Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomasis komitetas antradienį nutarė, jog nacionalinę vyrų rinktinę treniruos Kazys Maksvytis, o moterų – Rimantas Grigas. Po posėdžio naujasis LKF prezidentas Vydas Gedvilas ir generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas surengė spaudos konferenciją.

Vykdomojo komiteto posėdyje Balčiūno kandidatūrai dėl LKF generalinio sekretoriaus pozicijos buvo pritarta vienbalsiai.

„Mindaugas turi didelį pasitikėjimą. Dėl trenerių pasirinkimų daugiau kandidatų nebuvo. Rimantas Grigas tapo moterų rinktinės treneriu, jis pristatė savo viziją ir atsakė į klausimus.

Į vyrų rinktinės trenerį taip pat turėjome vieną kandidatą – Kazį Maksvytį. Jis prisistatė nuotoliniu būdu. Noriu pasakyti, kad visi paleidžiamieji raštai yra suderinti. Jokių kliūčių jam atvykti į rinktinę nėra. Kazys taip pat atsakė į visus klausimus ir vienbalsiai buvo pritarta jo kandidatūrai. Galime toliau judėti į priekį“, – įžanginėje kalboje sakė Gedvilas.

Tuo metu Balčiūnas savo komentare papildė, kad jau buvo atlikti pirmieji ėjimai dėl LKF narystės mokesčio sustabdymo.

„Pridėsiu keletą techninių detalių. Buvo pritarta laikinam nario mokesčio mokėjimo sustabdymui. Atrodo, kad nedideli pinigai, tačiau rajone tai lemia daug. Džiaugiuosi vieningu pritarimu, kad laikinai stabdome. Norime koreguoti įstatus, todėl per artimiausią mėnesį šauksime neeilinę konferenciją.

Dėl teisėjų ir komisarų VTB lygoje. Arbitrams rekomenduojame nevykti į Baltarusiją dėl saugumo sumetimų, tačiau komitetas jokių kliūčių nedarys“, – sakė Balčiūnas.

– Ar jau aiškūs Maksvyčio asistentai? – žurnalistai paklausė Gedvilo ir Balčiūno.
– Diskusijos buvo. Jis yra numatęs savo asistentus, bet dar reikia laiko. Jis turėtų juos įvardyti poros dienų laikotarpyje. Štabas bus daug platesnis, Kazys įvardijo, kokių specialistų jam reikia. Maksvytis įvardijo 4-5 pozicijas, tačiau kiek tiksliai bus, nėra svarbu ir problemų sudaryta nebus.

– Kuriam laikui buvo sudaryta sutartis su Maksvyčiu?
– Olimpiniam ciklui, kaip ir įprastai.

– Kokios užduotys keliamos rinktinėms?
– Patekti į finalinius etapus tiek Europos ir pasaulio čempionatuose bei olimpinėse žaidynėse. Tas galioja ir vyrams, ir moterims. Aišku, moterims bus sunkiau. Tol, kol neturėsime moterų Eurolygos komandos, bus sudėtinga.

Treneriui yra nepaprasta sudėtis. Manau, kad su Rimantu Grigu turėsime ilgesnį procesą ir išeiti į aukštesnį lygį reikės daugiau laiko, o formalūs tikslai bus nustatyti kitų metų pavasarį.

– Ar Maksvytis kažką sakė dėl žaidėjų atrankos languose?
– Apie tai nekalbėjome. Tiek trenerių štabas, tiek žaidėjų sąrašas, tikėkimės, bus paskelbtas iki spalio.

– Gal galite plačiau pakomentuoti apie būsimą neeilinę konferenciją?
– Kai kurie įstatai dubliuojasi. Manau, kad iš administracijos pusės bus siūlymas naikinti tam tikras įstaigas. Bus aiškiai nustatyti vykdytojai ir sprendimų priėmėjai. Bandysime subalansuoti santykį.

– Turėjote pokalbius su LKF administracija. Ar buvo priimti tam tikri sprendimai?
– Tai buvo dalykiniai pokalbiai. Konkrečius pokalbius rengsime artimiausiu metu, bet turi būti tęstinumas ir pamatysime, kokias turime galimybes keisti kažką ar ne. Aišku, kad viską organiškai optimizuosime.

