Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Klaipėdos „Neptūnas“ antrajame kėlinyje artėjo prie 30 taškų persvaros, todėl komandos treneris Tomas Gaidamavičius galėjo imtis malonaus eksperimento – į aikštę išleisti keturis krepšininkus, kuriuos dar visai neseniai pats treniravo dublerių ekipoje.

Tai – Matas Vaitkus, Nojus Mineikis, Klaidas Metrikis ir Dovydas Romančenko. Visi jie 2019-2020 metų sezone žaidė Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komandoje, kurią tuo metu treniravo būtent Gaidamavičius. Iš šio kvarteto vienintelis Metrikis praėjusį sezoną jau atstovavo tik „Neptūnui“.

Prie šio ketvertuko penkete prisijungė Julius Jucikas, o „Neptūnas“ tuomet išlaikė įspūdingą persvarą bei prieš didžiąją pertrauką Jonavos „CBet“ klubą lenkė 25 taškais.

„Smagu, bet buvo daug nerimo, – po rungtynių tinklalapiui BasketNews apie išleistą penketuką sakė Gaidamavičius. – Ateini ir kalbi nuvalkiotą frazę, kad pradėkime nuo nulio... Pernai vieną kartą nuo Prienų nukentėjome, turėjome 23 taškų persvarą ir pralaimėjome rungtynes. Šiemet pasimokėme.“

Trečiajame kėlinyje „Neptūno“ pranašumas perkopė 30 taškų ribą, bet mačo pabaigoje klaipėdiečiai ramūs nebuvo – likus 4 minutėms „CBet“ priartėjo iki 14 taškų. Visgi „Neptūnas“ pirmose KMT rungtynės varžovus iš Jonavos pranoko 89:74.

„Sveikiname klaipėdiečius su pirmąja KMT pergale. Labai ruošėmės šioms rungtynėms, buvome nusiteikę, turėjome didelę koncentraciją, – kalbėjo Gaidamavičius. – Labai vertiname šį varžovą, jie prieš tai labai gerai sužaidė rungtynes su „Žalgiriu“ ir „Dzūkija“. Labai patiko koncentracija, pergalė – superinė. Visgi ketvirtajame kėlinyje padarėme 11 klaidų. Blogai, kad vyrai nemokėjo pasidžiaugti ir išlaikyti tą pačią koncentraciją.“

Trenerių komentarai:

„Neptūnas“ jau pirmajame kėlinyje pirmavo dvigubai – 32:16. Klaipėdiečiams pavyko atlikti puikią „CBet“ komandos analizę?

„Gali būti, kad kažkiek (išskautinome), bet slaptų dalykų neišduosime. Kaip treneris Šeškus sakė, jie dzūkams padarė aferą, tai mes šiandien jiems aferą padarėme. Tik nesakysime kokią“, – teigė „Neptūno“ vairininkas.

„Neptūnas“ užtikrintą pergalę pasiekė ir be savo kapitono Martyno Mažeikos. Jis antradienį per treniruotę smarkiai susitrenkė kojos pirštą, tačiau pirštas neskilo.

Visgi ir be savo kapitono klaipėdiečiai lengvai rinko taškus, o penki krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių. Tai – Benas Griciūnas (17 tšk.), Julius Jucikas (16 tšk.), Matas Jogėla (13 tšk.), Deividas Gailius (13 tšk.)ir Žygimantas Janavičius (11 tšk.).

Visi kartu jie įmetė 70 taškų, kai visa „CBet“ ekipa – 74.

Prieš šį mačą „Neptūnas“ paskelbė apie laukiamą dar vieną ginklą – į komandą atvyks amerikietis gynėjas Isaacas Bontonas. Šiam sezonui sutartį sudaręs 23-ejų 190 cm ūgio krepšininkas tapo pirmuoju šio sezono „Neptūno“ legionieriumi.

„Patiko labai, labai staigus žaidėjas, gerai žaidžia pikenrolą, mums to ir reikia, – sakė Gaidamavičius. – Reikėjo tokio vėjo, kurio įneštų pirmoje-antroje pozicijose, duotų staigumo, prasiveržimų, jis ir gynyboje neblogai dirba. Aišku, bėdelė, jog jam bus pirmieji metai Europoje. Matysime, kaip jis adaptuosis.“

„Neptūno“ naujoko Bontono žaidimo epizodai:

Tuo metu „CBet“ treneris Virginijus Šeškus po nesėkmės teigė, kad toks pralaimėjimas gali išeiti ir į naudą.

„Rungtynės tikrai nesusiklostė, ypač pirmoji pusė, – savo kalbą pradėjo Šeškus. – Į rungtynes išėjome visai nepasiruošę, net negalime išskirti vieno žmogaus, kuris išėjo pasiruošęs. Absoliučiai visi. Tai matėme gynyboje. Galbūt ir mes, trenerių štabas, padarėme klaidų, gal reikėjo daugiau statyti agresyvesnę gynybą. Galbūt šis pralaimėjimas iš vienos pusės ir geras, sužaidėme dvejas rungtynes ir galbūt žaidėjai per daug gerai pradėjo apie save galvoti. Galbūt ir negalvoja.

Pasižiūrėkite, mes pralaimėjome 25 kamuoliais, dvigubai prasčiau metėme tritaškius ir dvitaškius ir sugebėjome pralaimėti tik 15 taškų. Antroje pusėje, ketvirtajame kėlinyje, parodėme, kad galime užsikabinti už rungtynių, galbūt per vėlai supratome, kaip reikia su „Neptūnu“ žaisti, jog reikia veržtis. Bet pirmoje pusėje praleidome 55 taškus. Kad ir kokia komanda būtų, negalime to leisti. Galime duoti mesti baudas. Aišku, kažkiek „Neptūnui“ pradžioje ir sekėsi, jie viską sumetė, bet mes leidome taip lengvai žaisti.“

Pasikeitusio formato KMT pirmajame etape A grupėje kartu su „Neptūnu“ ir „CBet“ taip pat žaidžia Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ ir Prienų „Labas GAS“.

Visos komandos tarpusavyje sužais po dvejas rungtynes (iš viso po 6 mačus), o tiesiai į kitą etapą pateks dvi geriausios ekipos.

B grupėje žaidžia taip pat keturios komandos. Trečioje vietoje A ir B grupėse liksiančios komandos tarpusavyje kovos dėl paskutinio kelialapio į kitą etapą.