Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Deividas Gailius pratęsime pelnė 9 taškus, o jo traukiamas Klaipėdos „Neptūnas“ (2-0) Karaliaus Mindaugo taurėje iškovojo antrąją pergalę iš tiek pat galimų.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai iššvaistė 10 taškų persvarą, bet per pratęsimą 97:95 (21:22, 21:22, 22:15, 20:25, 13:11) įveikė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (0-2).

Kėdainių klubui tai buvo jau antroji nesėkmė KMT turnyre.

„Nevėžio“ krepšininkams priklausė paskutinė pratęsimo ataka, bet Vytenis Čižauskas buvo netikslus ir „Neptūnas“ šventė pergalę dviem taškais.

Pratęsimą aštuoniais taškais paeiliui pradėjo Gailius, o tada „Neptūnas“ pirmavo 92:89. Tuomet keturis taškus pridėjo Benas Griciūnas (96:91), bet tas pats Griciūnas prametė abi baudas, Gailius įmetė tik vieną, o taip „Nevėžis-Optibet“ susikūrė galimybę išsigelbėti, bet ja nepasinaudojo.

Gailius buvo rezultatyviausias. Jis per 34,5 min. pelnė 17 taškų (1/3 dvit., 4/9 trit., 3/5 baudų), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Beno Griciūno sąskaitoje – dvigubas dublis: 16 taškų (7/9 dvit., 2/4 baudų) ir 10 sugriebtų kamuolių.

Iš viso „Neptūno“ komandoje dviženklį taškų skaičių pelnė septyni krepšininkai. Be Gailiaus ir Griciūno tai taip pat padarė Julius Jucikas (13 tšk.), Edgaras Želionis (13 tšk.), Nojus Mineikis (12 tšk.), Matas Jogėla (11 tšk.) ir Matas Vaitkus (10 tšk.).

KMT pirmajame etape aštuonios komandos kovoja dviejose grupėse. „Neptūno“ ir „Nevėžio“ grupėje taip pat žaidžia Prienų „Labas GAS“ (1-0) ir Jonavos „CBet“ (0-1). Tiesiai į kitą etapą pateks dvi komandos, o trečiose vietoje liksiantys klubai dar rungsis tarpusavyje.

Ketvirtajame kėlinyje įsisiautėjęs Benas Griciūnas pelnė 6 taškus paeiliui, Edgaras Želionis pridėjo dvitaškį, o „Neptūnas“ likus 4 minutėms pirmą kartą rungtynėse dviženklę persvarą (78:68).

Visgi Vytenis Čižauskas smeigė tritaškį, Abramo Canka surinko keturis taškus, Danielius Lavrinovičius pridėjo dvitaškį, Amaras Sylla pataikė iš toli ir likus 52 sekundėms „Nevėžis“ priartėjo iki 2 taškų – 82:84.

Julius Jucikas per vėlai pažeidė taisykles ir likus 15 sekundžių Vytenis Čižauskas baudų metimais išlygino rezultatą (84:84).

„Neptūnas“ lemiamoje ketvirtojo kėlinio atakoje įstrigo ir Žygimanto Janavičiaus itin sudėtingas metimas tikslo nepasiekė. Kėdainių ekipa per likusią sekundę taškų nepelnė ir komandos žaidė pratęsimą.

Syllos dėjimas:

Kėdainiai ekipos gretose išsiskyrė Amaras Sylla, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 20 taškų (5/9 dvit., 3/5 trit., 1/2 baudų), 8 atkovoti kamuoliai ir 2 rezultatyvūs perdavimai.

Tiek pat taškų įmetė ir Abramo Canka (9/14 dvit.).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 17 (4/9 trit., 7 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kam.), Benas Griciūnas 16 (7/9 dvit., 10 atk. kam.), Edgaras Želionis (4/5 dvit., 5 atk. kam., 4 kld.), Julius Jucikas (6/8 dvit.) po 13, Nojus Mineikis 12 (3/7 trit.), Matas Jogėla 11 (4/6 dvit., 1/5 trit., 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Matas Vaitkus 10 (5/6 dvit.).

„Nevėžis-Optibet“: Amaras Sylla (5/9 dvit., 3/5 trit., 8 atk. kam.) ir Abramo Canka (9/14 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld.) po 20, Domantas Vilys 15 (3/6 trit.), Vytenis Čižauskas 11 (3/6 trit., 8 atk. kam.), Matas Jucikas 8 (4/4 dvit.), Rihards Kuksiks 7 (1/7 trit., 4 rez. perd.).