Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Lengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo Kauno „Žalgiris“ (6-0), tačiau prarado dar vieną svarbų krepšininką.

Jure Zdovco auklėtiniai išvykoje 97:64 (21:19, 27:10, 22:21, 27:14) nepaliko šansų „Šiaulių-7bet“ (2-3) ekipai.

Antrojo kėlinio pabaigoje kamuolį perėmęs Emmanuelis Mudiay norėjo dėti kamuolį iš viršaus, tačiau jo metimą blokavo Donatas Sabeckis, o gynėjas nesėkmingai nusileido ant kairės kojos.

Nukritęs Mudiay susiėmė už kelio ir raitėsi iš skausmo, o aikštelę paliko tik padedamas komandos draugų. Vėliau Mudiay pats nuėjo į rūbinę. Po pertraukos gynėjas neapšilinėjo, tačiau vaikščiojo pats.

Daugiau „Žalgirio“ legionierius ant parketo nebepasirodė. Iki traumos Mudiay spėjo pelnyti 11 taškų ir po pertraukos buvo rezultatyviausias kauniečių žaidėjas.

Visgi „Žalgiris“ savo oficialiame puslapyje skelbia, jog gynėjo trauma neatrodo rimta.

Po mačo kauniečių vyr. treneris Zdovcas buvo paklaustas, kokių naujienų turi apie savo žaidėjo būklę, tačiau strategas kol kas gyvena nežinia.

„Nieko nežinau apie jį. Šiandien sekmadienis, todėl apie traumuotų žaidėjų būklę žinosime rytoj. Jų būklė bus patikrinta medikų“, – neramiai kalbėjo treneris.

Traumos epizodas:

BasketNews primena, jog žalgiriečiai dėl traumų savo dispozicijoje taip pat neturi Joffrey Lauvergne'o, Janio Strelnieko ir kapitono Pauliaus Jankūno.

Mačas prasidėjo lygiai ir tik po Artūro Milaknio tritaškio pirmojo kėlinio pabaigoje kauniečiai įgijo trapų pranašumą (21:19).

Svečiai pradėjo dominuoti antrajame ketvirtyje, kuomet galingai spurtavo 23:6, o po Manto Kalniečio tolimas šūvis prieš pertrauką sukrovė „Žalgiriui“ 19 taškų pranašumą (48:29).

Antroji mačo dalis tapo formalumu. LKL čempionai toliau triuškino šiauliečius, o po Karolio Lukošiūno tolimo šūvio ketvirtojo kėlinio viduryje įgijo 30 taškų persvarą (89:59).

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Tyleris Cavanaugh, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 15 taškų (6/8 dvit., 1/2 trit., 0/1 baud.), 14 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 26 naudingumo balai.

Be Cavanaugh, 5 žalgiriečiai pelnė dviženklį taškų skaičių (Lukas Lekavičius, Lukošiūnas, Mudiay, Marekas Blaževičius ir Artūras Milaknis), o pirmuosius savo taškus LKL pelnė Titas Sargiūnas.

Šiauliečiams Isaiah Armwoodas per 27 minutes pelnė 10 taškų (2/2 dvit., 1/2 trit., 3/6 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 13 naudingumo balų.

Po mačo Zdovcas džiaugėsi pirmąją savo, kaip „Žalgirio“ vyr. trenerio pergale.

„Sveikinimai žaidėjams. Nebuvo lengva po tokios sunkios savaitės. Su visomis problemomis, kurias turime, parodėme charakterį. Noriu padėkoti, kad auklėtiniai suteikė man pirmąją pergalę. Stengėmės rotuoti žaidėjus, bet požiūris buvo labai geras. Aš esu labai laimingas, kad žengiame į priekį“, – džiaugėsi treneris.

Tuo metu „Šiaulių-7bet“ vyr. treneris Antanas Sireika teigė, jog pagrindinė pralaimėjimo priežastis buvo jo auklėtinių nesusitvarkymas su emocijomis.

„Seniai turėjome tokias emocionalias, žiūrovų mėgstamas rungtynes. Tiek žiūrovų susirinko pirmą kartą per dvejus metus. Turbūt žaidėjai yra atpratę nuo tokių emocijų. Aš tiesiog galiu įvertinti vienu žodžiu, kad komanda arba žaidėjai sudegė emociškai psichologiškai.

Daugiau neturiu, ko kaltinti, nes ten yra tokie dalykai, kuriuos reikia aiškinti ir paklausti: „Kodėl jūs čia taip darote?“ Ir niekas neras atsakymo. Aš tai suprantu, kaip psichologinį perkrovimą, per didelę įtampą, nes žmonės negalėjo padaryti savo darbo. Dėl to ir tokie metimai buvo sunkūs, neparuošti. Nesakau, kad nesisekė atakuojant iš laisvų padėčių. Mes ne tokius metimus metėme. Perdegė vyrai“, – kalbėjo Sireika.

„Šiauliai-7bet“: Jonathanas Elmore'as 16 (4/7 dvit., 2/5 trit.), Martynas Varnas 12 (2/5 trit.), Isaiahas Armwoodas 10, Giedrius Staniulis 9 (3/7 dvit., 6 atk. kam.), Donatas Sabeckis 7 (7 rez. perd., 2 blok., 4 kld.).

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 15 (6/8 dvit., 14 atk. kam., 26 naud.), Lukas Lekavičius 14 (5/6 baud.), Karolis Lukošiūnas 12 (4/8 trit.), Emmanuelis Mudiay (4/5 dvit.), Marekas Blaževičius (5/7 baud., 5 kld.) ir Artūras Milaknis (2/6 trit.) po 11, Joshas Nebo (9 atk. kam.) ir Mantas Kalnietis (2/3 trit., 8 rez. perd.) po 8.

Trenerių komentarai:

Atrinkti (0) Visi (7)
Kodel Paukstes nebuvo? Laukiau dvikovos tarp jo ir Mareko 😕
2021-10-17
-3
Gal BN konkrečiau žinot, kokia reali situacija su Jankio ir Strielnieko traumomis ? Kas jiems yra ir kiek užtruks jų grįžimas į aikštę ?