Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Šių metų pradžioje NFL sudarė naują 11 metų trukmės televizijos transliacijų teisių sutartį, kurios vertė 100 mlrd. JAV dolerių. Nors ji įsigalios tik 2023 metais, tikimasi, kad NBA galėtų derėtis dėl panašios vertės sutarties.

Remiantis Jabari Youngu iš CNBC, NBA planuoja pasirašyti naują televizijos transliacijų teisių sutartį, kurios vertė, kaip manoma, bus 75 mlrd. JAV dolerių.

Dabartinis 24 mlrd. JAV dolerių kontraktas baigs galioti po 2024-2025 m. sezono.

Jei naujasis susitarimas pasitvirtintų, tai padėtų NBA drastiškai pakelti algų kepurės dydį. Dabartinės algų kepurės lubos yra 112,4 mln. JAV dolerių, tačiau įsigaliojus naujam transliacijų teisių sandoriui, algų kepurė galėtų padidėti iki maždaug 171 mln. JAV dolerių.

Mortenas Jensenas iš „Forbes“ praneša, kad naujas algų kepurės dydis gerokai padidintų NBA maksimalios sutarties vertę.

„Remiantis algų kepure, kuri iki 2025 metų išaugs iki 171 mln. JAV dolerių, maksimalios 35 procentų vertės sutartis vertė prasidėtų nuo 59,85 mln. JAV dolerių ir per metus didėtų 8 procentais. Per penkerių metų laikotarpį susidaro 347,1 mln. dolerių, o tai yra 9 milijonais dolerių daugiau nei visa 2015 metų algų kepurė“, – teigė Jensenas.

Komentarai:
Skirtumas tarp ispanų ir anglosaksų civilizacijų
euroleague eina priešinga kryptimi. (Ne)klesti ne iš pajamų iš krepšinio, bet kai kur iš oligarchų paramos, kai kur iš mokesčių mokėtojų pašalpų. Jau daugiau 20 metų nesugeba ir nesistengia išsilaikyti iš tiesioginės veiklos. Taip ir bus.
2021-09-22
-3
Atsakyti
ir sitie hipokritai dar verkia kad juos skriaudzia
2021-09-21
+1
Atsakyti
djgaffer
Sutartys kažkokios nenormalios.Senesniais laikais tos sutartys būdavo nepalyginamai mažesnės,tai ir žaidėjai gaudavo tiek,kiek iš tiesų būdavo verti.O dabar suolo galo žaidėjas gauna po 10 mil.į metus vien dėl tų išpūstų algų kepurių.Tiesiog žaidėjų kainos ir kokybės santykis neatitinka realybės,bet tokia jau ta tiesa,tokie laikai atėjo.
2021-09-21
+3
Atsakyti
ziauru
kokie pinigai sukasi sporte, iz transliacijas tiek milijardu, ten tos televizijos kokiu pelnu disponuoja jei gali pasiulyti tokias sutartis
2021-09-21
+1
Atsakyti
gales
gales po keliu metu pasirasinet max vertes kintraktus po 400 lemu 5 metams, ziauru kur sportas eina, kazin kada viskas sprogs
2021-09-21
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.