Nuotr.: Zuma Press – Scanpix
Nuotr. Zuma Press – Scanpix

Donato Motiejūno atstovaujama „Monaco“ (2-1) ekipa pademonstravo neeilinį charakterį ir panaikino 24 taškų deficitą, tačiau lemiamu momentu iššovęs Rudy Fernandezas išgelbėjo „Real“ (2-1) klubą nuo antausio, o strategą Pablo Laso – nuo sugadinto 54-ojo gimtadienio.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Karališkasis klubas 94:86 (30:12, 21:27, 21:26, 22:21) palaužė svečius iš Prancūzijos.

Motiejūnas per 17 minučių surinko 9 taškus (2/4 dvit., 1/1 trit., 2/4 baud.), 3 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą, klaidą, perimtą kamuolį, bloką, 2 pražangas ir 8 naudingumo balus.

Rungtynes uraganiškai pradėjo šeimininkai, kurie po Guerschono Yabusele tritaškio pirmajame kėlinyje įgijo 19 taškų persvarą (25:6).

Antrojo ketvirčio pradžioje karališkasis klubas dar labiau triuškino varžovus, o po Nigelo Williamso-Gosso dvitaškio pranašumas pasiekė rekordinį – 24 taškus (46:22).

Visgi pabudę iš letargo miego Monako krepšininkai atsakė spurtu 13:0 bei prieš pertrauką sumažino skirtumą iki 12 taškų (39:51).

Trečiajame kėlinyje Zvezdano Mitrovičiaus auklėtiniai pratęsė gerą darbą ir po Mike'o Jameso tritaškio su sirena prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 7 taškais (65:72).

Iki mačo pabaigos likus 5 minutėms svečiai turėjo 8 taškų deficitą (73:81), tačiau spurtavo 10:0 ir po Willo Thomaso dvitaškio pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį (83:81).

Netrukus Yabusele atsakė 5 taškais paeiliui ir likus pusantros minutės atstatė trapų pranašumą (86:83). Leo Westermannas įmetė vieną baudą (84:86), o kitoje atakoje Fernandezas smeigė tritaškį (89:84), po kurio Monako ekipa neatsigavo.

Nuo pralaimėjimo Monako ekipos neišgelbėjo Jamesas, kuris per 32 minutes surinko 24 taškus (1/4 trit., 6/10 baud., 4/4 baud.), 3 atkovotus bei 4 prarastus kamuolius, 10 rezultatyvių perdavimų, 3 perimtus kamuolius, 6 išprovokuotas pražangas ir 34 naudingumo balus.

Magiškas Jameso pasirodymas:

Likus 40 sekundžių Jamesas nukrito ant parketo ir kurį laiką raitėsi iš skausmo, tačiau vėliau, padedamas tiek komandos draugų, tiek varžovų, išjudino dešinę blauzdą ir paliko aikštelę.

„Real“: Guerschonas Yabusele 18, Thomasas Heurtelis 13 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Fabienas Causeur 12 (4 rez. perd.), Adamas Hanga ir Walteris Tavaresas (6 atk. kam.) po 9.

„Monaco“: Mike‘as Jamesas 24 (6/10 trit., 9 rez. perd.), Donta Hallas 12 (7 atk. kam.), Willas Thomasas 11, Donatas Motiejūnas 9, Leo Westermannas (1/5 trit.) ir Danilo Andjušičius po 8.