Nuotr.:

Sausakimšoje „Menora Mivtachim“ arenoje Eurolygos sezoną pradėjusiems Tel Avivo „Maccabi“ (1-0) krepšininkams šventės vos nesugadino gerokai nukraujavusi Miuncheno „Bayern“ ekipa (0-1), tačiau Scottie Wilbekinas savo benefisu išgelbėjo Izraelio klubą.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Ioannio Sfairopoulas auklėtiniai namuose 69:68 (25:18, 15:14, 14:26, 15:10) parklupdė Miuncheno klubą, kuris vertėsi be 6 krepšininkų.

Miuncheno klubui šiose rungtynėse negalėjo padėti Vladimiras Lučičius, Leonas Radoševičius, Paulis Zipseris, Nihadas Djedovičius, Andreasas Obstas ir Gavinas Schillingas.

Karjeros rezultatyvumo rekordą Eurolygoje pakartojęs Wilbekinas sukratė 28 taškus (4/7 dvit., 4/6 trit., 8/8 baud.), perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus.

Paskutinį mačo kėlinį „Bayern“ pradėjo atkarpa 5:0 bei po Othello Hunterio dvitaškio su pražanga likus 7 minutėms nutolo 9 taškais (63:54).

Visgi tuomet darbo ėmėsi Scottie Wilbekinas. Amerikietis smeigė tritaškį, pridėjo dvitaškį su pražanga, netrukus pataikė sudėtingą metimą nuo lentos ir likus 2 minutėms persvėrė rezultatą (67:65).

Netrukus Corey Waldenas įsmeigė tritaškį iš 9 metrų (68:67), o likus 30 sekundžių metimo metu pražanga sustabdytas Wilbekinas realizavo abi baudas (69:68) bei lemiamą ataką paliko vokiečiams.

„Bayern“ turėjo du šansus: chaotiškoje atakoje tritaškį prametė Deshaunas Thomasas, o kamuolį puolime atkovojo Nickas Wileris-Babbas bei perdavė jį Darrunui Hilliardui, kurio tolimas šūvis su sirena nebuvo tikslus.

Miuncheno ekipos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 15 taškų (6/8 dvit., 0/2 trit., 3/4 trit.) įmetęs Thomasas, kuris taip pat pridėjo 7 atkovotus kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų.

Daugiausia pataiko: Scottie Wilbekin

Uraganiškai savo žiūrovų akivaizdoje rungtynes pradėję „Maccabi“ krepšininkai įspūdingai spurtavo bei po Romano Sorkino baudos metimo antrojo kėlinio viduryje įgijo 17 taškų pranašumą (35:18).

Visgi nukraujavęs „Bayern“ nepasidavė. Andrea Trinchieri auklėtiniai atsakė sėkminga atkarpa 14:3 bei po Thomaso dvitaškio tiksint paskutinei pirmosios rungtynių pusės minutei sumažino skirtumą iki 6 taškų (32:38).

Po pertraukos Miuncheno klubas nenustojo stebinti: vokiečiai spurtavo 16:4 ir po Hunterio dvitaškio įgijo 6 taškų pranašumą (48:42) bei iniciatyvą išlaikė iki lemiamo ketvirčio pradžios (58:54).

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas 28 (4/7 dvit., 4/6 trit., 8/8 baud., 3 per. kam., 32 naud.), Johnas Dibartolomeo 8 (2/5 trit.), Jamesas Nunnally 7 (1/6 trit.).

„Bayern“: Deshaunas Thomasas 15 (6/8 dvit., 7 atk. kam.), Corey Waldenas 14 (2/3 trit.), Othello Hunteris 11 (4/8 dvit., 6 atk. kam.), Augustine'as Rubitas 10 (6/6 baud.).