Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

42-ejų veteranas Mindaugas Lukauskis pelnė 23 taškus, o jo vedamas Alytaus „Dzūkijos“ (1-0) klubas pergalingai pradėjo kovas Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT).

Ramūno Cvirkos auklėtiniai namuose B grupės rungtynėse 96:91 (20:23, 32:20, 25:21, 19:27) nugalėjo „Šiaulių-7bet“ (0-1) krepšininkus.

Lukauskis per 28 minutes pelnė 23 taškus (5/6 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius, sykį suklydo ir surinko 24 naudingumo balus.

Jam talkino Joshua Newkirkas, kuris per 28,5 minutės surinko 22 taškus (8/11 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud.), 7 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidas ir 21 naudingumo balą.

Rungtynes geriau pradėjo šiauliečiai, kurie po Donato Sabeckio dvitaškio pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo trapią 3 taškų persvarą (23:20). Visgi šeimininkai atsakė 32 taškų kėliniu bei po Dylano Frye baudos metimo atrojo kėlinio pabaigoje įgijo 12 taškų pranašumą (52:40).

Prieš pat pertrauką šiauliečių skirtumą iki vienženklio dvitaškiu su pražanga sumažino Giedrius Staniulis (43:52) ir abi komandos išėjo į rūbinę.

Po pertraukos dzūkai nemažino apsukų: trečiojo kėlinio pabaigoje alytiškiai pradėjo spurtą 10:5, kurį dvitaškiu iki mačo pabaigos likus 8 minutėms užbaigė Martynas Pocevičius bei šeimininkai įgijo rekordinį 16 taškų pranašumą (83:67).

Vis dėlto kėlinio viduryje šiauliečiai spurtavo ir likus 3 minutėms po Jonathano Elmore'o dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 5 taškų (82:87), tačiau Lukauskis smeigė sudėtingą tritaškį, Newkirkas pridėjo dvitaškį ir likus 2 minutėms dzūkai nutolo per 9 taškus (92:83).

Per likusį laiką Saulės miesto ekipa išsigelbėti nespėjo bei pergalę šventė alytiškiai.

„Šiaulių-7bet“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyvus Martyno Varno pasirodymas. Gynėjas per 31 minutę surinko 24 taškus (6/8 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.), 1 atkovotą, prarastą bei perimtą kamuolį ir 18 naudingumo balų.

Elmore'as pridėjo 20 taškų (5/10 dvit., 2/5 trit., 4/6 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, 3 perimtus kamuolius ir 22 naudingumo balus.

Šiauliečiai šiame mače vertėsi be Isaiah Armwoodo, Armino Urbučio bei Pauliaus Danusevičiaus. Dzūkai neturėjo Artūro Jomanto.

Atsakomasis mačas spalio 20-ąją įvyks Šiauliuose.

KMT grupėse komandos žais dviejų ratų sistema (vienerias rungtynes namuose ir vienerias išvykoje). Kiekvienoje grupėje 1-2 vietas užėmusios komandos patenka į trečiąjį etapą.

Trečiąsias vietas grupėse užėmusios komandos tarpusavyje žais dvejas rungtynes (vienerias rungtynes namuose, kitas išvykoje) ir į trečiąjį etapą pateks ta komanda, kurios bendras abiejų rungtynių įmestų-praleistų taškų skirtumas yra geresnis.

„Dzūkija“: Mindaugas Lukauskis 23 (5/6 dvit., 3/5 trit., 6 atk. kam.), Joshas Newkirkas 22 (8/11 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Vaidas Čepukaitis 11 (5/5 dvit., 6 atk. kam.), Dylanas Frye (6 rez. perd., 4 kld.), Aleksandras Aranitovičius (2/3 trit., 4 rez. perd.) ir Justas Furmanavičius (2/3 trit.) po 10.

„Šiauliai“: Martynas Varnas 24 (6/8 dvit., 3/5 trit.), Jonathanas Elmore'as 20 (5/10 dvit., 2/5 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Giedrius Staniulis 19 (9/11 dvit., 7 atk. kam.), Ernestas Jonkus (2/3 trit.) ir Donatas Sabeckis (4/7 dvit., 7 rez. perd.) po 11.

Trenerių komentarai:

Atrinkti (0) Visi (13)
I Ryta ji
neblogai, dar kelios tokios rungtynes ir gal prasimus :)