Europos jaunimo čempionatas: šeštoji diena

2005-07-13 22:17
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas, Čechovas

Čechove vykstančiame Europos jaunimo (gim. 1985 m. ir vėliau) vaikinų krepšinio čempionate staigmeną pateikė Italijos rinktinė, kuri po atkaklios kovos 4 taškų skirtumu įveikė vienus turnyro favoritų Izraelio krepšininkus.

E grupė:

Izraelis Italija 60:64 (17:8, 20:14, 10:22, 13:20).

Nuo pat susitikimo pradžios į priekį išsiveržė Izraelio krepšininkai 17:8. Kai įpusėjus antrajam ketvirčiui žydų persvara pasiekė 16 taškų (37:21), atrodė, kad šių rungtynių nugalėtojas aiškus.

Izraelio krepšininkai net šešis kartus buvo nubausti techninėmis arba nesportinėmis pražangomis
Nuotr. FIBA Europe
Vis dėlto po pertraukos Italijos krepšininkai sujaukė visas kortas. Pradėję sėkmingai gintis ir taikliai atakavę krepšį iš toli jie sumažino skirtumą, o iki rungtynių pabaigos likus dviem minutėms jį išlygino.

Per paskutines dvi mačo minutes ekipos keitėsi netaikliais baudų metimais, tačiau kelis kartus taškus iš po krepšio pelnę italai laimėjo rungtynes.

Beje, Izraelio ekipa gali patekti į istoriją kaip daugiausiai nesportinių ir techninių pražangų gavusi ekipa. Jau per vienas pirmųjų grupės varžybų Izraelio krepšininkai tris kartus buvo bausti nesportinėmis pražangomis. Per šios dienos (07.13) susitikimą su Italijos jaunimo rinktine žydai užsidirbo 3 nesportines ir tiek pat techninių pražangų.

„BasketNews.lt" kalbinti žurnalistai, neprisiminė atvejo, kad komanda taip dažnai būtų baudžiama nesportinėmis ir techninėmis pražangomis.

Izraelis: Lioras Eliyahu 19 (10 atk. kam.), Antonas Karzanovskis 15.

Italija: Luca Lechthaleris 19 (17 atk. kam.), Marco Belinelli 16, Michele Antonutti 11.

Rusija – Graikija 71:50 (18:15, 19:13, 20:8, 14:14).

Vieni turnyro favoritų, Rusijos krepšininkai iškovojo antrą pergalę grupėje ir tapo vienvaldžiais E grupės lyderiais. Visgi vietą pusfinalyje šeimininkams užtikrintų tik pergalė rytojaus dvikovoje su Izraeliu arba italų pralaimėjimas graikams. Jei rusai pralaimėtų, o italai švęstų pergalę, viską lemtų trijų šalių – Rusijos, Izraelio ir Italijos tarpusavio įmestų ir praleistų tašku skirtumas.

Rusija: Nikita Kurbanovas 16 (12 atk. kam., 3 blk.), Nikita Shabalkinas ir Vitalijus Fridzonas po 13, Andrejus Komarovskis 10.

Graikija: Georgios Printezis 21.

F grupė:

Prancūzija  Latvija 56:54 (15:11, 17:12, 15:13, 9:18).

Yannickas Bokolo buvo rezultatyviausias Prancūzijos rinktinėje
Susitikimo pradžioje į priekį išsiveržė prancūzai (9:3, 15:5), tačiau įpusėjus antrajam ketvirčiui latviams pavyko išlyginti santykį (17:17). Po minutės pertraukėlės Prancūzijos ekipa spurtavo 9:0 ir susigrąžino turėtą pranašumą (26:17).

Ketvirtojo kėlinio viduryje Latvijos rinktinė pakilo į lemiamą šturmą. Po rinktinės lyderio K.Bėrzinio dėjimų iš viršaus skirtumas sumažėjo iki 5 taškų (44:49), o vėliau tapo lygus (54:54).

Iki mačo pabaigos likus 19 sekundžių ir Prancūzijos ekipai pirmaujant 2 taškais, prancūzai nepataikė iš patogios padėties, tačiau per likusį laiką latviams nepavyko išlyginti arba persverti rezultato – K.Bėrzinio metimas iš kelių metrų buvo netaiklus, o kamuolį atkovojusio M.Gulbio tolimą metimą prancūzai blokavo.

