Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Po dviejų pralaimėjimų Eurolygoje Martiną Schillerį atleidęs Kauno „Žalgiris“ pristatė netikėto ėjimo priežastis.

Šį sezoną metami tritaškiai

37%
7,0
Pataiko: 7,0
Taiklumas: 36,8%
Vieta lygoje: 12
Geriausias pasiekimas: 8
Blogiausias pasiekimas: 6
Daugiausia pataiko: Janis Strelnieks

Klubo vadovas Paulius Motiejūnas specialioje spaudos konferencijoje teigė, jog klubo netenkino sezono pradžioje demonstruotas žaidimas, o labiausiai – proveržio nebuvimas.

„Žinau, kad nelaukta ir netikėta, bet turiu prisiimti dalį atsakomybės. Po Šaro išėjimo galvojome apie kažką naujesnio ir pradėjome projektą tarp NBA, G lygos ir Eurolygos, – kalbą pradėjo Motiejūnas. – Pripažįstu, kad tas projektas – nepavykęs. Dėl to buvo priimtas toks sprendimas ir nusprendėme judėti toliau. Tikime, kad tikrai bus geriau. Tikiu šia komanda ir žaidėjais, kuriuos turime. Tikime, kad galime pasiekti išsikeltus tikslus. Dėl to ir darome šitą žingsnį.“

„Žalgiris“ staigiai rado pamainą Schilleriui – baigiamos derybos su specialistu iš Slovėnijos Jure Zdovcu. Motiejūno tikinimu, 54-erių strategas jau artimiausiu metu pasieks Lietuvą ir sekmadienį gyvai turėtų stebėti LKL namų mačą su Klaipėdos „Neptūnu“.

Pastarosiose rungtynėse vadovaus likęs Schillerio asistentas Arne Woltmannas.

– Kas buvo tas sprendimo lūžio taškas?
– Vakar dienos rungtynės. Suprantame, kad reikia kantrybės. Patirtis ir su Šaru buvo 1-4, kai pradėjome sezoną, bet kantrybės turėjome, nes matėme, kad judame į priekį. Dabar nuo pirmųjų pasiruošimo rungtynių galvojome, jog viskas gerai ir reikia tik laiko – nauja sudėtis, reikia visiems įsivažiuoti. Bet tiesiog nematome progreso, kokį norėtume matyti. Mums, kaip „Žalgiriui“, džiaugtis, kad laimėjome prieš Alytų po dviejų pratęsimų... Mums tai nėra džiaugsmas, kad ir pergalė pasiekta. Ambicijos yra didesnės. Laukti galima, bet jeigu nematai progreso, kam tada laukti.

– Šią vasarą su Schilleriu komplektavote komandą. Ar tuomet nekilo nerimo signalų?
– Vadovaujuosi tuo, kad treneris renkasi žaidėjus, su kuriais eina į kovą. Nebuvo nerimo signalų, kadangi dirbome intensyviai – ir jis, ir asistentai, buvo pasamdyta ir skautingo kompanija, kuri intensyviai analizavo žaidėjus. Vėlgi, ant popieriaus surenki viena, o kai pradeda žaisti, tu matai tą tikrą vaizdą. Grįšiu prie žaidėjų. Nematau, kad kažkuris žaidžia geriau nei tai darė kažkur kitur. Paėmus skirtingas rungtynes, Lukas Lekavičius atsiskleidė, Janis Strelnieks kažkiek sužaidė, vakar Joshas Nebo sužaidė. Bet bendro vaizdo, kuris buvo prieš sezoną, nesimato.

– Ar Schillerio komplektacijos darbai turėjo įtakos šitam sprendimui?
– Jam tai buvo pirmas, kai jis pats komplektavo komandą. Normalu, kad yra nepasitenkinimas matant dabartinį vaizdą, bet duoti antrą šansą komplektuoti šitoje finansinėje situacijoje mums yra per didelė prabanga.

– Ar su Schillerio išvykimu keisis likęs trenerių štabas?
– Ne, visi treneriai kol kas lieka. Arne sekmadienį vadovaus rungtynėse su Klaipėdos „Neptūnu“, o atvažiavus naujam treneriui – žiūrėsime. Ir Martinas, ir visas štabas tikrai yra puikūs žmonės, atsidavę tam darbui. Atsidavimas vertinamas, tik reikia rezultato.

– Kiek išeitinė kompensacija Schilleriui yra reikšminga biudžeto projekcijoje?
– Sutartys yra tokios, kokios yra. Kompensacija kol kas dar nėra sutarta. Mes informavome (apie sprendimą) ir pradėsime dirbti su agentūra.