Penktadienį vykstame į Klaipėdą ir susitinkame su meru, kur priimsime tam tikrus sprendimus dėl Klaipėdos krepšinio, nes šis miestas yra labai svarbus.

– Ar turite idėjų dėl būsimos LKF būstinės?
– Mane klaidingai informavo (dėl 7 tūkst. eurų per mėnesį siekiančios nuomos). Pagalvojau, kad tai yra sunki našta LKF, bet kai susėdome prie vieno stalo, Arvydas Sabonis su Mindaugo Špoku paaiškino visą situaciją. Jeigu 1,5 tūkst. eurų nuomos suma yra tiesa, tuomet nėra didelio reikalo persikelti.

O patalpas Savanorių prospekte norėtume išnuomoti, kas padėtų padengti kaštus. Manau, kad būsime čia – „Krepšinio namuose“.

– Ar turite žinių, kokiu formatu vyks atrankos varžybos? Ar vėl bus burbulai? Ar turite minčių organizuoti juos Lietuvoje?
– Manau, kad viskas spręsis pagal FIBA rekomendacijas. Šiai dienai ši informacija dar nėra žinoma. Apie tai nebuvo kalbėta ir sprendimo nėra.

– Ar keisis federacijos sporto direktorius?
– Norime dalį funkcijų perduoti trenerių asociacijai. Kvalifikacijos kėlimas, trenerių rengimas ir pan. turėtų perimti trenerių asociacija.

Taip pat moterų krepšinyje bus žmogus, kuris rūpinsis rinktine ir viskuo, kas susiję su moterų krepšiniu. Draskyti nieko nesiruošiame, tiesiog reikia peržiūrėti funkcijų aprašymus.

Vis dėlto nemanome, kad sporto direktoriaus reikia. Ramūnas Butautas atlieka puikų darbą LSU. Decentralizacijos funkcija yra ta, kad stiprinsime tam tikras sistemas ir akademiniame pasaulyje nematau geresnio žmogaus nei Ramūnas Butautas.

 – Ar į moterų lygą grįš Audra Ginelevičienė?
– Tikrai norėsime, kad visi prie krepšinio plėtros galintys prisijungti žmonės tą ir darytų. Kas konkrečiai dėl moterų lygos, ją konkrečiai steigia patys moterų lygos klubai, kurie ir skirs direktorių. Jeigu jų bus toks pasirinkimas (Ginelevičienė), džiaugsimės, jeigu ne – pritarsime.

Norime jau rytoj įsteigti viešąją įstaigą ir perduoti klubams, kurie sakys, kokios pagalbos jiems reikia.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (7)
djgaffer
Kadangi pasikeitė FIBA sistema ir atsirado atrankų langai,tai taip,pirmas tikslas yra patekti į čempionatus.O į juos patekus,tada jau aišku bus keliami tikslai imti medalius.Į EČ jau patekom,bet jis vyks tik už metų,tai dabar juk ir neskelbs tikslų ten,kai neaišku,kas galės žaisti už rinktinę.Tai viskas čia logiškai pasakyta,atsakiau į to komentatoriaus ilgu nicku klausimą.
2021-09-14
+1
Atsakyti
Kalbininkas
Tikėkimės MaSkvytis mus atves iki medalių. Sėkmės ir Grigui.
2021-09-14
Atsakyti
ka
nieko naujo. Maksvytis butu buves treneris, kad ir kokia valdzia butu, nieks nesikeicia. Maksvytis but ir buves vietoj maskoliuno praitais metai, bet jo neisleido. Taip kad nieko naujo. Ziurim toliau
2021-09-14
-4
Atsakyti
Manantis
Pritariu Mindaugui, kuo daugiau VšĮ aplink federacijos struktūrą, tuo lengviau sukontroliuoti fedaracijos finansinius srautus ir optimizuoti jų panaudojimą.
2021-09-14
Atsakyti
Maga patriots vs lefty traitors
oho, tikslai jau tik patekti i ec, pc fi alinius etapus?
2021-09-14
+5
Atsakyti
Tu gal debilas?
taigi jau pakliuvo i europos čempionata, tai kaip pagal tave gali kelt tiksla patekti, debile tu? tikslas patekti i finalinius etapus reiškia kovoti dėl medaliu kai prasideda finaliniai etapai
2021-09-14
-6
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 7

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.