Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Penktadienį Milane įvyko turbūt karščiausios Eurolygos sezono rungtynės emocijų prasme, o jose čempionų, Stambulo „Anadolu Efes“, pralaimėjimų seriją iki keturių prailgino šeimininkai, vietos „Armani Exchange“.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Rungtynes Eurolygos čempionai pradėjo su trimis aukštaūgiais penkete – Chrisu Singletonu, Adrienu Moermanu ir Filipu Petruševu ir tai leido pabėgti į priekį (32:23), tačiau vėliau Turkijos klubas sustojo ir liko be pergalių.

„Pradėjome rungtynes su kitokia strategija, trimis dideliais, nes Milano klubas yra labai geroje formoje ir norėjome sugriauti jų įprastą žaidimą, – aiškino „Anadolu Efes“ strategas Erginas Atamanas. – Buvome sėkmingi pradžioje, bet vėliau puolime pradėjome prametinėti gerus metimus.“

„Sukūrėme laisvus metimus pikenroluose Vasilije Micičiui, Chrisui Singletonui, bet jie juos prametė, – tęsė turkas. – Po pertraukos pavyko grįžti į rungtynes ir gynyboje, galvoju, turėjome gerą mačą. Bet puolime ne, ypatingai, kuomet žaidėme su trimis gynėjais – Micičiumi, Larkinu ir Beaubois, pataikėme tik 2 tritaškius iš 10.“

Atvirai kritikos konkretiems auklėtiniams išsakyti nevengiantis Atamanas šį kartą spaudos konferencijoje būtent tai ir padarė.

„Sakiau jiems rūbinėje, kad mūsų puolimo sistema, ypatingai su Micičiaus 8 metrų stepbackais, buvo nepateisinama ketvirtajame kėlinyje. Nedisciplinuotas krepšinis yra nepateisinamas. Kalbėjau su juo apie tai rūbinėje, tai nėra teisingas krepšinis viską bandant išspręsti tritaškiais iš 9 metrų. Tai – didelė žala mūsų komandai.

Taip pat sukritikuosiu Singletoną, kuris žaidė 27 minutes, bet neatkovojo nė vieno kamuolio. Tai yra pagrindinės problemos, kurias turime išspręsti“, – pyktį liejo Atamanas.

Tuo metu triukšmingiems fanams po rungtynių dėkojęs Milano ekipos vairininkas Ettore Messina spaudos konferencijoje metė akmenį į teisėjų daržą.

„Jei pažiūrėtumėte į naudingumo balų skaičių... („Anadolu Efes“ 87, „Armani Exchange“ – 75). Atlikome 22 rezultatyvius perdavimus prieš 15, 9 klaidos prieš 14, buvome lygūs kovoje dėl kamuolių ir geriau pataikėme.

Iš trijų taškų zonos mūsų tikslumas 42 proc., jų – 30 proc, bet surinkome mažiau naudingumo balų dėl 22 pražangų, kai jie jų užsidirbo tik 10. Dirbu šį darbą daugiau nei 30 metų, bet niekada nemačiau kažko panašaus. Tai įdomi statistika. Ar mes paliksime tai čia? Pažiūrėsime“, – išdėstė italas.