– Jums po vienerių rungtynių yra tekę atleisti Iliasą Zourosą. Ar įžvelgiate panašumų tarp praeityje buvusios ir šiandienos situacijų?
– Žinoma, labai daug panašumų. Su Zourosu buvome dirbę prieš tai, kol buvo Vladimiras Romanovas. Kaip ir dabar, tada visą vasarą komplektavome komandą ir kalbėjome apie tai, kaip viskas eis į priekį, bet kai pradėjome žaisti, nėjome į priekį. Trenerio gynybinė pozicija buvo tokia pat. 

– Ar įžvelgėte pasikeitimų iš Schillerio pusės?
– Nenorėčiau komentuoti. Mes viską darėme, kad komandai ir trenerių štabui būtų geriau, ir tikrai bandome padėti, kiek įmanoma. Bet kiekvienas treneris ateina su savo teorija, asmeninėmis savybėmis ir nepriversime jų pasikeisti. Priėmė juos tokius, kokie yra. Faktas, kad kai nelaimi, įtampa didėja. Pas mus visus pasitaiko visko, pas Martiną lygiai taip pat.

– Po Jasikevičiaus išvykimo prioritetą teikėte lietuviui treneriui, dabar vėl pasirinkote užsienietį. Kokios to priežastys? Ar buvo galimybių pasikviesti Kazį Maksvytį ar Dainių Adomaitį?
– Kazys turi sutartį. Žinome, kad tas pats klubas antrąkart jo neišleis. Dėl Dainiaus yra labai daug kalbų, kad mes dėl vienokių ar kitokių priežasčių nenorime jo. Jis tikrai yra tarp kandidatų. Vakar kalbėjome su jo agentu ir diskutavome. Galvojame, kad Zdovcas šiam momentui bus geresnis treneris. Tikrai neturime nieko asmeniško prieš Dainių ir nesakau, kad niekada jo čia nebus, nors tokių komentarų būna. Sprendimas šiam momentui yra toks, koks yra.

Nuotr. SIPA – Scanpix

– Zdovcas pastarąjį kartą Eurolygos klubą treniravo prieš dešimtmetį, o per pastaruosius ketverius metus dirbo trijose komandose, visus juos paliko po sezono. Kokie faktoriai lėmė jo pasikvietimą?
– Ko mes norime dabar, tai noro kovoti dėl pergalės, aistros, tikėjimo ir griežtumo. Griežtumas buvo vienas iš pagrindinių dalykų, kuris mus užkabino. Taip pat diskusija su juo apie komandą. Jis mato šią sudėtį kaip tą, su kuria galima dirbti. Daugiau pasikeitimų gali būti, bet labiausiai įtikino tai, jog norime griežtos rankos ir norime to, kuris tikėtų žaidėjais.

– Buvo griežta Jasikevičiaus ranka, tada perėjote prie taktiškesnio Schillerio ir dabar vėl grįžtate prie griežtesnės rankos. Kaip galvojate, ar tokie pokyčiai neišbalansuos komandos?
– Norėtume rasti viduriuką (šypsosi). Nežinau, kaip tą padaryti. Svarbiausia – rezultatai. Duokite Šarą bet kada atgal. Nesvarbu, kokia griežta ranka, bet buvo rezultatai ir pilna arena fanų. Mums svarbu ne tai, koks treneris, bet pergalės, kova aikštelėje ir „Žalgirio“ charakteris. 

– Kaip reagavo Schilleris ir žaidėjai į klubo sprendimą?
– Schilleris priėmė labai ramiai ir taktiškai. Tikrai puikus žmogus ir labai tikiuosi, jog darbiniai santykiai nesugadins asmeninių santykių, o žaidėjų darbas – žaisti. Šiandien yra laisva diena, net nematėme jų visų. Telefonu informavome apie pasikeitimus, rytoj bus susirinkimas. Norime laimėti ir pasirinktas dabartinis laikas yra toks, kad nepalaidotume šio Eurolygos sezono. Nenorime sėdėti ir laukti, kad kažkaip stebuklingai pasikeis. Schilleriui pagarba už reakciją, jog priėmė labai ramiai ir sklandžiai, o žaidėjai, matysime, kaip jie sureaguos.

– Ar Schilleris nujautė, jog rungtynės su Sankt Peterburgo „Zenit“ jam gali būti paskutinės?
– Nemanau. Nežinau, kaip yra. Gal jis pats pakomentuos.

