Nuotr.: Monako Basket Twitter
Nuotr. Monako Basket Twitter

Dramatišką pergalę Eurolygoje iškovojo Donato Motiejūno atstovaujamas „Monaco“ (2-0) klubas.

Zvezdano Mitrovičiaus auklėtiniai išvykoje per pratęsimą 88:80 (18:15, 21:20, 11:23, 24:16, 14:6) palaužė Kazanės UNIKS (0-2) krepšininkus.

Motiejūnas per 16 minučių surinko 5 taškus (1/3 dvit., 0/1 trit., 3/6 baud.), 8 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, klaidą, 4 išprovokuotas pražangas ir 9 naudingumo balus.

Po dviejų kelinių trapų pranašumą turėjo Monako klubas (39:35), tačiau po pertraukos sugrįžę šeimininkai sužaidė puikų kėlinį (23:11) ir susikrovė 8 taškų persvarą (58:50).

Visgi Mitrovičiaus kariauna pasiduoti nebuvo linkusi: svečiai surengė žaibišką spurtą 11:3, o Leo Westermannas likus 7 minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos išlygino rezultatą – 61:61.

Likus minutei Donta Hallas dvitaškiu pakreipė svarstykles į Monako ekipos pusę (73:72), tačiau netrukus Mario Hezonja atsakė tuo pačiu (74:73). Kitoje atakoje Mike'o Jameso tolimas šūvis buvo netaiklus, o likus 5 sekundėms UNIKS suklydo bei paliko lemiamą išpuolį svečiams.

Kamuolys atsidūrė Jameso rankose, šis veržėsi link krepšio ir metimo metu prieš jį likus 1,3 sekundės prasižengė Isaiah Canaanas. Pirmąją baudą amerikietis pataikė (74:74), tačiau antrojo metu pastarojo ranka sudrebėjo ir komandos buvo pasiųstos į pratęsimą.

Likus 3 minutėms iki pridėto laiko pabaigos UNIKS išsiveržė į priekį (78:76), tačiau Donta Hallas sumetė baudas, Jamesas realizavo dvitaškį, o Pariso Lee tolimas šūvis likus pusantros sukrovė 5 taškų pranašumą (83:78).

Kitoje atakoje Marco Spissu metimas buvo blokuotas Danilo Andjusičius sumetė baudas, o Hallas įdėjo iš viršaus, taip įtvirtindamas „Monaco“ pergalę (87:78).

Lemiamu metu svečiai spurtavo 11:0.

UNIKS nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 17 taškų (4/11 dvit., 2/6 trit., 3/5 baud.), 5 atkovotus kamuolius, 3 klaidas ir 8 naudingumo balus surinkęs Hezonja.

Nugalėtojams Hallas pelnė 16 taškų (7/9 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius, blokavo 2 metimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Jamesas pridėjo 14 taškų (5/11 dvit., 1/5 trit., 1/2 baud.), 7 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas ir 10 naudingumo balų.

„Monaco“: Donta Hallas 16 (8 atk. kam.), Mike’as Jamesas 14 (1/5 trit., 5/11 dvit., 7 atk. kam.), Parisas Lee 12, Brockas Motumas 11, Danilo Andjušičius 10.

UNIKS: Mario Hezonja 17 (4/11 dvit., 5 atk. kam.), Johnas Brownas 14 (6/14 dvit., 7 atk. kam.), Lorenzo Brownas 13, Isaiah Canaanas ir Andrejus Voroncevičius po 10.