Nuotr.: TASS – Scanpix
Nuotr. TASS – Scanpix

Artūro Gudaičio ir Mindaugo Kuzminsko atstovaujama Sankt Peterburgo „Zenit“ (1-0) lemiamu rungtynių metu vaikščiojo plonu ledu, tačiau galiausiai išnešė sausą kailį.

Rezultatyvūs perdavimai 0

Xavi Pascualio auklėtiniai Eurolygos starte svečiuose 70:69 (18:22, 11:15, 18:16, 19:20) įveikė į turnyrą grįžusią Kazanės UNIKS (0-1).

Nugalėtojams Gudaitis per 23 minutes pelnė 8 taškus (4/6 dvit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, po sykį prasižengė ir išprovokavo pražangą bei surinko 11 naudingumo balų.

Kuzminskas per 4,5 min. taškų nepelnė, bet atkovojo 2 kamuolius, sykį suklydo, išprovokavo 1 pražangą bei įsirašė 2 naudingumo balus.

Rungtynėse pirmąjį kartą dviženklis pranašumas buvo pasiektas ketvirtajame kėlinyje. Billy Baronas smeigė tritaškį, Artūras Gudaitis pelnė dvitaškį, Dmitrijus Kulaginas įmetė du dvitaškius paeiliui ir „Zenit“ atitrūko per 10 taškų (60:50).

Vienu metu ketvirtajame kėlinyje UNIKS vedlys Mario Hezonja prametė keturis metimus iš eilės.

Iki mačo pabaigos likus kiek mažiau nei dviem minutėms po Sergejaus Karasiovo dvitaškio „Zenit“ turėjo 10 taškų pranašumą (70:60), tačiau Isaiah Canaanas pelnė penkis taškus iš eilės, Hezonja įmetė dvitaškį ir likus 19 sekundžių UNIKS priartėjo iki 3 taškų (67:70).

Jordanas Loydas vos gavęs kamuolį jį išleido į užribį ir UNIKS gavo galimybę išsigelbėti. Likus 10,5 sek. Isaiah Canaanas pataikė iš po krepšio ir komandas skyrė tik vienas taškas – 69:70.

Visgi per lemiamas 10 sekundžių UNIKS nespėjo prasižengti ir pergalę šventė „Zenit“.

Billy Baronas „Zenit“ ekipai antroje mačo pusėje pataikė keturis tritaškius ir iš viso pelnė 17 taškų (1/2 dvit., 4/8 trit., 3/3 baudų), atkovojo 4 kamuolius bei surinko 14 naudingumo balų.

UNIKS gretose rezultatyviausiai žaidė 18 taškų pelnęs Isaiah Canaanas (4/8 trit.), Mario Hezonja pridėjo 14 taškų (4/7 dvit., 2/6 trit.) ir 4 sugriebtus kamuolius.

Įspūdingai mačą pradėjęs Mario Hezonja pelnė pirmuosius 10 UNIKS taškų, o jo vedama ekipa pirmavo 10:7.

Netrukus lyderį atrado ir „Zenit“. Conneris Frankampas per pirmuosius du kėlinius surinko 16 taškų (1/1 dvit., 3/6 trit., 5/5 baudų). Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 33:33.

UNIKS: Isaiah Canaanas 18 (4/8 trit.), Mario Hezonja 14, Johnas Brownas 10.

„Zenit“: Conneris Frankampas 18 (7/7 baudų), Billy Baronas 17 (4/8 trit.), Jordanas Loydas 10 (5 atk. kam.), Artūras Gudaitis 8 (4 atk. kam.).