Paskutinė Schillerio spaudos konferencija po dvikovos su „Zenit“:

Komentarai:
Bandau suprasti ar bent buvo užsiminta apie Kurtinaičio opciją.. Treneriai iš esmės labai panašus su griežta ranka ir disciplina - Zdovcas vs Kurtis. Plačia prasme Lietuvis būtų kitaip žiūrėjas ir į jaunus Lietuvos krepšininkus, žinantis krepšinio reikšmę Lietuvoje ir koks svabus Žalgiris, pažystantis žaidėjus Lekavičių, Ulanova, Milaknį ir t.t čia jau kalbant daugiau ir apie Adomaitį. Tačiau keliant klausimą Kurčio ar negali būti taip, kad Kurtinaitis jeigu būtų siulę - būtų sutikęs, tačiau Žalgiris nenorėtų daryti didesnio nei metų kontrakto - nes laukia Maskvyčio sezono pabaigos ir jo prisijungimo po sezono? Ir tada bus negražu su Kurčiu atsisveikint po metų nors ir esant blogiems rezultatams - jam nerinkus komandos.
2021-10-09
Atsakyti
Adomaitis nera treniraves tokiu lygiu. Kokias nesamones svaigsta zurnalistas siulydamas ji i vyr trenerio vieta??? Aplamai Adomaitis kopijuot Jasikevicu bando, bet realiai nelabai jam sekasi. Is lietuviu svarstyt butu galima tik Maskvyti ir Kurtinaiti siuo metu. Vienas deja jau su 2 darbais o kitas vargu ar imtusi treniruot viduri sezona, ne su savo surinktais zaidejais.
2021-10-09
+1
Atsakyti
Dainius Adomaitis sugeba pralošti 40taškų skirtumu,ir tai yra Ryto "talentas"-Ne Jeruzalės ar Kauno.Todėl šitą šedevrą Rytas turi laikyti prie savęs,o ne atleisti viduryje sezono.Tai -Ryto prekinis ženklas
2021-10-08
-3
Atsakyti
Sakyčiau šlykščiai pasielgė Motiejūnas. Čia ne sezono pradžia bloga, o kažkokie išankstiniai nusistatymai laukiant blogos atkarpos ir preteksto atleisti. Man Šileris nepatiko pernai sezono pradžioje, galvojau, kad jis iki Kalėdų neištemps. Bet jis įrodė savo vertę ir prigyjo gerai Žalgiryje. Suprantu, kad tikrai esant blogai situacijai galbūt reikia priimti tokius sprendimus, bet po dviejų rungtynių, kurių vienas galėjome laimėti... Pernai irgi Žalgirisi sezono pradžioje pralošė Lietkabeliui. Rytas beviltiškai buvo pažemintas Juventus, bet ar sezono pabaiga bus tokia? Ne Rytas mažų mažiausiai bus konkurencingas su Juventus, o Žalgiris irgi įsižais. Laiko, reikėjo, tik laiko. Daug naujokų, daug nesusikalbėjimo. Jei dar treneris būtų buvęs lietuvos dar, dar, bet dabart tai visai esu nisivylęs ir labai nuliūdęs ir perspektyvos Žalgirio buvo vidutinės, o dabar bus blogos.Ką jau padarysi, kad biudžetas mūsų toks, koks yra. Niekada mes nebūsime favoritai Eurolygoje, o realiai pagal biudžetą ir sudėtį mes esame autsideriai. Bet visada kovėmės ir pasiekdavome gerų rezultatų.
2021-10-08
+3
Atsakyti
cia motiejunas pats prisidirbo. jeigu atleisti schilleri, tai reikejo taip daryt praeita vasara
2021-10-08
+4
Atsakyti
Tame paciame bnews.lt buvo gal desimt straipsniu( nusibodusiu iki gyvo kaulo) apie tai kaip padedami mikroskopo ir pinceto rinkosi treneri , kaip jis buvo vertinamas , kokia buvo vos ne NBA standartus atitinkanti selekcijos programa pasitelkta, kaip jis buvo tiriamas , lyg senas BMW Regitroje - kratomas-vetomas ir prozektoriais svieciamas . Jau po pasirinkimo pasipyle straipsniai apie tai koks Schiller perlas ,kaip nuoskaudos ant Zalgirio nelaiko tie kurie negavo sanso jo patreniruoti , bet su jais buvo kalbeta, bet deja , nesudereta , bet anaiptol , net ir negave vakancijos patreniruoti jie vis tiek dziaugiais pasnekesiais ir praktiskai patyre vien bendraudami neapsakoma euforija o gal ir orgazma . O kodel Motiejunui kazkaip nekilo uzduoti paprasto klausimo