Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Pirmose Eurolygos namų rungtynėse audringai sirgalių palaikytas Kauno „Žalgiris“ (0-2) turėjo pripažinti Xavi Pascualio vadovaujamos komandos pranašumą.

Fotogalerija

Martino Schillerio auklėtiniai Kaune 64:70 (16:21, 18:19, 17:15, 13:15) nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ (2-0) ekipai su Artūru Gudaičiu ir Mindaugu Kuzminsku.

„Žalgiris“ Eurolygoje dar nė sykio nėra įveikęs „Zenit“ komandos – tai buvo jau penktoji kauniečių nesėkmė paeiliui prieš šį Rusijos klubą.

Rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebėjo 10,153 žiūrovai. Prieš mačą sirgalių grupuotė „Green White Boys“ iškėlė didžiulį plakatą su užrašu „We are back“ (liet. „Mes grįžome“). Po rungtynių jie komandos dainas skandavo tol, kol areną paliko kone visi kiti žiūrovai.

„Manau, didžiausios ovacijos šiandien atitenka ne „Zenit“ už pergalę, ne mums už momentais parodytą kovą, o sirgaliams, kurie mus visus labai nustebino, – po mačo sakė Edgaras Ulanovas. – Visi buvome pasiilgę tokios atmosferos. Momentais atsilikome 10 taškų, įvykdavo kažkokie spurtai, tai prie to didžiąja dalimi prisidėjo sirgaliai. Labai ačiū jiems.“

Sirgaliai „Žalgirio“ arenoje:

„Noriu nukelti kepurę prieš sirgalius, kurie buvo tarsi šeštas žaidėjas. Jie mums yra labai svarbūs ir šį vakarą jie buvo fantastiški“, – pridėjo „Žalgirio“ treneris Schilleris.

„Zenit“ komandą į pergalę vedė Jordanas Loydas. Gynėjas surinko 19 taškų (6/8 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud.), atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 19 naudingumo balų.

Rezultatyvūs perdavimai 1

Kauniečių gretose taškų grafoje vėl išsiskyrė Janis Strelnieks. Latvis per 25 minutes pelnė 14 taškų (2/2 dvit., 3/5 trit., 1/1 baud.), atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 11 naudingumo balų.

„Mes pralaimėjome abu mačus. Jau geriau nepelnyčiau taškų, bet mes laimėtume rungtynes“, – sakė rezultatyviausias „Žalgirio“ krepšininkas Janis Strelnieks.

Naudingiausiai žalgiriečių gretose žaidė Joshas Nebo, ketvirtajame kėlinyje turėjęs įsimintinų epizodų gynyboje. Amerikietis per 23 minutes pelnė 7 taškus, atkovojo 6 kamuolius, blokavo 3 metimus ir surinko 14 naudingumo balų.

Josho Nebo dėjimas:

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai. Jordanas Loydas pelnė du taškus, Billy Baronas bei Andrejus Zubkovas smeigė po tritaškį ir „Zenit“ komanda įgijo dviženklį pranašumą (63:53).

Likus žaisti pusantros minutės Lekavičius pelnė du taškus ir priartino kauniečius iki 5 taškų (60:65). Kitoje atakoje Joshas Nebo realizavo vieną baudos metimą, Loydas pelnė 2 taškus ir „Zenit“ pranašumas vėl išaugo (67:61).

Likus 27 sekundėms Strelnieks smeigė tritaškį ir suteikė „Žalgirio“ komandai vilties (64:67). Visgi pražanga sustabdytas Loydas sėkmingai pataikė abu baudos metimus ir pergalę šventė „Zenit“ komanda.

Mindaugo Kuzminsko komentaras:

„Žalgirio“ gretose į aikštę grįžęs Paulius Jankūnas iškart žengė į starto penketą, ant parketo praleido 24 minutes ir pelnė 2 taškus (1/1 dvit.), atkovojo 7 kamuolius bei surinko 6 naudingumo balus.