Antrąjį kartą pralaimėję latviai prarado galimybes patekti tarp keturių stipriausių čempionato ekipų ir po rungtynių su Lietuvos rinktine žais dėl 5-8 vietų.

Prancūzija: Yannickas Bokolo 17.

Latvija: Kasparas Bėrzinis 22 (11 atk. kam., iš jų 8 puolime), Agnis Cavaras 10, Rinaldas Sirsninas 10.

G grupė:

Kroatija Ukraina 90:61 (17:15, 27:13, 31:19, 15:14).

Ukrainiečiai kroatams priešinosi tik pirmąjį susitikimo ketvirtį. Vėliau Kroatijos krepšininkai perėmė iniciatyvą ir antrąjį bei trečiąjį ketvirčius laimėję triuškinama persvara nesunkiai laimėjo mačą bei čempionate kovos dėl 9-12 vietų. Dvejas rungtynes pralaimėję ukrainiečiai rungtyniaus dėl 13-16 vietų.

Kroatija: Krunoslavas Simonas 22, Hrvoje Kovacevičius 13, Damiras Markota 12.

Ukraina: Aleksėjus Pečerovas 13 (7 atk. kam.), Taras Ponomarenka 11 (6 kld.).

Turkija - Čekija 73:65 (15:18, 20:21, 9:8, 15:12, 14:6).

Antrajame čempionato etape Turkijos rinktinė žaidžia kur kas sėkmingiau. Su kamuoliu vienas Turkijos komandos lyderių B.Ermis
Pirmajame Europos pirmenybių mače, kuriame prireikė pratęsimo, Turkijos krepšininkai pasirodė pajėgesni už Lietuvos grupėje, pirmajame varžybų etape, žaidusius čekus.

Visas rungtynes aikštelėje vyko atkakli kova, kurios nugalėtoją pavyko išaiškinti tik per papildomas 5 minutes.

Antrąją pergalę iškovoję turkai žais dėl 9-12, o antrąsias antrojo etapo rungtynes pralaimėję čekai kausis dėl 13-16 vietų.

Turkija: Semihas Erdenas 19 (17 atk. kam.), Baris Ermis 16, Ulugas Kacaniku 10.

Čekija: Pavelas Pumprla 16, Davidas Marekas 13, Andrėjus Pročazka 10.

H grupė:

Slovėnija – Vokietija 76:61 (19:15, 20:15, 11:13, 26:18).

Antrąkart antrajame etape pralaimėję vokiečiai kovos tik dėl 13-16 vietų. Šiame Europos čempionate Vokietijos rinktinė nelaimėjo nė vienų iš penkerių rungtynių. Slovėnų vidurio puolėjas Mirza Begičius antrą dvikovą iš eilės blokavo 7 metimus.

Slovėnija: Zanas Vrecko 18 (8 atk. kam.), Mirza Begičius 14 (8 atk. kam., 7 blk.), Jure Mocnikas 13 (7 rez. perd., 5 atk. kam.), Luka Maroltas ir Blazas Cresnaras po 12.

Vokietija: Phillipas Zwieneris 16 (8 atk. kam.).

Ispanija – Baltarusija 86:56 (17:14, 17:20, 32:9, 20:13).

Ispanai po antrosios pergalės H grupėje užsitikrino vietą varžybose dėl 9-12 vietų. Tuo tarpu baltarusiai pralaimėjo 4 kartą iš eilės.

Ispanija: Marco Gasolis 19 (11 atk. kam.), Miquelis Feliu Badalis 17, Carlo Suarezas ir Ivanas Garcia Casado po 12.

Baltarusija: Aleksandras Pustahvaras 15.

2005-07-13 23:15
To donvito: tikriausiai rusiškai keikiasi. Žydas jis ir Afrikoj žydas.
-3
2005-07-13 18:56
sorry desineje puseje :)
2005-07-13 18:55
aukstai kaireje puseje yra GYVAI. Spauks ant "Vyksta". Tik kiek suprantu basketnews servas nelabai patempia kai daug zmoniu ziuri
2005-07-13 18:44
Kaip paziureti jobana rezultata?
2005-07-13 17:24
Nemoka zydai pralaimeti, nemoka. Panasiai kaip jugai siandien ....
2005-07-13 16:54
buvau uz italus ir dabar dziaugiuosi ju pergale. saunuoliai, susikoncentravo lemiamoms akimirkoms.
2005-07-13 16:14