ar jis mato komandoje vieta Marekui , kuris sportbaciu jau metus nekeicia ir nevalo , nes jie nesidevi , nes zmogelis nezaidzia . Nekilo ir abejoniu del NBA stiliaus , nekilo ir del zaidimo "credo" mes imesime ir gynybos nereikes , bet kazkaip nepagalvojo , kad su tokia sudetimi nera kam mesti , nera kam komandos traukti ,nera komandoje zaidejo kuris issisoktu . Is kitos puses gal reikejo palaukti ,na vis tiek sezonas palaidotas , lieka tik LKL "grizti i pergaliu kelia" , tai koks tikslas bus keliamas naujam treneriui - sunku pasakyti . Motiejuno sapaliones apie atkrintamasias primena Gudelio manevrus ziniasklaidos parastese . Viskas , laikas mastyti apie kita sezona .
2021-10-08
+4
Atsakyti
Eurolygos co turi treniruot treneris išmanantis krepšinį, o ne megėjas fizrukas, padavinėjantis jiems kamuolius. O jei dar rimčiau, tai austrų fizrukas plius pūdė Blaževič antri metai, kai visokie la vonai kaip Cavanagh ar nustekentas Jankis bėgioja po 15min. Plius austrų diletantas pašalino vienintelį gerai scoutingą dariusį ir krepšinį išmaniusį trenerį Beržininkaitį, į jo vietą pasodindamas dar vieną savo diletantą. Zdovc, kiek pamenu buvo pg ir protingas, todėl bent puolimo organizavimu manau tikrai vaizdelis pagerės prie jo ir su šita kui nų sudėtimi. Tikiuosi ir Marekas gaus laiko. Tai pirmas ir geras PM sprendimas po Šaro išėjimo.
2021-10-08
+2
Atsakyti
Wow tokio silpno sprendimo iš Žalgirio pusės nesitikėjau. Net neaišku, ar čia Žalgiris ar Bolonijos Virtus. Tai didžiulė nepagarba treneriui. Jeigu Schilleris buvo blogas treneris, tai reikėjo su juo išsiskirti vasarą, o ne leisti jam susikomplektuoti komandą ir tada po dviejų rungtynių atleisti. Dabar Žalgiris kaip reikiant susitepė savo vardą – kokie žaidėjai ir treneriai norės ateiti į komandą, kuri trenerius atleidžia po dviejų rungtynių? Žalgiris surenka vos ne mažiausią biudžetą Eurolygoje, bet iš trenerio tikisi, kad laimės prieš 25 mln. turinį Zenit. Čia rimtai? Nežaidė vakar Žalgiris taip blogai, ir Schilleris, kadangi su juo Žalgiris neišsiskyrė vasarą, nusipelnė dirbti toliau. Aš tai čia matau problemą visų pirma klubo vadovybėje. Jeigu jau buvo padaryta klaida su treneriu, tai gal visų pirma reikia pakeisti Motiejūną, kuris jį išsirinko? Paleido Šarą, sakė, kad reikia naujovių, o dabar jis verkia, kad Schilleris ne Šaras ir nori griežtesnės rankos, kad labiau rėktų ant žaidėjų. Gal reiktų Motiejūnui mažiau Basketnews podcastų klausyti. Esu žiauriai nusivylęs tokiu sprendimu.
2021-10-08
-2
Atsakyti
jo, cia grynai zouros #2. jau tada sakiau kad sitas pseudovadybininkas tik tases gali nesiot tikram vadovui(koks jis ir buvo prie romanovo). paklauskit, kiek savo pinigu siemet investavo didziausias akcininkas. ar nebus kad apvalu 0?bet tratint svetimus oj kaip smagu
2021-10-08
-3
Atsakyti
tipiska. motiejunas taip ir neivardino kokia jo asmenine atsakomybe sitoje schillerio istorijoje. o ka zdovcas? ar tai gali buti ilgalaikis projektas? aisku kad ne, baigsis sezonas, bus kitas treneris, vel nauji zaidejai ir jokio testinumo. griuna zalgiris ir visu pirma del nevykusio vadovo.
2021-10-08
Atsakyti
net Rytas taip greit neatleisdavo trenerio, perspjove Motiejus visus, kas ir parodo jo beviltiškumą, va kam paeme paskola, sumokes Sileriui ir naujam treneriui,
2021-10-08
+3
Atsakyti
Būtent ir reikėjo griežtumo. Žaidėjas neapsigina,suklysta ant suolo tegu ir lavina budvardžių pavaro
2021-10-08
+5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.