37-erių puolėjas praėjusį sezoną Eurolygoje daugiau nei 24 minutes žaidė tik sykį, paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse su Atėnų „Panathinaikos“. Tada jis per 29 minutes surinko 7 taškus ir 15 naudingumo balų, „Žalgiris“ pasiekė pergalę, o po susitikimo Jankūnas patvirtino, kad pratęs karjerą dar bent vienerius metus.

„Mickey buvo starto penkete „Zenit“ komandoje, todėl reikėjo solidžios kovos po krepšiais. Manau, kad Paulius atliko puikų darbą“, – apie sprendimą Jankūną leisti į starto penketą sakė Schilleris.

Nugalėtojams Gudaitis per 15 minučių įmetė 7 taškus (3/7 dvit., 1/2 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei įsirašė 4 naudingumo balus.

Artūro Gudaičio komentaras:

Kuzminskas žaidė 14 minučių ir surinko 7 naudingumo balus – pelnė 3 taškus (0/1 dvit., 0/1 trit., 3/4 baudų), sugriebė 3 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Sekmadienį „Žalgiris“ namuose priims Klaipėdos „Neptūną“, o kitą savaitę Eurolygoje sužais du mačus išvykose: trečiadienį – Belgrade, penktadienį – Pirėjuje.

„Žalgiris“: Janis Strelnieks 14 (3/5 trit., 4 kld.), Joffrey Lauvergne'as (5/5 dvit.) ir Lukas Lekavičius (5/11 dvit., 6 rez. perd.) po 10, Edgaras Ulanovas (2/3 trit.) ir Joshas Nebo (6 atk. kam., 3 blok.) po 7.

„Zenit“: Jordanas Loydas 19 (6/8 dvit.), Billy Baronas 11 (3/9 trit.), Artūras Gudaitis 7 (3/7 dvit.).

Martino Schillerio komentaras:

Edgaro Ulanovo komentaras:

Janio Strelnieko komentaras:

Xavi Pascualio komentaras:

Atrinkti (0) Visi (28)
perziurejau foto, daugelio zmoniu samoningumo nerasta, arba be kaukiu arba nešioja kaip bibenisiai, turetu neblogai padidint sergamumo rodiklius
2021-10-08
+6
KAIP GALIMA LAIMĖTI PRIEŠ ZENIT BE VYR. TRENERIO?
2021-10-07
+13
Pakeiti Mudiay į Walkupą ir eini kapotis dėl top8.
2021-10-07
+5
Prisirinko krepšinio amžinatilsių.
2021-10-07
+3
Ir ju uztenks jau dvylikta sezona is eiles valytis kojas i tavo palaikoma degraduojanti raudona skudura.
2021-10-07
-9
Jokubaitis uztai duoda vaizdu Barcelonoj, antras varzybas eurolygoj dar nepramete ne vieno metimo, acb lygoj du tritaskius prametes ir viskas
2021-10-07
+2
Kaip Marek, suzaide, kaip jam sekas tobulet? Kazkaip neradau statistikos?
2021-10-07
+6
Tu bent jau nepasirodyk tokiu debilu koks realiai esi jei nesugebi rasti elementarios statistikos Eurolygos tinklapyje.
2021-10-07
-10
nebo fantastiskas, su laiku kai prades mest is toliau taps isvis nesustabdomas. lekavicius paduso ant galo, galbut reikejo jam duot daugiau pailset vidury maco. visumoj treneris neblogai suvadovavo nes zaidem su top8 komanda
2021-10-07
Zaidziant Eurolygoje reikia tureti ta viena toki nagla zaideja puolime, kaip pvz Loydas. Pernai zvezdoje jis buvo pagr pergaliu kalvis. Zalgiris bande uzsiprekint taip kad ilga suola turetu, o galop gavosi kad nera nei vieno lyderio kur temptu komanda be deriniu. Mudiay tokiu zaideju netaps, nera pas ji puolimo.
2021-10-07
+7
pralaimejo tai pralaimejo, svarbu progresa nebloga padare per savaite. ir siaip smagu buvo matyt fanus, kurie plojo po varzybu. tai mane primena saro laiku zalgiri, ypatingai 19-20 sezona.