL MVP, ir nepasakyciau, kad labai kazkur pakilo daug..isvaziavo i Belgija $$ uzsidirbt. Varnui butu labai sunku rimtesnej komandoj pas reiklu treneri kaip pvz Canak. Idomu bus stebeti ir Berucka, nes niekas nesuprato, kodel Urbonas ji pramarinavo ant suolo, kai LKL zaide. Ivanauskas dar labai issiziojes, skaiciukus tures, bet komandai naudos is to bus nedaug. O uzsienieciai, kad ir jauni, man nera taip idomu, kaip lietuviai :)
2021-09-17
+6
Atsakyti
W
Noris tikėt,kad Jogėla pradės rodyti solidų žaidimą ir taps Neptūno slaptu ginklu
2021-09-17
Atsakyti
varnas, sargius ir jogela idomiausi variantai. sekmes ir sveikatos siems vyrukams!
2021-09-17
+3
Atsakyti
Anonimas
Sargiunas , Kalaitzakis ,Jogela turi kazkiek potencialo kiti nelabai
2021-09-17
+1
Atsakyti
Is tu kas geriausiai pasirodyts, statyciau pinigus uz Sargiuna, po to gal Varnas ar Kalaitzakis.
2021-09-17
+5
Atsakyti
x
Kaladzakis ir Jogėla man atrodo turi didžiausią potencialą. dar jaunasis Giedraitis stebins. džiugina , kad su graiku pasirašytas dviejų metų kontraktas, ir jis gerai jaučiasi atakuojančio gynėjo vaidmenyje. gal net geriau nei puolėjo.
2021-09-17
+2
Atsakyti
Antanas
kas cia per intelekto nesuzaloti padarai?
2021-09-17
-1
Atsakyti
Jurgis
jogela ir varnas cia kiekvienais metais tokiam sarase
2021-09-17
Atsakyti
A.
Lekšo straipsnius įdomu skaityti. Gera kalbos kultūra, yra žinių ir. svarbu, kad jaučiasi meilė savo darbui.
2021-09-17
+1
Atsakyti
A.
Galėtų Kurtinaitis sugrįžti į LKL. :) Įdomiausia bus gaudyti per kur stebėti nemokamai rungtynes esantiems užsienyje, nes kažkokie idiotai pardavė teises mokamai televizijai.
2021-09-17
-6
Atsakyti
LKL
Tai Apskritai Reikejo apie visas Komandas parasyt paprognozuot
2021-09-17
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.